Terminy Camino de Santiago

Camino de Santiago z przewodnikiem nie różni się od Camino organizowanego samodzielnie. Ty idziesz swoim tempem pieszo lub jedziesz rowerem. My zapewniamy przeloty, transfery, noclegi, transport bagażu i pomoc przewodnika od  wylotu do powrotu.

Camino Portugues

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: łatwy
Zaczniesz wędrówkę w:
TUI
Dystans do pokonania: 115km
Zobaczysz m.in.: Porto, Tui, Pontevedra, Caldas de Reis, Wodospary Barosa, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

12-22 październik 2019 rezerwuj
18-28 kwiecień 2020 rezerwuj
16-26 maj 2020 rezerwuj
30 maj-9 czerwiec 2020 rezerwuj
6-16 czerwiec 2020 rezerwuj
13-23 czerwiec 2020 rezerwuj
11-21 lipiec 2020 rezerwuj
8-18 sierpień 2020 rezerwuj
5-15 wrzesień 2020 rezerwuj
3-13 październik 2020 rezerwuj
17-27 październik 2020 rezerwuj

Camino Portugues DA COSTA (NADBRZEŻNE) 

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: łatwy
Zaczniesz wędrówkę w: okolice Baiona
Dystans do pokonania: 125km
Zobaczysz m.in.: Porto, Vigo, Redondela, Pontevedra, Caldas de Reis, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

wkrótce

Camino FRANCES 

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: wymagający
Zaczniesz wędrówkę w: Villafranca del Bierzo
Dystans do pokonania: 195km
Zobaczysz m.in.: Madryt, Villafranca, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

wkrótce

Camino FRANCES ROWEREM 

Typ wędrówki: rower
Poziom trudności: średni
Zaczniesz  w: Leon
Dystans do pokonania: 306km
Zobaczysz m.in.: Madryt, Leon, Ponferrada, Villafranca, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

wkrótce

Czy zorganizowane Camino de Santiago jest dla Ciebie?

Camino z przewodnikiem praktycznie nie różni się niczym od samodzielnej wędrówki. Idziesz tym samym szlakiem i nocujesz w tych samych schroniskach, co reszta pielgrzymów pieszych i rowerowych.

My organizujemy dla Ciebie:

  • bilety lotnicze tam i z powrotem
  • transport w Hiszpanii
  • opiekuna grupy od wylotu do powrotu przez całe Twoje Camino
  • noclegi w schroniskach dla pielgrzymów
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • wszystko, czego wymaga sytuacja na szlaku

Chcesz iść z nami na Camino de Santiago?

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 514-777-556 lub mailowo: kuba@mypielgrzymi.com

Instrukcja obsługi Camino de Santiago

Pieniądze na Camino de Santiago to temat niewątpliwie trudny dla wielu osób z uwagi na to, że koszty Camino w Hiszpanii mogą być znacznie wyższe niż zwykły urlop w nadmorskim kurorcie.

Niezależnie jednak od samych wydatków na podróż, wyżywienie czy noclegi w schroniskach na Camino warto poznać zasady płacenia za towary i usługi oraz zadbać o odpowiednie konto z kartą płatniczą umożliwiającą płacenie za granicą i wybieranie gotówki w bankomatach.

Pieniądze na Camino

Pieniądze na Camino de Santiago to temat niewątpliwie trudny dla wielu osób z uwagi na to, że koszty Camino w Hiszpaniimogą być znacznie wyższe niż zwykły urlop w nadmorskim kurorcie.

Niezależnie jednak od samych wydatków na podróż, wyżywienie czy noclegi w schroniskach na Camino warto poznać zasady płacenia za towary i usługi oraz zadbać o odpowiednie konto z kartą płatniczą umożliwiającą płacenie za granicą i wybieranie gotówki w bankomatach.

Trasy

Camino de Santiago to droga prowadząca z Twojego domu do Santiago de Compostela. Tak więc dróg prowadzących do grobu św. Jakuba jest wiele. Postaram się przedstawić Wam główne szlaki prowadzące do Santiago, te oznakowane i uczęszczane przez pielgrzymów. Pamiętajmy jednak, że każdy może wybrać własną drogę i nie jest zmuszony do kierowania się strzałkami.

Najpopularniejsze wśród pielgrzymów są oczywiście drogi w Hiszpanii. Pielgrzymi z całego świata przybywają na ten kraniec Europy, by pokonać ostatnie 100, 500 czy 800 kilometrów szlaku. Od wielu la powstają jednak odcinki szlaku jakubowego w wielu innych krajach.

Noclegi

Noclegi na Camino to temat rzeka. Każdy ma oczywiście inne spojrzenie na ten temat. Moje jest takie:

Jeśli zdrowie ci pozwala, śpisz w schroniskach dla pielgrzymów (nieważne, czy prywatnych, państwowych czy parafialnych), namiocie lub u ludzi prywatnych. Dlaczego nie uznaję spania w hotelach na Camino? Pielgrzymka powinna zmuszać do wyrzeczeń. Hotel może być wyrzeczeniem, ale dla szejków Brunei. Ty, pielgrzymie, jeśli pragniesz coś poświęcić (a zdrowie ci na to pozwala) śpij w pokoju z innymi pielgrzymami, dziel się swoim posiłkiem, nieś swój plecak na własnych plecach.

Dojazd i powrót

Dróg do grobu świętego Jakuba jest tysiące, zatem nie ma chyba sensu zastanawiać się nad dojazdem we wszystkie te miejsca. Najprościej (?) wyjść z własnego domu i dotrzeć do Santiago pieszo. Nie każdy jednak ma tyle czasu, odwagi i pieniędzy, żeby pozwolić sobie na taką wyprawę.

Odzież i obuwie

Odzież i obuwie są na Camino równie ważne, jak dobre nastawienie psychiczne. Jeśli zabierzemy za dużo ubrań, będziemy zmuszeni wysłać je pocztą do domu w najbliższej miejscowości. Jeśli zabierzemy ich za mało, zamiast zbliżać się do Santiago, będziemy biegali po sklepach w poszukiwaniu dodatkowej koszulki lub pary skarpet.

Polska naszywka na Camino

Naszywka z napisem „Camino de Santiago Polska” to 8-centymetrowe, okrągłe oznaczenie, które możesz umieścić na plecaku lub sakwie rowerowej podczas wędrówki Camino de Santiago. Dzięki niej członkowie naszej społeczności mogą rozpoznawać się między sobą w Drodze do Santiago.

Nie chcieliśmy, by naszywka była ściśle związana z jakimkolwiek podmiotem zajmującym się promocją czy utrzymaniem Camino. Od początku przyświecał nam cel, by stworzyć wzór uniwersalny, pasujący do każdego caminowicza. Mamy nadzieję, że udało nam się tego dokonać.

Monte do Gozo

Po kilkutygodniowej, a czasem nawet kilkumiesięcznej wędrówce docieramy na Monte Do Gozo- Wzgórze Radości. Nazwa jak najbardziej adekwatna do uczuć jakie budzą się w pielgrzymach po dotarciu tutaj.

Z Monte do Gozo po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć cel naszej wędrówki. Ze wzgórza rozpościera się widok na całe Santiago de Compostela, w tym na wieże katedry do której zmierzamy. Cel wędrówki wskazują nam posągi pielgrzymów.

A działamy tak:

PON – PIĄ
10:00 – 18:00

SOB
10:00 – 14:00

NIEDZ
Jesteśmy zamknięci

Napisz do nas

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.