szybki kontakt
Całe Camino Frances ETAP 1 z Saint Jean Pied de Port do Burgos 300km

Cena od 4595

Całe Camino Frances ETAP 1 z Saint Jean Pied de Port do Burgos 300km

Dostępne terminy wyjazdów:

08.07 – 22.07.2024 – BRAK MIEJSC

Typ wędrówki: pieszo | Poziom trudności: średni | Zaczniesz wędrówkę w: Saint Jean Pied de Port | Dystans do pokonania: 300km | Zobaczysz m.in.: Madryt, Saint Jean Pied de Port, Pamplona, Alto del Perdon, Puente la Reina, Logrono, Burgos

Przejść całe Camino Frances (ok.800km), pokonać Pireneje i całą północną Hiszpanię to marzenie większości pielgrzymów wędrujących do Santiago de Compostela.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na ponad miesięczną wędrówkę jednorazowo, oto pierwsza część naszego projektu „Całe Camino Frances”, gdzie masz możliwość pokonania tego szlaku „w trzech ratach”. Możesz przejść pierwsze 300 kilometrów w jednym roku (opisujemy je tutaj), a kolejne 300 (z Burgos do Villafranca) i ostatnie 200 (z Villafranca do Santiago) w latach następnych.

Przeczytaj więcej o całym projekcie, terminach i odległościach.

Camino de Santiago 800km z Saint Jean Pied de Port

Oto pierwszy, dwutygodniowy i mający 300 kilometrów długości odcinek szlaku francuskiego z Saint Jean Pied de Port po francuskiej stronie Pirenejów, do Burgos- miasta na skraju hiszpańskiej Mesety.

Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków Camino de Santiago. Zdecydowanie najczęściej opisywany w książkach. Teraz możesz go przejść z nami.

Cale Camino 800km z przewodnikiem 4

Podczas tego Camino pokonamy Pireneje ze strony francuskiej na hiszpańską, a następnie przekroczymy aż trzy regiony północnej Hiszpanii: zieloną i tajemniczą Nawarrę, słynącą z najlepszych win Rioję, by na końcu wkroczyć do spokojnej i pełnej otwartych przestrzeni Kastylii i Leon.

Mimo ogromu różnych krajobrazów i zróżnicowanych terenów, etapy dzienne, które będziemy pokonywali NIGDY nie przekraczają 29 kilometrów, tak, by każda osoba z podstawowym przygotowaniem fizycznym mogła uczestniczyć w wędrówce z nami. Dystanse do pokonania każdego dnia podajemy poniżej.

Cale Camino 800km z przewodnikiem 5

Podczas wędrówki nocować będziemy w typowych dla szlaku francuskiego albergach, czyli hostelach dla pielgrzymów, gdzie śpimy na łóżkach piętrowych w salach wspólnie z innymi pielgrzymami. Chłoniemy atmosferę szlaku i stajemy się jego częścią. Albergi znamy i selekcjonujemy od lat.

Gwarantujemy, że doświadczysz szlaku Camino de Santiago w pełni i wrócisz z głową pełną wrażeń.

Zarys programu Camino Frances z Saint Jean Pied de Port przez Pireneje do Burgos

Dzień 1 Zbiórka w Polsce i przeloty
Zbiórka na wyznaczonym lotnisku. Odbiór kart pokładowych, odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Madrytu. Przejazd do hostelu w kultowym miasteczku Saint Jean Pied de Port we Francji (możliwe różne środki transportu i przesiadki), zakwaterowanie i nocleg w najpopularniejszym miasteczku na szlakach Camino de Santiago. Jeśli czas i siły na to pozwolą, krótki, wieczorny spacer po mieście.

Cale Camino 800km z przewodnikiem 6


Dzień 2 Saint Jean Pied de Port – Roncesvalles – 24km
Rozpoczęcie wędrówki szlakiem przez Pireneje na hiszpańską stronę pasma górskiego. Z uwagi na trudny teren i niebezpieczeństwa na tzw. “Drodze Napoleona”, w razie niepogody o wyborze trasy wędrówki decyduje przewodnik. Dziś do pokonania około 25 kilometrów do miejscowości Roncesvalles.

Cale Camino 800km z przewodnikiem 1

Dodatkowo czeka nas prawie 1300m przewyższenia w pionie w górę, a następnie zejście 1000m przewyższenia w dół. Po hiszpańskiej stronie uczestnictwo w Mszy dla pielgrzymów i tradycyjne błogosławieństwo.


Dzień 3 Roncesvalles – Larrasoana – 27km

Dziś nieco łatwiejszy technicznie, choć długi etap wędrówki. Zostawiamy za sobą Pireneje, a przed nami 27 kilometrów wędrówki w pięknym krajobrazie. Dziś postaramy się dotrzeć w okolice Larrasoana. Poruszamy się szutrowymi ścieżkami i chodnikami przez piękne baskijskie wsie i miasteczka.


Dzień 4 Larrasoana – Pamplona – 15km
Po minionych dwóch dniach męczącego marszu, dziś zdecydowanie łatwiejszy etap. 15 kilometrów wędrówki do Pamplony zagwarantuje nam wolne popołudnie i możliwość odpoczęcia w tym pięknym mieście. Tutaj możemy zaopatrzyć się w dalszą drogę, najeść i wyspać.


Dzień 5 Pamplona – Puente la Reina – 24km
Ruszamy na 24- kilometrowy etap, który poprowadzi nas przez słynne Alto del Perdón, na którego szczycie znajduje się farma wiatrowa i znane z relacji i zdjęć wielu pielgrzymów metalowe figury pątników. Przewyższenie mające zaledwie 260 metrów różnicy poziomów nie jest wymagające, natomiast kamieniste i strome zejście ze wzgórza wymaga uwagi i ostrożności.

Alto del Perdón to wspaniały punkt widokowy: za nami widać Pampelunę i Pireneje, natomiast po przeciwnej stronie rozciąga się równina Nawarry. Pod koniec etapu mamy możliwość zboczenia na szlak alternatywny i odwiedzenia pustelni Santa María de Eunate.


Dzień 6 Puente la Reina – Estella – 22km
Jeden z najpiękniejszych w przeszłości etapów Camino w regionie Nawarry został w 2005 roku gruntownie zmieniony przez budowę autostrady A-12. Niestety przy projektowaniu nowego szlaku, zignorowany całkowicie jego historyczny przebieg.

Dziś poruszamy się w zasadzie całkowicie po drogach gruntowych. Mamy do pokonania około 22 kilometrów. 3 kilometry za Puente la Reina czeka nas krótkie, ale strome podejście pod Maneru.


Dzień 7 Estella – Sansol 28km
Dziś spróbujemy wydłużyć nieco standardowy etap i po 28 kilometrach marszu dojść w okolice rzeki Linares. Kilka kilometrów za miastem mamy możliwość skorzystać z tzw. “Fuente del vino”, czyli słynnego kraniku z wodą i winem, umieszczonego przy winiarni Irache.

Pierwsze kilometry dzisiejszej wędrówki to powolny marsz w górę. Na pierwszych 10 kilometrach wspinamy się o jakieś 400 metrów w górę. W drugiej części dnia przekroczymy rzekę Odrón i mijając Los Arcos dotrzemy do dzisiejszego albergue.


Dzień 8 Sansol – Logrono – 21km
Dziś, pod koniec naszej wędrówki wyjdziemy z regionu Nawarra i wkroczymy do kolejnej wspólnoty autonomicznej- La Rioja, słynącej z najlepszych hiszpańskich win. Logrono, które jest celem naszej dzisiejszej wędrówki, będzie najważniejszym miastem tego regionu na trasie naszej wędrówki. Niestety, prócz kilku fragmentów szlaku, dziś poruszali będziemy się nieciekawymi drogami, przedmieściami Logrono i chodnikami wzdłuż zakładów przemysłowych.

Do pokonania mamy 22 kilometry. W samym Logrono mamy możliwość uzupełnienia zapasów jedzenia i picia a także wszystkiego, czego brakło nam w drodze.


Dzień 9 Logrono – Najera 29km
Dziś, od rana, przemierzamy tutejsze winnice, rozległe doliny i łagodne pagórki. Spośród dzisiejszych podejść należy rozróżnić dwa, niezbyt wymagające: El Alto de la Grajera i Alto de San Antón. Przewyższenia są niewielkie, ale w razie upałów dadzą o sobie znać. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą odpowiedniej ilości wody i przekąsek. Dziś do pokonania około 29 kilometrów do miasteczka Najera.


Dzień 10 Najera – Santo Domingo de la Calzada – 21km
Z Najera ruszamy do Santo Domingo de la Calzada. Dziś już mniej winnic na trasie, za to przeważać będą pola uprawy zbóż. Szlak jest lekko pagórkowaty, ale krótki dystans (21 kilometrów) pozwoli nam dotrzeć na ł wczesnym popołudniem. Warto na tym odcinku korzystać z każdej okazji do schowania się w cieniu, gdyż zacienionych miejsc nie będzie za wiele. Podobnie sprawa wygląda z barami i kawiarniami. Warto skorzystać z możliwości odpoczynku w Azofra na około siódmym kilometrze marszu, gdyż w dalszej części dnia możemy mieć problem ze znalezieniem sklepu czy kawiarni.


Dzień 11 Santo Domingo de la Calzada – Belorado 22km
Santo Domingo de la Calzada żegna nas bardzo łagodnym podejściem w kierunku miasteczka Granon, oddalonego o 6 kilometrów. To tam warto zrobić pierwszy dzisiejszy przystanek na trasie. Do pokonania mamy w sumie około 22 kilometrów. A mniej więcej w połowie dnia przekroczymy granicę kolejnej wspólnoty autonomicznej i wkroczymy do regionu Kastylia i Leon.

Dziś idziemy głównie pośród pól, utwardzonymi drogami dla sprzętu rolniczego. Oczywiście korzystamy z każdej możliwości do odpoczynku na trasie. Celem naszej wędrówki jest dziś miasteczko Belorado.


Dzień 12 Belorado – Ages – 27km
Dziś spróbujemy pokonać około 28 kilometrów. Naszym celem nie będzie standardowy wg przewodników postój w San Juan de Ortega, ale spróbujemy pójść nieco dalej, w okolice Ages. Wychodząc z Belorado, leżącego na wysokości około 750 metrów nad poziomem morza, powoli będziemy wspinali się w górę, by w połowie dnia osiągnąć ścieżki biegnąc około 1150m n.p.m.

Szlak w pierwszej części dnia poprowadzi nas wśród pól, bo dalej ustąpić ścieżkom leśnym, oddalonym od wszelkiej cywilizacji. To nasz przedostatni dzień pieszej wędrówki na tym Camino.

Burgos 1


Dzień 13 Ages – Burgos 23km
Dziś dotrzemy do katedry w Burgos- celu naszej wędrówki na tym Camino de Santiago. Do pokonania mamy około 22 kilometrów. Pierwsze z nich to ciągle przyjemne ścieżki i marsz w odludnym terenie. Niestety w miarę zbliżania się do celu, coraz więcej będzie fabryk, blokowisk i terenów przemysłowych. Burgos to jedno z najważniejszych centrów chrześcijaństwa na Półwyspie Iberyjskim i zdecydowanie jedna z najważniejszych katedr Hiszpanii. Tutaj zakończymy naszą wędrówkę Camino Frances do czasu kolejnego Camino.


Dzień 14 – wyjazd do Madrytu
Z Burgos wyjedziemy do Madrytu w godzinach porannych. Po dotarciu do celu będziemy mieli możliwość zakwaterowania się w hotelu, a następnie zwiedzimy miasto z polskojęzycznym przewodnikiem. Godziny popołudniowe i wieczorne każdy z nas będzie mógł wykorzystać na spacery i chłonięcie atmosfery tego wspaniałego miasta.


Dzień 15 – pożegnanie z Hiszpanią i powrót do rzeczywistości
Wcześnie rano wyjedziemy z hotelu na lotnisko, by po odprawach lotniskowych wrócić do
Polski.

Koszty Camino Frances z Saint Jean Pied de Port do Burgos

Cena widoczna po kliknięciu rezerwacji danego terminu to cena w złotówkach, do której musicie doliczyć koszty z listy poniżej. Przeczytajcie dokładnie!

CENA (najczęściej) ZAWIERA

CENA (najczęściej) NIE ZAWIERA

Galeria zdjęć

Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (1)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (23)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (22)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (21)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (20)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (19)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (18)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (17)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (16)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (15)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (14)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (13)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (12)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (11)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (10)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (9)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (8)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (7)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (6)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (5)
Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (4)
Irache Camino Frances z Saint Jean Pireneje Burgos (3)
Alto del Perdon figury
dsc05808-1024x768
dsc05837-1024x768
dsc05856-1024x768
dsc05464-1024x7681
dsc05463-1024x768
dsc05456-1024x768
dsc05455-1024x768
dsc05453-1024x768
dsc05449-1024x768
dsc05451-1024x768
dsc05734-1024x768
dsc05749-1024x768
dsc05744-1024x768
dsc05741-1024x768
dsc05699-1024x768
dsc05698-1024x768
dsc05725-1024x768
dsc05726-1024x768
dsc05730-1024x768
dsc05605-1024x768
dsc05627-1024x768
dsc05625-1024x768
dsc05554-1024x768
dsc05575-1024x768
dsc05494-1024x768
dsc05539-1024x768
dsc05501-1024x768
Biblia pielgrzyma
Całe Camino Frances ETAP 1 z Saint Jean Pied de Port do Burgos 300km

Cena od 4595

Całe Camino Frances ETAP 1 z Saint Jean Pied de Port do Burgos 300km

Dostępne terminy wyjazdów:

08.07 – 22.07.2024 – BRAK MIEJSC

Typ wędrówki: pieszo | Poziom trudności: średni | Zaczniesz wędrówkę w: Saint Jean Pied de Port | Dystans do pokonania: 300km | Zobaczysz m.in.: Madryt, Saint Jean Pied de Port, Pamplona, Alto del Perdon, Puente la Reina, Logrono, Burgos

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.