szybki kontakt
Rekolekcje franciszkańskie w Asyżu

Cena od 3990,00 zł + 180 euro

Rekolekcje franciszkańskie w Asyżu

Rekolekcyjny wyjazd do Włoch śladami św. Franciszka z Asyżu. Pielgrzymka z franciszkanami: O. Leonardem Bieleckim oraz O. Fabianem Witkowskim z dużą ilością czasu na poznawanie osoby św. Franciszka i modlitwy w miejscach związanych z jego życiem.

Dostępne terminy wyjazdów:

 

16 – 23 czerwca 2024 – rezerwuję

Podczas naszych rekolekcji odwiedzimy miejsca związane ze św. Franciszkiem: Asyż, La Verna, Perugia, Rivotorto, Gubbio, Jezioro Trazymeńskie, Greccio, Fonte Colombo, Peggio Bustone oraz Rzym

Pielgrzymka i rekolekcje we Włoszech z ojcami franciszkanami

Zaliczanie kolejnych świątyń i punktów na mapie północnych Włoch to nie było zupełnie to, czego chciałem doświadczyć, wybierając się do Asyżu. Dlatego od kilku lat, przy każdym spotkaniu ze św. Franciszkiem z Asyżu – czy to na camino, czy w kościołach pod jego wezwaniem, gdzieś w świecie – wracała mi uporczywa myśl o rekolekcjach w Asyżu z franciszkanami.

Rekolekcje w Asyżu w czerwcu widok

No i nadszedł czas, że moje drogi skrzyżowały się z drogami O. Prowincjała Leonarda Bieleckiego, a potem O. Fabiana Witkowskiego i nagle okazało się, że ten sam pomysł kiełkował nie tylko w mojej głowie i w moim sercu, ale czekał też na realizację u ojców franciszkanów.

O. Leonard Bielecki OFM

Minister prowincjalny Prowincji Św. Franciszka z Asyżu. Jest przewodnikiem grupy „Wyciszenie”, która idzie w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 2008 roku wraz z Franciszkiem Chodkowskim OFM prowadzi kanał „bez Sloganu”, nagrodzony w 2010 roku przez Onet.pl tytułem Bloga Roku.

O. Fabian Witkowski OFM

Prowincjalny Duszpasterz Powołań Prowincji Św. Franciszka z Asyżu. Współprowadzi serwis dla osób rozeznających powołanie „Brat Franciszek„, organizując m.in stacjonarne rekolekcje powołaniowe, ale także rekolekcje na rowerach dla mężczyzn.

Z Ojcem Prowincjałem mieliśmy ten sam zamysł, który O. Leonard trafnie opisał w nagłówku jednego z naszych maili:

Asyż – więcej chodzenia, mniej spiny

Postanowiliśmy więc zorganizować wyjątkową pielgrzymkę do Włoch, ale skupioną na osobie św. Franciszka z Asyżu, na jego duchowości, historii, obecności w dzisiejszym kościele i roli, jaką może odgrywać w przyszłości naszego kościoła.

Chcemy „bez spiny”, w spokoju i bez zbędnego pośpiechu, odkryć bogactwo duchowości św. Franciszka i zacząć żyć jego nauką.

Mamy zatem dla Was propozycję wyjazdu z nami na wyjątkowe, pełne modlitwy i spokoju rekolekcje w drodze ze świętym Franciszkiem z Asyżu, podczas których nie tylko oddychać będziemy świętym Franciszkiem, ale tez poznamy piękne miejsca związane z jego życiem.

Program naszej pielgrzymki i rekolekcji ze św. Franciszkiem

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu o godz. 15:55 i przelot do Rzymu, a następnie przejazd do hotelu w Umbrii. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wizyta w mieście św. Franciszka – Asyżu i poznawanie miasta. Wizyta w San Damiano, gdzie Franciszek dostąpił pierwszych objawień. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka z jego grobem oraz słynnymi freskami szkoły Giotta. Potem spacer przez miasteczko: Plac Miejski ze świątynią Matki Boskiej na Minerwie, katedra św. Rufina, w której chrzczeni byli Franciszek i Klara, miejsce, gdzie stał dom rodzinny Biedaczyny, a na koniec Bazylika św. Klary. Przejazd do Porcjunkuli – bazylika Matki Boskiej Anielskiej, na koniec dnia Rivotorto, gdzie powstała reguła zakonna i powstała pierwsza wspólnota franciszkańska. W ciągu dnia Eucharystia, powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Poranny wyjazd do Asyżu i przejście do pustelni św. Franciszka – Carcerii – Msza Św. Popołudnie w Asyżu. Czas na modlitwę i zgłębianie miejsc związanych ze świętym. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, dzień przeznaczony na samodzielny pobyt i modlitwę w Asyżu. Zaplanujemy go, będąc już na miejscu. W ciągu dnia Msza Św. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do górskiego sanktuarium La Verna – miejsca, gdzie Święty Franciszek otrzymał stygmaty, Msza św., nawiedzenie Kaplicy Stygmatów, wspaniała panorama Apeninów Toskańskich.

Przejazd do Perugii – wspaniale położonej stolicy prowincji Umbria, gdzie Franciszek był więziony po wojnie pomiędzy tym miastem i Asyżem. Wizyta w katedrze słynącej z grobów dwóch papieży oraz „obrączki” Matki Boskiej oraz wieczorne zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Gubbio – miasta, gdzie wg legendy Biedaczyna nawrócił wilka, który wcześniej prześladował mieszkańców – nawiedzenie kościoła pw. Świętego, stojącego w miejscu rozmowy ze zwierzęciem. Spacer po Gubbio: katedra ze wspaniałą rozetą, typowe dla Gubbio „drzwi śmierci” w ścianach domów, Pałac Rady, Pałac Książęcy, spacer urokliwymi kamiennymi uliczkami.przejazd do Cortony, typowego toskańskiego miasteczka na wzgórzu – krótki spacer: mury miejskie z bramami, panorama fortecy medycejskiej. Po południu krótka wizyta nad Jeziorem Trazymeńskim. W ciągu dnia Msza św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Greccio – kolejnego górskiego sanktuarium, stojącego na miejscu pierwszej żywej szopki w dziejach, zorganizowanej przez Świętego, Msza św. Potem wizyta w Fonte Colombo – to drugie miejsce powstawanie reguły franciszkańskiej (Sacro Speco), kaplica Brata Leona. Na koniec pielgrzymki do Włoch – nawiedzenie Peggio Bustone – miejsca rozesłania braci do innych krajów przez św. Franciszka. Przejazd do Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd do Watykanu – Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II, Plac Św. Piotra. Następnie przejazd do Bazyliki św. Janów na Lateranie, gdzie św. Franciszek spotkał się z papieżem. Przejazd do Rzymu na lotnisko. Lot powrotny, lądowanie w Poznaniu o godz. 22:35 i zakończenie pielgrzymki śladami św. Franciszka.

Cena zawiera:

 • przelot do Poznań – Rzym – Poznań i z powrotem wraz z bagażem podręcznym,
 • przejazdy we Włoszech autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 6 lub 7 kolacji (w zależności od godziny lądowania),
 • Msze Święte i opiekę duchową,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł),
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • ewentualnej dopłaty do bagażu podręcznego 10 kg (55x40x23 cm) lub bagażu rejstrowanego 20 kg,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych, wjazdowych i paliwowych, zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu tour audio guide – obowiązkowy koszt 180 euro/os., płatne pilotowi.
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MyPielgrzymi • Organizujemy Camino i pielgrzymki nietypowe (@caminopolska)

Galeria zdjęć

Rekolekcje franciszkańskie w Asyżu

Cena od 3990,00 zł + 180 euro

Rekolekcje franciszkańskie w Asyżu

Rekolekcyjny wyjazd do Włoch śladami św. Franciszka z Asyżu. Pielgrzymka z franciszkanami: O. Leonardem Bieleckim oraz O. Fabianem Witkowskim z dużą ilością czasu na poznawanie osoby św. Franciszka i modlitwy w miejscach związanych z jego życiem.

Dostępne terminy wyjazdów:

 

16 – 23 czerwca 2024 – rezerwuję

Podczas naszych rekolekcji odwiedzimy miejsca związane ze św. Franciszkiem: Asyż, La Verna, Perugia, Rivotorto, Gubbio, Jezioro Trazymeńskie, Greccio, Fonte Colombo, Peggio Bustone oraz Rzym

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.