Via Francigena z Viterbo do Rzymu
Piesza wędrówka do Rzymu szlakiem Via Francigena, to druga, najważniejsza po Camino de Santiago pielgrzymka, którą musisz odbyć przynajmniej raz w życiu.
zobacz szczegółyCena od od 10900zł
Nietypowa pielgrzymka do chińskich wspólnot chrześcijańskich
21-31 stycznia 2025 z Romanem Bieleckim OP – BRAK MIEJSC
02 – 12.04.2025 – rezerwacja miejsca
10 -23 października 2025 Chiny + Tybet z Tomaszem Nowakiem OP – program i rezerwacja
Zobaczymy: Pekin (Plac Tiananmen – Zakazane Miasto – Wielki Mur – Świątynia Nieba) – Pingyao – Xian – Armia Terakotowa – groty Longmen – klasztor Shaolin – Szanghaj – Sanktuarium w Sheshan
Ruszamy na wyjątkową pielgrzymkę do Chin podczas której poznasz największe chińskie atrakcje turystyczne oraz prawdziwe Chiny od zaplecza.
Państwo Środka to zupełnie inna rzeczywistość, inne tempo życia ludzi i kultura całkiem odmienna od naszej. W Chinach jednak wciąż istnieją i trwają niewielkie wspólnoty chrześcijańskie, których szczerość i otwartość zaskakuje nas przy każdej wizycie. Zapraszamy Cię na pielgrzymkę do Chin. Pielgrzymkę nieoczywistą i zaskakującą.
Pielgrzymka do Chin, którą chcemy Ci zaproponować, to połączenie egzotycznej wyprawy, o której wielu z nas marzyło od dziecka i duchowej podróży przez skomplikowaną historię chińskiego chrześcijaństwa.
Podczas pielgrzymki odwiedzimy nie tylko najbardziej znane atrakcje Chin, jak Wielki Mur, Plac Tiananmen, Armię Terakotową czy klasztor Shaolin, ale także malutkie chrześcijańskie kościoły porozrzucane po terytorium tego wielkiego państwa czy wybudowane przez jezuitów maryjne sanktuarium w Sheshan.
Będą miejsca o których czytałeś w przewodnikach, ale też takie, które większość wycieczek do Chin omija. Poznamy Chiny takie, jakie są naprawdę.
Dodatkową atrakcją naszej pielgrzymki do Chin będzie z pewnością bogata w smaki chińska kuchnia. Gdy po raz pierwszy ruszyliśmy do Chin, była ona dla nas ogromnym zaskoczeniem. Do tej pory uważamy, że kuchnia w Chinach jest jedną z najlepszych na świecie.
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, odprawy i przelot do Pekinu (możliwy lot z przesiadką).
Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawy chińskie, śniadanie i rozpoczęcie zwiedzania. Przejazd do Pałacu Letniego – kompleksu parkowo-pałacowego, w którym latem wypoczywali cesarze z dynastii Qing. Następnie nawiedzenie Katedry Niepokalanego Poczęcia. Kolacja w jednej z pekińskich restauracji, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd na Plac Tiananmen – miejsce wielu ważnych wydarzeń z historii Chin, w tym tragedii z 1989 roku. Wejście do Zakazanego Miasta – zwiedzanie Pałacu Cesarskiego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Był on rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Później Park Jingshan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego.
Następnie nawiedzenie kościoła Xishiku. Kolacja i nocleg w Pekinie.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd poza Pekin i zwiedzanie uznanego za jeden z cudów świata Wielkiego Muru, spacer po jednym z odcinków muru, następnie powrót do miasta na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Pingyao.
Dzień 5
Śniadanie, Msza św. oraz zwiedzanie Pingyao: Stare Miasto z murami miejskimi. Ich długość sięga sześciu kilometrów, a pierwsze umocnienia budowano już w IX-VIII wieku p.n.e. Na koniec wizyta w unikatowej atrakcji, jaką jest starożytny bank.
Po południu wyjazd szybką koleją do Xi’an. Tam kolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, wyjazd do muzeum Armii Terakotowej. Odwiedziny jednego z najsłynniejszych miejsc w Azji, zbioru kilku tysięcy terakotowych żołnierzy, którzy mieli strzec nagrobka pierwszego cesarza Chin.
Przejazd do centrum miasta, wizyta w Pagodzie Dzikiej Gęsi (świątyni buddyjskiej) oraz na murach miejskich. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Kolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie i przejazd pociągiem do Luoyang. Zwiedzanie klasztoru Shaolin, historycznego ośrodka buddyzmu, miejsca legendarnego dla chińskich sztuk walki. W czasie rządów dynastii Ming mnisi z Shaolin służyli generałom Cesarstwa.
Udział w pokazie adeptów szkół walki w Shaolin. Potem spacer do Lasu Pagód, cmentarza mnichów z Shaolin.
Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie i zwiedzanie grot Longmen (Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów). W sumie można tu zobaczyć ponad 100 000 posągów Buddy (najmniejszy ma 2,5 cm). Po południu przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Kolacja i nocleg.
Dzień 9
Śniadanie i wyjazd do sanktuarium Sheshan, zbudowanego przez Jezuitów w II połowie XIX wieku. Zgodnie z dekretem papieskim wszyscy nawiedzający kościół są obdarzani przywilejem odpustu zupełnego.
Potem zwiedzanie Szanghaju – ogród Yu oraz Stare Miasto. Wizyta w Muzeum Szanghajskim Zwiedzanie i czas wolny. Później nowoczesna dzielnica Pudong, wjazd na wieżę telewizyjną, która w momencie budowy była najwyższą wieżą w Azji. Spacer po Bund, nabrzeżu nad rzeką Huang Pu, panorama morza wieżowców na drugim brzegu rzeki. Kolacja na mieście i przejazd do hotelu.
Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie. Później przejazd na lotnisko w Szanghaju. Lot powrotny do Polski (możliwy lot z przesiadką).
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Uwagi:
Cena od od 10900zł
Nietypowa pielgrzymka do chińskich wspólnot chrześcijańskich
21-31 stycznia 2025 z Romanem Bieleckim OP – BRAK MIEJSC
02 – 12.04.2025 – rezerwacja miejsca
10 -23 października 2025 Chiny + Tybet z Tomaszem Nowakiem OP – program i rezerwacja
Zobaczymy: Pekin (Plac Tiananmen – Zakazane Miasto – Wielki Mur – Świątynia Nieba) – Pingyao – Xian – Armia Terakotowa – groty Longmen – klasztor Shaolin – Szanghaj – Sanktuarium w Sheshan
Piesza wędrówka do Rzymu szlakiem Via Francigena, to druga, najważniejsza po Camino de Santiago pielgrzymka, którą musisz odbyć przynajmniej raz w życiu.
zobacz szczegółyKrólowa szlaków do Santiago de Compostela w nowej odsłonie na 2025 rok.
zobacz szczegółyCamino de Invierno powoli zyskuje miano "nowego Camino Primitivo". To wciąż mało uczęszczany szlak, na którym doświadczysz ciszy w otoczeniu bajkowych krajobrazów.
zobacz szczegółyPON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.
Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.