szybki kontakt
Camino Portugues wybrzeżem z Vigo (pokoje 2-os)

Cena od 4490

Camino Portugues wybrzeżem z Vigo (pokoje 2-os)

Dostępne terminy wyjazdów:

24.06 – 01.07.2024 – BRAK MIEJSC

20.09 – 27.09.2024 – cena i zapisy

Camino Wybrzeżem w wersji „wygoda” 😉 . Pokonamy nieco ponad 100 kilometrów z portowego miasta Vigo do Santiago de Compostela, nocując w pokojach 2,3-osobowych ze śniadaniem.

Jeśli typowe Camino de Santiago z noclegami w albergue to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie, mamy wyjazd, który z pewnością zapadnie Ci w pamięci.

Dodatkowo, całe nasze camino z Vigo, zajmie nam zaledwie tydzień. To idealny wyjazd, by zakochać się w Camino de Santiago.

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko, odprawy, wylot do Porto. Po wylądowaniu, przejazd busem na miejsce startu wędrówki. Czas na przepakowanie i przygotowania do jutrzejszego, pierwszego dnia marszu.

Dzień 2
Wędrówka wzdłuż zatoki w okolice miasteczka Redondela. U celu naszej dzisiejszej wędrówki krzyżują się dwie najważniejsze odnogi szlaku portugalskiego – Camino da Costa (ten, którym wędrujemy) oraz szlak centralny, który od Porto biegł aż do teraz w głębi lądu. Z Vigo do Redondeli mamy do pokonania (zależnie od miejsca gdzie zaplanujemy dzisiejszy nocleg) od 17 do 23 kilometrów. W Redondeli mamy mozliwość odwiedzenia ważnego na tym szlaku kościoła pod wezwaniem św. Jakuba Starszego.

Dzień 3
Dziś z Redondeli ruszamy do miasta Pontevedra. Do pokonania mamy około 20 kilometrów. Na trasie dzisiejszej wędrówki czeka nas kilka niewielkich wzniesień, ale wysiłek wynagrodzą nam widoki na zatokę, którą zostawiamy za nami oraz urokliwe ścieżki wśród pól. W Pontevedra mamy możliwość podziwiania pięknej starówki tego miasta z licznymi kościołami: Bazyliką Matki Bożej, kościołem Matki Bożej Pielgrzymów (zbudowanym na planie muszli) czy przepięknym kościołem przy klasztorze franciszkanów.

Dzień 4
Z Pontevedra idziemy do Caldas de Reis – miasta zbudowanego na gorących źródłach termalnych. Do pokonania mamy około 25 kilometrów.

Dzień 5
Dziś dotrzemy do Padrón – miasta zbudowanego wokół głazu, do którego zacumowano łódź ze szczątkami Apostoła Jakuba, gdy sprowadzono je z Jerozolimy. Do Padrón wędrujemy około 20-kilometrowym odcinkiem szlaku, który możemy sobie wydłużyć, wybierając jego alternatywny przebieg przez Herbon. Właśnie z Herbon pochodzą słynne na całym świecie zielone papryczki Padrón (piemientos de Padrón). 

Dzień 6
Z Padrón idziemy do Santiago de Compostela. Dziś sugerujemy wyjście na szlak wcześnie rano, by w Santiago de Compostela zdążyć na Mszę wieczorną dla pielgrzymów (zależnie od pory sezony najczęściej około godziny 19:00). Możliwość poznania starówki miasta, nawiedzenia grobu Apostoła i spędzenia czasu na placu Obradoiro, przed główną fasadą katedry

Dzień 7

Dzień na indywidualne poznawanie Santiago de Compostela. W ciągu dnia zwiedzimy starówkę miasta, jego okoliczne place i najważniejsze miejsca w pobliżu katedry św. Jakuba Apostoła z polskojęzycznym przewodnikiem. Czas na zakup pamiątek, indywidualną refleksję, modlitwę i spędzenie czasu w samotności lub gronie poznanych pielgrzymów.

Jeśli nasz wylot do Polski odbywa się w godzinach porannych, po południu wyjedziemy do Porto na nocleg w okolicach lotniska. Jeśli wylot realizowany jest później, możliwa druga noc w Santiago de Compostela.

Dzień 8
Wyjazd z Santiago de Compostela, bezpośrednio na lotnisko w Porto. Odprawy paszportowe i bagażowa, następnie przelot do Polski. Zakończenie Camino de Santiago – trasa portugalska wybrzeżem. 

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Galeria zdjęć

Camino Portugues mypielgrzymi (4)
Camino Portugues Wybrzeżem
Camino de Santiago szlakiem portugalskim Porto Baiona (2)
Szlak camino wybrzeżem (7)
Szlak camino wybrzeżem (6)
Szlak camino wybrzeżem (3)
Szlak camino wybrzeżem (2)
Camino Portugues z Baiona (4)
Camino de Santiago szlakiem portugalskim Porto Baiona (6)
Camino de Santiago szlakiem portugalskim Porto Baiona (7)
Szlak camino wybrzeżem (10)
Camino Wybrzeżem z VIGO (2)
Camino Wybrzeżem z VIGO (3)
Camino Wybrzeżem z VIGO (4)
Camino Wybrzeżem z VIGO (8)
Camino Wybrzeżem z VIGO (1)
Camino Wybrzeżem z VIGO (6)
Camino Wybrzeżem z VIGO (7)
Camino Wybrzeżem z VIGO (5)
Camino Portugues wybrzeżem z Vigo (pokoje 2-os)

Cena od 4490

Camino Portugues wybrzeżem z Vigo (pokoje 2-os)

Dostępne terminy wyjazdów:

24.06 – 01.07.2024 – BRAK MIEJSC

20.09 – 27.09.2024 – cena i zapisy

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.