Camino de Santiago 2022

Od 2008 roku organizujemy wyjazdy z przewodnikiem na różne szlaki Camino de Santiago, odbywające się od wiosny do jesieni. Możesz wybrać termin z listy poniżej albo poprosić o organizację wyjazdu zamkniętego- np. dla Ciebie i grupy znajomych.

Camino de Santiago w małych, kameralnych grupkach. Z nami masz pełną swobodę. Idziesz własnym tempem, bez konieczności „trzymania się” nikogo. Ty idziesz swoje wymarzone Camino, a my, po cichu zawsze jesteśmy gdzieś w pobliżu, by zajmować się noclegami, wskazywać ciekawe miejsca i pomagać, gdy tylko potrzebujesz naszego wsparcia. 

Na Camino de Santiago jesteśmy od 2008 roku. Wiemy, jak zrobić to dobrze 😉

Camino de Santiago w roku 2022 realizujemy w terminach podanych poniżej. Pod nimi znajdziesz linki do programów dzień po dniu:

CaminoWyjazd Jubileuszowy na odpust

Wyjazd specjalny 

Camino Portugues Wybrzeżem oraz Camino na koniec świata + 3 dniowy pobyt w Santiago w czasie obchodów 25 lipca w Roku Jubileuszowym

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: średni
Zaczniesz wędrówkę w: Baiona
Dystans do pokonania: 245km
Zobaczysz m.in.: Porto, Baiona, Vigo, Redondela, Pontevedra, Caldas de Reis, Padron, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra (koniec świata)

Program obejmuje przejście dwóch tras Camino w trakcie jednego wyjazdu, a w przerwie pomiędzy nimi, obchody jubileuszu Roku Świętego w Santiago de Compostela.

TERMINY:

16 lipca – 30 lipca 2022

(ostatnie miejsca)

REZERWUJĘ TEN WYJAZD

PROGRAM WYJAZDU NA OBCHODY JUBILEUSZOWE 2022 (KLIKNIJ)

 

Camino Frances Muxia Finisterra pieszo mapa trasy

Camino FRANCES+ camino muxia i finisterra pieszo 

Program specjalny na 2022r.
Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: średni
Zaczniesz wędrówkę w: Villafranca del Bierzo
Dystans do pokonania: 310km
Zobaczysz m.in.: Porto, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra

TERMINY:

3 września – 17 września 2022

REZERWUJĘ TEN WYJAZD

PROGRAM WYJAZDU SPECJALNEGO (KLIKNIJ)

 

Camino Portugues i Camino Muxia Finisterra mapa

Camino Portugues+ camino muxia i finisterra pieszo 

Program specjalny na 2022r.
Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: średni
Zaczniesz wędrówkę w: Tui
Dystans do pokonania: 230km
Zobaczysz m.in.: Porto, Tui, Redondela, Pontevedra, Caldas, Padron, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra i wiele innych

TERMINY:

31 maja-11 czerwca 2022-REZERWUJĘ

9-20 sierpnia 2022-REZERWUJĘ

 

PROGRAM WYJAZDU SPECJALNEGO (KLIKNIJ)

 

Camino szlakiem z Villafranca mapa

Camino FRANCES 

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: średni
Zaczniesz wędrówkę w: Villafranca del Bierzo
Dystans do pokonania: 195km
Zobaczysz m.in.: Porto, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela+ wycieczka busem do Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

10 maja- 21 maja 2022 (ostatnie miejsca)REZERWUJĘ

5 lipca- 16 lipca 2022- REZERWUJĘ

Zobacz dokładny program i ceny Camino Frances

 

Camino Portugalskie z Tui centralne 115km MAPA

Camino Portugues CENTRALNE

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: łatwy
Zaczniesz wędrówkę w:
TUI
Dystans do pokonania: 115km
Zobaczysz m.in.: Porto, Tui, Pontevedra, Caldas de Reis, Wodospary Barosa, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

21- 31 maja 2022BRAK MIEJSC

30 lipca – 9 sierpnia 2022- REZERWUJĘ

17- 27 września 2022- REZERWUJĘ

Zobacz program i szczegóły Camino Portugues

Camino Portugues wybrzeżem MAPA

Camino Portugues DA COSTA (WYBRZEŻEM) 

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: łatwy
Zaczniesz wędrówkę w: okolice Baiona
Dystans do pokonania: 125km
Zobaczysz m.in.: Porto, Baiona, Vigo, Redondela, Pontevedra, Caldas de Reis, Santiago de Compostela+ wycieczka busem do Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

23 kwietnia-3 maja 2022 BRAK MIEJSC

30 kwietnia-10 maja 2022 BRAK MIEJSC

25 czerwca – 5 lipca 2022 (ostatnie miejsca)REZERWUJĘ

20-30 sierpnia 2022- REZERWUJĘ

27 września- 8 października 2022- REZERWUJĘ

Zobacz program i szczegóły Camino Portugues Da Costa

Camino Primitivo 313 kilometrów

Camino PRIMITIVO 

Typ wędrówki: pieszo
Poziom trudności: wymagający
Zaczniesz wędrówkę w: Oviedo
Dystans do pokonania: 313km
Zobaczysz m.in.: Porto, Oviedo, Grandas de Salime, Lugo, Melide, Arzua, Santiago de Compostela

TERMINY:

17 września – 1 października – REZERWUJĘ

Zobacz program Camino Primitivo

Camino Frances Rowerem Mapa Trasa

Camino FRANCES ROWEREM 

Typ wędrówki: rower
Poziom trudności: średni
Zaczniesz  w: Leon
Dystans do pokonania: 306km
Zobaczysz m.in.: Madryt, Leon, Ponferrada, Villafranca, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela, Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

TERMINY:

W sezonie 2021/2022 zdecydowaliśmy się na nie ogranizowanie Camino rowerowych.

Twoje Camino możemy zorganizować tak jak chcesz

Camino samodzielnie od 1990zł

Idziesz samodzielnie lub ze swoimi znajomymi. Zapewniamy Ci transport z lotniska i najlepsze noclegi na danym szlaku oraz transport bagażu i wsparcie telefoniczne 24/7. Otrzymujesz mapki i nasz przewodnik „krok po kroku”, by bez stresu poruszać się od noclegu do noclegu. Zarezerwowane, czyste łóżko czeka na Ciebie.

NIE PRZYJMUJEMY JUŻ ZGŁOSZEŃ NA 2022 ROK!

Camino z przewodnikiem od 2990zł

Jedziemy w grupce 10-25 osób. Wspólnie poruszamy się z lotniska, zwiedzamy i nocujemy wszyscy w tym samym albergue. Jednak na szlaku idziesz we własnym tempie, bez pośpiechu. Masz zapewnione wspaniałe noclegi i opiekę doświadczonego przewodnika, który idzie razem z grupą i podpowiada, co zobaczyć, gdzie zjeść etc.

W większości grup mamy też opiekę duchową i codzienną Eucharystię po Polsku. Możesz z niej korzystać, jeśli czujesz taką potrzebę.

Czy zorganizowane Camino de Santiago jest dla Ciebie?

Camino z przewodnikiem praktycznie nie różni się niczym od samodzielnej wędrówki. Idziesz tym samym szlakiem i nocujesz w tych samych schroniskach, co reszta pielgrzymów pieszych i rowerowych.

My organizujemy dla Ciebie:

  • bilety lotnicze tam i z powrotem
  • transport w Hiszpanii
  • opiekuna grupy od wylotu do powrotu przez całe Twoje Camino
  • noclegi w schroniskach dla pielgrzymów
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • wszystko, czego wymaga sytuacja na szlaku

Chcesz iść z nami na Camino de Santiago?

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 514-777-556 lub mailowo: kuba@mypielgrzymi.com

Instrukcja obsługi Camino de Santiago

Pieniądze na Camino de Santiago to temat niewątpliwie trudny dla wielu osób z uwagi na to, że koszty Camino w Hiszpanii mogą być znacznie wyższe niż zwykły urlop w nadmorskim kurorcie.

Niezależnie jednak od samych wydatków na podróż, wyżywienie czy noclegi w schroniskach na Camino warto poznać zasady płacenia za towary i usługi oraz zadbać o odpowiednie konto z kartą płatniczą umożliwiającą płacenie za granicą i wybieranie gotówki w bankomatach.

Pieniądze na Camino

Pieniądze na Camino de Santiago to temat niewątpliwie trudny dla wielu osób z uwagi na to, że koszty Camino w Hiszpaniimogą być znacznie wyższe niż zwykły urlop w nadmorskim kurorcie.

Niezależnie jednak od samych wydatków na podróż, wyżywienie czy noclegi w schroniskach na Camino warto poznać zasady płacenia za towary i usługi oraz zadbać o odpowiednie konto z kartą płatniczą umożliwiającą płacenie za granicą i wybieranie gotówki w bankomatach.

Trasy

Camino de Santiago to droga prowadząca z Twojego domu do Santiago de Compostela. Tak więc dróg prowadzących do grobu św. Jakuba jest wiele. Postaram się przedstawić Wam główne szlaki prowadzące do Santiago, te oznakowane i uczęszczane przez pielgrzymów. Pamiętajmy jednak, że każdy może wybrać własną drogę i nie jest zmuszony do kierowania się strzałkami.

Najpopularniejsze wśród pielgrzymów są oczywiście drogi w Hiszpanii. Pielgrzymi z całego świata przybywają na ten kraniec Europy, by pokonać ostatnie 100, 500 czy 800 kilometrów szlaku. Od wielu la powstają jednak odcinki szlaku jakubowego w wielu innych krajach.

Noclegi

Noclegi na Camino to temat rzeka. Każdy ma oczywiście inne spojrzenie na ten temat. Moje jest takie:

Jeśli zdrowie ci pozwala, śpisz w schroniskach dla pielgrzymów (nieważne, czy prywatnych, państwowych czy parafialnych), namiocie lub u ludzi prywatnych. Dlaczego nie uznaję spania w hotelach na Camino? Pielgrzymka powinna zmuszać do wyrzeczeń. Hotel może być wyrzeczeniem, ale dla szejków Brunei. Ty, pielgrzymie, jeśli pragniesz coś poświęcić (a zdrowie ci na to pozwala) śpij w pokoju z innymi pielgrzymami, dziel się swoim posiłkiem, nieś swój plecak na własnych plecach.

Dojazd i powrót

Dróg do grobu świętego Jakuba jest tysiące, zatem nie ma chyba sensu zastanawiać się nad dojazdem we wszystkie te miejsca. Najprościej (?) wyjść z własnego domu i dotrzeć do Santiago pieszo. Nie każdy jednak ma tyle czasu, odwagi i pieniędzy, żeby pozwolić sobie na taką wyprawę.

Odzież i obuwie

Odzież i obuwie są na Camino równie ważne, jak dobre nastawienie psychiczne. Jeśli zabierzemy za dużo ubrań, będziemy zmuszeni wysłać je pocztą do domu w najbliższej miejscowości. Jeśli zabierzemy ich za mało, zamiast zbliżać się do Santiago, będziemy biegali po sklepach w poszukiwaniu dodatkowej koszulki lub pary skarpet.

Polska naszywka na Camino

Naszywka z napisem „Camino de Santiago Polska” to 8-centymetrowe, okrągłe oznaczenie, które możesz umieścić na plecaku lub sakwie rowerowej podczas wędrówki Camino de Santiago. Dzięki niej członkowie naszej społeczności mogą rozpoznawać się między sobą w Drodze do Santiago.

Nie chcieliśmy, by naszywka była ściśle związana z jakimkolwiek podmiotem zajmującym się promocją czy utrzymaniem Camino. Od początku przyświecał nam cel, by stworzyć wzór uniwersalny, pasujący do każdego caminowicza. Mamy nadzieję, że udało nam się tego dokonać.

Monte do Gozo

Po kilkutygodniowej, a czasem nawet kilkumiesięcznej wędrówce docieramy na Monte Do Gozo- Wzgórze Radości. Nazwa jak najbardziej adekwatna do uczuć jakie budzą się w pielgrzymach po dotarciu tutaj.

Z Monte do Gozo po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć cel naszej wędrówki. Ze wzgórza rozpościera się widok na całe Santiago de Compostela, w tym na wieże katedry do której zmierzamy. Cel wędrówki wskazują nam posągi pielgrzymów.

A działamy tak:

PON – PIĄ
10:00 – 18:00

SOB
10:00 – 14:00

NIEDZ
Jesteśmy zamknięci

Napisz do nas

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.