szybki kontakt
CAMINO FRANCES 

Cena od 3395

CAMINO FRANCES 

Camino Frances z Villafranca del Bierzo na dystansie 195km w 2022 roku (Rok Święty Jakubowy)

Dostępne terminy wyjazdów:

4-15 września 2023 – BRAK MIEJSC

21 września – 2 października (z dominikanami) – zobacz

Typ wędrówki: pieszo | Poziom trudności: średni | Zaczniesz wędrówkę w: Villafranca del Bierzo | Dystans do pokonania: 195km | Zobaczysz m.in.: Porto, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela+ wycieczka busem do Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

Camino Frances to najpopularniejszy i najczęściej opisywany szlak Camino de Santiago. Na królową szlaków organizujemy wyjazdy 11-12-dniowe oraz wyjazdy połączone z wędrówką na „koniec świata”.

Camino Frances na ostatnich 200 kilometrach przed Santiago zawsze boryka się z brakiem miejsc noclegowych, dlatego już dziś sugerujemy Ci rezerwację miejsca. Zaplanowaliśmy w najbliższym czasie świetne wyjazdy w najlepszych możliwych terminach, jeśli chodzi o warunki pogodowe i ilość pielgrzymów na szlaku.

To będzie niezapomniana wędrówka! Pamiętaj, że ceny wyjazdów w poszczególnych terminach mogą się różnić. Terminy wyjazdów na Camino francuskie znajdziesz powyżej.

Camino Frances w małych grupkach- wyjątkowe, zmodyfikowane pielgrzymki

Na Camino Frances jeździmy w terminach nieoczywistych. Nieoczywiste są też etapy, które pokonujemy. Nie zawsze nocujemy więc w miejscach wyznaczanych, jako końcówki etapów w przewodnikach po Camino. Dzięki temu możesz doświadczać wyjątkowych miejsc, ludzi i krajobrazów, a jednocześnie uniknąć największych tłumów na Camino Frances.

Wszystkie nasze pielgrzymki na Camino Francuskie wydłużyliśmy o jeden dodatkowy dzień. Dzięki temu, nasi pielgrzymi będą mieli możliwość zwiedzania miasta lądowania (najczęściej Porto w Portugalii lub Madryt- stolicę Hiszpanii) z polskojęzycznym przewodnikiem.

Program wyjazdów na Camino Frances

Pamiętaj, że każdy z naszych wyjazdów jest inny. Program, który widzisz poniżej może odbiegać od tego, który faktycznie będziemy realizowali. Wpływ na przebieg pielgrzymki ma wiele czynników, jak choćby: zmiany w rozkładach przewoźników, możliwość noclegu w danej miejscowości, czy choćby kondycja pielgrzymów 😉 Zawsze staramy się, aby wyjazd był najciekawszy z możliwych do zrealizowania w danym terminie. Jeśli chcesz omówić przebieg Camino w konkretnym terminie, możesz do nas zadzwonić na 514-777-556.

Camino Frances krajobrazy

Podczas PRAWIE każdego z naszych wyjazdów na Camino w grupie idzie ksiądz (zapytaj przed rezerwacją, jeśli zależy Ci na opiece duchowej). Dzięki temu, osoby wierzące mają możliwość spowiedzi oraz uczestnictwa we Mszy Świętej po polsku każdego dnia pieszej pielgrzymki.

Pielgrzymki na Camino Frances, które realizujemy, najczęściej wyglądają tak:

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko Warszawa-Modlin o godz. 18:20, odprawy i przelot do Porto. Po wylądowaniu przejazd do hostelu, nocleg (tego dnia, z racji późnej godziny przelotu, bez kolacji).
Dzień 2
Zwiedzanie Porto, miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Zwiedzanie Porto z polskojęzycznym przewodnikiem. Następnie przejazd na nocleg do Villafranca del Bierzo w Hiszpanii, skąd rozpoczniemy wędrówkę kolejnego dnia.
Dzień 3
Pierwszy dzień marszu. Wędrówka z Villafranca del Bierzo w okolice O’Cebreiro. Początkowo asfaltowa droga, poprowadzi nas w górskie, pasterskie tereny na granicy Kastylii i Leonu oraz Galicji.
Dzień 4
Wyjście do Cebreiro. Msza w Sanktuarium Matki Bożej, w miejscu cudu eucharystycznego. Dojście do Triacastela. (ok. 25 km). Jest to jeden z najbardziej urokliwych odcinków Camino Frances w Galicji. W samej miejscowości Triacastela mamy możliwość zjedzenia pysznego obiadu pielgrzyma i relaksu w jednej z wielu kafejek i barów dla pielgrzymów.
Dzień 5
Poranne wyjście. Dojście do miejscowości Sarria, gdzie większość pielgrzymów hiszpańskich rozpoczyna swoją wędrówkę. Tego dnia mamy możliwość wędrowania dwoma wariantami szlaku. Jeden z nich (dłuższy o ok. 6km) wiedzie przez benedyktyński klasztor w Samos, który można zwiedzić z przewodnikiem w jęz. hiszpańskim lub angielskim. Drugi wariant jest za to nieco krótszy, ale za to wynagradza pięknym, galicyjskim krajobrazem. Po dojściu do Sarria nocleg w albergue. Msza św. w jednym z licznych kościołów tego miasta lub w kaplicy św. Łazarza
Nocleg (ok. 19 km).
Dzień 6

Poranne wyjście z miasta. Wędrówka doskonale przygotowanymi dla pielgrzymów ścieżkami i traktami leśnymi. Dojście do Portomarin przez most na rzece Mino. Msza św. Nocleg (ok. 22 km).
Dzień 7
Kolejny etap szlaku Camino do św. Jakuba. Poranne wyjście i ponowne przekroczenie rzeki Mino. Wędrówka ścieżkami wśród pól i lasów. Nocleg w Palas de Rei. Msza św. (ok. 25 km).
Dzień 8
Rano wyjście w kierunku Arzua. Piękny krajobrazowo odcinek. Po drodze mijamy m.in. miejscowość Melide, słynącą z najlepszego w Hiszpanii pulpo, czyli ośmiornicy. Warto zatrzymać się tu na postój i skosztować tego galicyjskiego przysmaku. Przejście ok. 28 km, następnie zakwaterowanie w albergue w samym mieście lub jego okolicy.
Dzień 9
Rozpoczęcie przedostatniego etapu podróży do Santiago de Compostela. Wędrówka do jednej z niewielkich miejscowości na ostatnich kilometrach szlaku przed Santiago de Compostela . Dojście na nocleg (ok. 25 km).
Dzień 10
Wczesne wyjście na szlak i ostatni etap pieszej pielgrzymki do św. Jakuba, dojście do Santiago i wspólne wyjście na Mszę św. dla pielgrzymów. Potem indywidualne zwiedzanie Santiago de Compostela i czas wolny na indywidualną refleksję, zakup pamiątek, uzyskanie Composteli – certyfikatu przejścia Camino de Santiago.(ok. 18km) Nocleg w Santiago de Compostela.
Dzień 11
Wyjazd do Muxia, Msza św., następnie przejazd do Fisterry – w epoce średniowiecznych pielgrzymek Drogą św. Jakuba przylądek Fisterra uważany był za symboliczny koniec świata, w którym pielgrzymi palili swoje stare pielgrzymie ubrania oraz dokonywali obmycia w wodach Atlantyku, co miało symbolizować oczyszczenie z grzechów. Na zakończenie punkt widokowy na wodospady Ezaro lub przejazd na jedną z plaż Galicji na krótki odpoczynek. Powrót do Santiago, czas wolny na refleksję. Nocleg w Santiago.
Dzień 12
Opuszczamy Santiago de Compostela. Wczesnoporanny wyjazd do Porto, skąd odlecimy na lotnisko w Warszawie i zakończymy naszą pielgrzymkę

CENA CAMINO FRANCES (najczęściej) ZAWIERA

CENA (najczęściej) NIE ZAWIERA

Galeria zdjęć

Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (40)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (45)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (47)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (63)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (64)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (49)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (41)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (39)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (34)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (25)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (28)
katedra w Santiago de Compostela
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (2)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (19)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (10)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (21)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (17)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (44)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (62)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (61)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (58)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (36)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (51)
Camino de Santiago szlak francuski Frances z przewodnikiem (50)
Camino Frances z Villafranca MAPA
CAMINO FRANCES 

Cena od 3395

CAMINO FRANCES 

Camino Frances z Villafranca del Bierzo na dystansie 195km w 2022 roku (Rok Święty Jakubowy)

Dostępne terminy wyjazdów:

4-15 września 2023 – BRAK MIEJSC

21 września – 2 października (z dominikanami) – zobacz

Typ wędrówki: pieszo | Poziom trudności: średni | Zaczniesz wędrówkę w: Villafranca del Bierzo | Dystans do pokonania: 195km | Zobaczysz m.in.: Porto, O’Cebreiro, Samos, Sarria, Monte do Gozo, Santiago de Compostela+ wycieczka busem do Muxia, Finisterra, Wodospady Ezaro

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.