szybki kontakt

Camino Francés – droga francuska

Camino de Santiago Francés to „główny szlak” do Santiago de Compostela. Jego umowny bieg rozpoczyna się w Saint Jean Pied-de-Port po francuskiej stronie Pirenejów, na granicy z Hiszpanią. Camino Francés ma długość około 820 kilometrów i jego przejście zajmuje około 30 dni.

Francuska Droga św. Jakuba (hiszp. Camino Francés, fr. Chemin des Francs) to jeden z najważniejszych szlaków pieszych prowadzących do Santiago de Compostela. W sieci Camino de Santiago uważany za szlak główny. Jego długość, wg różnych źródeł i śladów GPS wynosi od 775 do 900 kilometrów. 

Wędrówkę Camino Francés rozpoczynamy jeszcze po francuskiej stronie Pirenejów, w górskiej miejscowości Saint Jean Pied-de-Port. Już pierwszego dnia wędrówki przekraczamy granicę francusko-hiszpańską i przez resztę naszej wyprawy szlakiem francuskim wędrujemy do Santiago po terenach północnej Hiszpanii. 

Pielgrzymi planujący wędrówkę z Saint Jean, najczęściej docierają do miasteczka koleją lub komunikacją autobusową. Z większych miast Europy nie ma tam bezpośredniego połączenia, więc podróż wymaga zgrania kilku połączeń (np. samolot+pociągi). 

Camino Francés– mapa i przebieg trasy


Możliwość komentowania została wyłączona.


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.