szybki kontakt
Pielgrzymka do Grecji i na wyspę Patmos ***

Cena od 4499

Pielgrzymka do Grecji i na wyspę Patmos ***

Pielgrzymka i rekolekcje z Grzegorzem Kurasiem OP

Dostępne terminy wyjazdów:

17.09 – 24.09.2024 – cena i zapisy 

Zobaczymy: Kanał Koryncki - Korynt - Delfy - Meteory - Ateny oraz oczywiście wyspę Patmos, na którą dopłyniemy promem.

Pomysł tej pielgrzymki narodził się oczywiście na Camino de Santiago. Spotkałem się z Grzegorzem Kurasiem OP w Santiago, po wędrówce dominikańskich grup na 50-lecie miesięcznika „W drodze”.

Zarówno O.Grzegorz, jak i ja, mieliśmy marzenie, by odwiedzić wyspę, gdzie św. Jan Apostoł pisał Apokalipsę (Grzegorz jest miłośnikiem Apokalipsy, tak by the way).

Od słowa do słowa, mijały dni i tygodnie, aż wreszcie ukształtował nam się pomysł na pielgrzymkę, podczaj której nie tylko dopłyniemy promem na wyspę Patmos i spędzimy tam noc, ale zobaczymy także inne miejsca związane z naszą wiarą, ale też z historią Grecji.

Wymyśliliśmy więc, że skoro możemy odwiedzić Patmos, to dlaczego od razu nie Korynt, Meteory czy (wiadoma sprawa) – Ateny?

Urodził się zatem wyjątkowy program naszej wrześniowej (nie chcę nic mówić, ale nie ma lepszego terminu na wyjazd do Grecji) pielgrzymki z Grzegorzem Kurasiem OP. Będzie pięknie.

Jedziemy z Marcinem Pietrzykiem

Oprócz O.Grzegorza, który będzie naszym przewodnikiem duchowym, będzie się z nami poruszał najlepszy grecki przewodnik polskojęzyczny, czyli Marcin Pietrzyk.

Marcin jest członkiem projektu „Przewodnicy bez granic” a także autorem serwisu Moja Hellada. Od ponad 20 lat mieszka w Grecji i zna jej każdy centymetr. Jest autorem książki wydanej przez Pascala: „Grecja po mojemu”.

Zatem mamy na pielgrzymce wyjątkową kumulację specjalistów od miejsc w których będziemy, ale poza tym, najzwyczajniej w świecie cieszę się ze spotkania z nimi, bo to po prostu cudowni, radośni ludzie.

Zatem mamy na pielgrzymce wyjątkową kumulację specjalistów od miejsc w których będziemy, ale poza tym, najzwyczajniej w świecie cieszę się ze spotkania z nimi, bo to po prostu cudowni, radośni ludzie.

Na pielgrzymce z pewnością znajdziemy też czas, by odpocząć i nacieszyć się greckim klimatem, skosztować greckiej kuchni i greckiego wina.

Patmos – wyspa świętego Jana, ale nie tylko

Patmos było głównym naszym celem. Wiedzieliśmy, ze ta pielgrzymka nie może się odbyć bez odwiedzenia wyspy, nawet, gdybyśmy mieli na nią wiosłować. Zerknijcie na stary film opowiadający o Patmos:

Ale skoro udało nam się zorganizować całą logistykę związaną z przeprawą na Patmos, zostało nam kilka dni, które postanowiliśmy jak najlepiej zagospodarować.

Powstał więc program, który widzicie poniżej. Zapraszamy Was w podróż z nami do Grecji!

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko w Krakowie o godz. 14:30, odprawy, przelot do Aten i rozpoczęcie pielgrzymki do Grecji. Potem transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przeprawa promowa na Patmos. Zwiedzanie klasztoru św. Jana Teologa, jaskini, gdzie pisał Apokalipsę oraz tradycyjnej wioski- dawnej stolicy wyspy. Nocleg, kolacja na Patmos.

Dzień 3

Śniadanie, Msza Św. dalsze zwiedzanie wyspy Patmos, przeprawa promowa do Pireusu (możliwa przeprawa nocna, wtedy nocleg na statku). Kolacja i nocleg w okolicy Aten.

Dzień 4 

Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Aten, zwiedzanie antycznych budowli na Akropolu – Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na którym św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. 

Dzień 5

Śniadanie, zwiedzanie Aten: Akropol, Areopag, dzielnice Plaka i Monastiraki, zmiana warty przy grobie Nieznanego Żołnierza, objazd po mieście: antyczny stadion Kalimarmaro, arena pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, świątynia Zeusa Olimpijskiego, trylogia ateńska. Przejazd do Delf. Nocleg, kolacja w Delfach

Dzień 6 

Po śniadaniu zwiedzanie Delf – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne położone w masywie gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki Greków szukających porad w sprawach polityki, wojny, miłości… Zwiedzanie – Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion). Przejazd przez Arachova. Postój w Termopilach – miejscu jednej z najbardziej znanych starożyntych bitew. Kolacja i nocleg w Kalambace.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Kalambaki i zwiedzanie słynnych Meteorów – „wiszących klasztorów”, kontakt z życiem mnichów. Przejazd do hotelu w okolicy Aten na kolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, zwiedzanie Argolidy. Przejazd do Myken (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona),Postój w Starożytnym Koryncie – miejscu pobytu i nauczania św. Pawła. Msza święta. Bema św. Pawła., Epidauros. Przejazd na lotnisko w Atenach, wylot do Krakowa, lądowanie o godz. 21:50. Zakończenie pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła.

PROGRAM RAMOWY (jego kolejność może ulec zmianie)

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Uwagi:

Galeria zdjęć

Pielgrzymka do Grecji i na wyspę Patmos ***

Cena od 4499

Pielgrzymka do Grecji i na wyspę Patmos ***

Pielgrzymka i rekolekcje z Grzegorzem Kurasiem OP

Dostępne terminy wyjazdów:

17.09 – 24.09.2024 – cena i zapisy 

Zobaczymy: Kanał Koryncki - Korynt - Delfy - Meteory - Ateny oraz oczywiście wyspę Patmos, na którą dopłyniemy promem.

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.