szybki kontakt
Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela  2024 / 2025

Cena od 4490 +200E

Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela 2024 / 2025

Fatima- najważniejsze sanktuarium Portugalii oraz Santiago de Compostela - jedno z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa + dziesiątki pięknych i poruszających zakątków Półwyspu Iberyjskiego, podczas jednej, tygodniowej pielgrzymki

Dostępne terminy wyjazdów:

30.10 – 6.11.2024 z Tomaszem Nowakiem OPcena i zapisy

Odwiedzimy m.in. Lizbonę, Fatimę, Nazare, Batalha, Coimbrę, Pontevedrę, Padrón, Santiago de Compostela, Porto i wiele innych miejsc

Ten wyjazd jest pielgrzymką lotniczo-autokarową. Pielgrzymki piesze do Fatimy znajdziesz tutaj..

Przez 8 dni naszej pielgrzymki odwiedzimy nie tylko Fatimę i Santiago de Compostela, ale także dziesiątki innych miejsc na terenie całej Portugalii i północno-zachodniej Hiszpanii.

Podczas pielgrzymki do Fatimy zapewniamy Wam:

Program pielgrzymki do Fatimy i Santiago

Dzień 1Odprawy i przelot do Portugalii
Zbiórka na wybranym lotnisku, spotkanie z pilotem, odprawy, wylot i rozpoczęcie pielgrzymki do Fatimy. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu w sąsiedztwie miejsca objawień, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli), nocleg. 

Dzień 2 – zwiedzanie Fatimy i Aljustrel
Śniadanie w hotelu, Msza św. Zwiedzanie sanktuarium fatimskiego – kaplica objawień na Cova de Iria, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, bazylika Matki Bożej Różańcowej, nowa bazylika Trójcy Przenajświętszej. Następnie nawiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 – całodniowa, malownicza wycieczka do Batalha i nad ocean atlantycki lub do Santarem
Msza św. i śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie podominikańskiego zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej, będącego wspaniałym arcydziełem gotyku z grobowcami władców portugalskich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki kościół cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu (od wiosny do jesieni) pobyt na urokliwych plażach w Nazare słynącego z największych fal na świecie lub (od późnej jesieni do wczesnej wiosny) wyjazd do Santarem, miasta zwanego „portugalską stolicą gotyku”. Spacer: centralny plac z katedrą oraz kościół św. Stefana, nazywane zwykle „Sanktuarium Najświętszych Cudów”. 

Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4 – całodniowa wycieczka do stolicy Portugalii- Lizbony
Śniadanie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie – dzielnica Belem z pięknym szesnastowiecznym klasztorem Hieronimitów wybudowanym w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, katedra Se, kościół św. Antoniego z Lizbony, stojący w miejscu domu narodzin Świętego, Msza św., zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Potem spacer po dzielnicy Baixa, Praca do Comercio oraz Rua Augusta. Powrót do Fatimy, kolacja i nocleg.

Dzień 5 – przejazd przez Portugalię w okolice Santiago w Hiszpanii
Msza św., śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Coimbry, jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii i dawnej stolicy kraju. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek akademicki w kraju) – wizyta z zewnątrz, spacer przez Stare Miasto z wizytą w Starej Katedrze, dzielnica Almedina oraz ulica handlowa w dawnej dzielnicy kupieckiej przy rzece Mondego. Następnie przejazd do Hiszpanii i nawiedzenie sanktuarium objawień siostry Łucji w Pontevedra. Następnie krótki spacer ulicami miasta i przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6 – zwiedzanie Santiago de Compostela
Śniadanie, Msza św., następnie przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa- celu pielgrzymek szlakiem Camino de Santiago. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, następnie spacer ulicami miasta i czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. 

Dzień 7 – przejazd do Porto i Fatimy
Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win o tej samej nazwie. Msza św., następnie zwiedzanie Placu Cordoaria, przy którym znajduje się słynna portowska wieża Kleryków, kościół Karmelitów i księgarnia Lello, dworzec Sao Bento, katedra Se oraz przejście słynnym mostem Ludwika I skąd rozpościera się piękna panorama Porto z widokiem na dzielnicę Ribeira, stanowiąca nadbrzeże rzeki Douro. Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem procesu produkcji. Przejazd do hotelu w Fatimie.

Dzień 8 – zakończenie pielgrzymki i powrót do Polski
Śniadanie (możliwe w formie pakietu), wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Powrót do Polski, zakończenie pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.

Cena pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela zawiera:

Cena pielgrzymki nie zawiera:

Więcej zdjęć znajdziecie w naszych wpisach na facebooku z minionej pielgrzymki do Fatimy z O.Tomkiem Nowakiem tutaj, tutaj i album tutaj.

Koszty pielgrzymek do Fatimy. Pielgrzymki tanie vs. pielgrzymki nieco droższe

Fatima jest sanktuarium dosyć dobrze skomunikowanym z Polską, co sprawia, że możliwe jest zorganizowanie taniej i krótkiej pielgrzymki (na przykład 4-5-dniowej) dla grupy 20-30 osób. Jednak z uwagi na to, że największe koszty pielgrzymki to, oprócz hoteli, transport (transfery, bilety lotnicze, wynajem komfortowego autobusu z kierowcą dla grupy), wyjazd na tanią i krótką pielgrzymkę jest tak naprawdę mniej opłacalny, niż odwiedzenie podczaj jednej pielgrzymki dwóch ważnych sanktuariów (w tym wypadku Fatimy w Portugalii oraz Santiago de Compostela w Hiszpanii).

Wyjazd jest, co prawda, dłuższy o 3 dni od najtańszych pielgrzymek do Fatimy, ale jego cena jest tak naprawdę niewiele wyższa. Jeśli życie nam na to pozwala, warto zatem poświęcić pełny tydzień i wykorzystać już i tak wydane pieniądze na przeloty i transfery i odbyć pełną, piękną pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii.

Ile gotówki potrzebujesz podczas pielgrzymki do Fatimy i Santiago?

Poza kwotą w Euro, która stanowi część ceny wyjazdu (sprawdź dokładną kwotę powyżej), którą przekażesz w pierwszy dzień pilotowi pielgrzymki, nie potrzebujesz dużo gotówki.

Podczas całej pielgrzymki zapewniamy wyżywienie w postaci śniadania oraz obiadokolacji. Również wszelkie bilety, koszty przewodników lokalnych, napiwki itd. są już wliczone.

Jeśli jednak w ciągu dnia potrzebujesz kolejnego posiłku lub przekąski, musisz zakupić je indywidualnie. Także ewentualne pamiątki, słodkości czy choćby filiżanka kawy w czasie wolnym, to wydatki dodatkowe.

Ceny w Portugalii i Hiszpanii są bardzo podobne do polskich.

Wyloty z Warszawy, ale nie tylko

Na nasze pielgrzymki do Fatimy zawsze latamy samolotem! Pielgrzymki autokarowe do Fatimy to już przeszłość. Są dziś nie tylko nieopłacalne, ale też pochłaniają ogrom czasu i powodują niepotrzebne zmęczenie. Podróż samolotem do Portugalii trwa około 4 godzin, autobusem- ponad 30 (i wymaga minimum 1 noclegu na trasie). Tylko samolot!

Na pielgrzymkę do Fatimy zwykle latamy z lotnisk w Warszawie. Jednak niektóre terminy mogą mieć możliwość dolotu do Portugalii również z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Poznania lub na przykład z Berlina (dla niektórych Polaków to najbliższe lotnisko).

Aby sprawdzić, czy do Fatimy możesz polecieć z innego lotniska, niż Warszawa, kliknij w przycisk rezerwacji (cena i zapisy) i zajrzyj w okienko wyboru lotniska. Jeśli na daną pielgrzymkę można lecieć z innego lotniska, niż Warszawa, pojawi się ono na samym początku formularza rezerwacyjnego.

Galeria zdjęć

Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela  2024 / 2025

Cena od 4490 +200E

Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela 2024 / 2025

Fatima- najważniejsze sanktuarium Portugalii oraz Santiago de Compostela - jedno z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa + dziesiątki pięknych i poruszających zakątków Półwyspu Iberyjskiego, podczas jednej, tygodniowej pielgrzymki

Dostępne terminy wyjazdów:

30.10 – 6.11.2024 z Tomaszem Nowakiem OPcena i zapisy

Odwiedzimy m.in. Lizbonę, Fatimę, Nazare, Batalha, Coimbrę, Pontevedrę, Padrón, Santiago de Compostela, Porto i wiele innych miejsc

Zobacz także

Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.