Camino de Santiago pieszo

Piesza wędrówka Camino de Santiago to najpopularniejsza forma pielgrzymki do Santiago. Pokonaliśmy ten szlak wielokrotnie i dziś chcemy, byś dołączył do coraz większego grona polskich caminowiczów. Poniżej znajdziesz też relację z naszego pierwszego Camino de Santiago pieszo.

Planujesz ruszyć na Camino de Santiago pieszo? To świetnie. W odróżnieniu od rowerowej pielgrzymki, wędrowanie pieszo pozwala na znacznie spokojniejsze tempo i umożliwia poznanie pokonywanych miejscowości i wsi znacznie dokładniej.

Razem z Ewą nasze pierwsze piesze Camino z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela przeszliśmy w 2008 roku. Pokonanie około 850 kilometrów przez Hiszpanię zajęło nam dokładnie 26 dni. Z perspektywy czasu dochodzimy do wniosku, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i za pierwszym razem nie należy porywać się na tak długą wędrówkę.

Po tym pierwszym pieszym Camino wędrowaliśmy po różnych szlakach do Santiago wielokrotnie- nie tylko w Hiszpanii. Camino stało się częścią naszego życia, dlatego chcemy Cię zachęcić do zaplanowania swojej wędrówki z nami. Myślimy, że dzięki naszym wskazówkom Twoje Camino nabierze prawdziwej wartości i nie będzie tylko wycieczką krajoznawczą. Chcemy, by wędrówka do Santiago odbiła swój ślad także w Twojej pamięci i wpłynęła na Twoje życie.