szybki kontakt

Camino Days – weekend spotkań polskich caminowiczów

Camino Days – weekend spotkań polskich caminowiczów
Camino Days

Zapraszamy Cię na Camino Days. Weekend, podczas którego raz do roku, spotykają się doświadczeni i początkujący caminowicze z całej Polski.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w weekend 22-24 listopada 2024 roku w ośrodku Oblacka Przystań w Kokotku (to tutaj).

Podczas weekendu zaplanowaliśmy ultra ciekawe prelekcje caminowiczów, panele dyskusyjne na tematy związane z Camino de Santiago, możliwość rozmów i zabawy w bardzo szerokim, caminowym gronie, msze święte, adorację, no i obowiązkowo- spacer.

Camino Days jednoczy polskich pielgrzymów wędrujących regularnie szlakami do Santiago de Compostela i umożliwia dzielenie się doświadczeniem, wiedzą, radością z innymi.

Zapisz się

Dla caminowych weteranów

Nawet jeśli od lat wędrujesz szlakami do Santiago de Compostela, na Camino Days znajdziesz dla siebie coś ciekawego. Odkryjesz nowe miejsca na znanych Ci szlakach, poznasz nowopowstałe odcinki camino i dowiesz się jak dotrzeć w najciekawsze miejsca na Camino de Santiago.

Podczas CaminoDays poznasz też osobiście wiele osób z caminowego internetu. Informacje o tym, kto pojawi się na spotkaniu, będziemy aktualizowali w miarę napływania potwierdzeń od naszych gości.

Dla planujących pierwsze Camino de Santiago

Jeśli nigdy nie byłaś/byłeś na camino- to doskonale! Na Camino Days poznasz osoby, które pomogą Ci ruszyć w drogę. Poznasz podstawową wiedzę o szlaku i wraz z doświadczonymi pielgrzymami zaplanujesz swoją wędrówkę.

Otwarte dla każdego

Mimo, że jasno stawiamy naszą chrześcijańską tożsamość, Camino Days to miejsce dla każdego. Zatem nieważne czego szukasz na Camino de Santiago – Boga, krajobrazów, lepszej kondycji fizycznej- wierzymy, że każdy powinien tu przyjechać.

Nasze najbliższe spotkanie odbędzie się w Kokotku w terminie 22-24 listopada 2024 roku.

Program spotkania będzie aktualizowany w miarę napływania zgłoszeń. CaminoDays rozpocznie się w godzinach popołudniowych 22 listopada i zakończy po obiedzie 24 listopada. Planujemy liczne prelekcje caminowiczów, warsztaty, wspólny spacer, wymianę doświadczeń i dużo dobrej zabawy. Stay tuned!

Zapisz się

Gdzie leży Kokotek? Jak dojechać?

Camino Days w 2024 roku organizujemy w siedzibie NINIWY. Miejscu znanym choćby z Festiwalu Życia.

Kokotek niestety (a może „stety”) leży dokładnie pośrodku niczego, gdzieś pomiędzy Katowicami, Częstochową i Opolem. O ile osoby zmotoryzowane nie będą miały problemu z dojazdem (na miejscu zapewniamy obszerny parking), to komunikacja publiczna tutaj słabo działa. W najbliższym czasie będziemy publikowali wskazówki dojazdu dla niezmotoryzowanych.

Gdzie będziemy spali?

Podczas Camino Days w 2024 NIE MA MOŻLIWOŚCI uczestnictwa osób z zewnątrz. Znaczy to tyle, że tylko osoby zostające tutaj na noc, będą miały możliwość uczestnictwa.

Mamy do dyspozycji około 150 miejsc noclegowych (wszyscy uczestnicy i prelegenci) w dwóch rodzajach pokoi:

Albergue z łóżkami piętrowymi | pokoje 4-5 osobowe

W każdym pokoju naszego albergue znajduje się łazienka do wyłącznej dyspozycji pielgrzymów, biurko, szafa na plecaki 🙂 i dla szczęściarzy- balkon z widokiem na piękny Staw Posmyk.

Pokoje 2-osobowe z pojedynczymi łóżkami

W każdym pokoju łazienka z kabiną prysznicową, szafa na plecaki, biurko, szafka nocna z lampką do czytania, no i znowu dla szczęściarzy- balkon z widokiem na piękny Staw Posmyk 😉


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.