szybki kontakt

Dzien 1 Camino – St-Jean-Pied-de-Port- Roncenvalles

Dzien 1 Camino – St-Jean-Pied-de-Port- Roncenvalles

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]

Własnie zapokładowaliśmy się w albergue w Roncenvalles prowadzonym przez wolontariuszy. Cena 6 euro, ale ciepłej wody pod dostatkiem i całkiem czysto. Internet 1 euro za 20 minut- może zdarzę. Rano kupiliśmy kanapki przed wyjściem w Pireneje i zostały nam do teraz, dlatego nie idziemy na menu del peregrino tylko zjemy je teraz i po jednej zostawimy na śniadanie.

dsc05310-1024x768

dsc05317-1-1024x768

dsc05326-1024x768

Pireneje zaskoczyly nas strasznie. Nigdy nie szlismy tak daleko i tak wysoko jednoczesnie. Bylo pieknie, mokro i przyjaznie. Po drodze wyprzedzilismy kilkadziesiat osob i jestesmy bardzo zadowoleni z naszej kondycji.

dsc05341-1024x768

dsc05345-1-1024x768

dsc05348-1024x768

Jutro ruszamy po szóstej, bo albergue musimy opuścić miedzy 6 a 8-ma. Zależnie od pogody ruszymy może dalej niż zaleca przewodnik Brierleya. Póki co od samej Francji ciągną się za nami chmury i co chwile kropi deszcz. Nie mogę nic powiedzieć na temat przepełnienia schronisk, bo byliśmy numerkami 48 i 49 na 120 miejsc w albergue, a doszliśmy tutaj około 14tej. Jednak z ilości osób, które minęliśmy po drodze można wywnioskować, ze sporo osób odejdzie dziś z kwitkiem.

dsc05349-1024x768

dsc05351-1024x768

dsc05352-1024x768

Na podejściu od St.Jean spotkaliśmy parę Polaków, którzy przyjechali stopem (z Polski ruszyli w sobotę). Poprzednia noc spędzili pod chmurka- nieciekawie, bo padało. My na szczęście wczoraj mieliśmy świetną noc i dziś zapowiada się podobnie.

(dopisane po chwili) No i znowu klops, bo kolo mnie leża głośne Niemki, które wczoraj spotkaliśmy w pociągu z Bayonne.

dsc05362-1-1024x768

dsc05363-1024x768

dsc05370-1024x768

Wytłumaczenie- moje wpisy mogą czasem nie mieć sensu. Po prostu, gdy nie mamy dostępu do internetu- piszemy w notatnikach. Dlatego może się wydawać, ze opuściłem parę kwestii- po powrocie uzupełnię treść.

dsc05365-1-1024x768

dsc05367-1024x7681

Ewa spisała się doskonale i jesteśmy oboje z siebie dumni. Jutro 6.30 wracamy na szlak. Pierwsze 29km pod górkę na szczęście jest już za nami. Pozdrawiamy wszystkich, mamy się dobrze.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]


2 odpowiedzi do “Dzien 1 Camino – St-Jean-Pied-de-Port- Roncenvalles”

  1. I am so pleased you made it to St Jean and that you are fit!
    Take it slow peregrino-Kuba! I am using Google to translate your blog posts into English so that I can follow you on your walk.
    Stay warm and dry!
    Pilgrim hugs,
    Sil

  2. Wspaniały pomysł. Czekam na następne wpisy. Powstanie następny przewodnik. Pozdrawiam. Buen Camino!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.