szybki kontakt

Spacer po albergue na Monte do Gozo bez wychodzenia z domu

Spacer po albergue na Monte do Gozo bez wychodzenia z domu

Kilka dni temu wróciłem z tygodniowego wypadu do Santiago de Compostela. Tym razem pojechała ze mną moja siostra, którą może niektórzy z Was pamiętają z przejść po Via Regia w 2009 roku (wiem, prehistoria). Gościnę w Santiago jak zwykle zapewnił nam O.Roman Wcisło, ale o samym wyjeździe chciałbym napisać osobno, bo te kilka dni naprawdę obfitowało w atrakcje.

Jednym z owoców tego wyjazdu jest wirtualna wycieczka po terenie albergue, a właściwie całego Centro Europeo de Peregrinacion im. Jana Pawła II. Dzięki niej możecie bez wychodzenia z domu przypomnieć sobie jak wygląda ośrodek na Monte do Gozo lub poznać go zanim uda Wam się tam dotrzeć.

Otwórz wirtualną wycieczkę po albergue na Monte do Gozo

Jak poruszać się korzystając z wirtualnej wycieczki?

Poruszanie się po ośrodku jest bardzo proste. Aby rozejrzeć się wokoło, wystarczy wcisnąć lewy przycisk myszki i trzymając go, przesuwać myszkę.

Aby przenieść się do kolejnego miejsca należy kliknąć na jedną z żółtych strzałek na ekranie.

żółte strzałki albergue

Ciekawostki, które znajdziecie w wirtualnej wycieczce.

Wycieczkę starałem się Wam udostępnić tak szybko, jak było to możliwe. Nie obyło się zatem bez błędów technicznych, które w późniejszym terminie poprawię (jak ekspozycja zdjęć, błędy w wyświetlaniu itp.). To czysto amatorska robota 🙂 Powinniście jednak poznać kilka faktów, które mogą Wam się przydać podczas przeglądania wycieczki po Monte do Gozo.

Nie cały teren ośrodka jest objęty wirtualną wycieczką.

Centro Europeo de Peregrinacion to ogromny teren, który najlepiej zobaczycie na zdjęciach satelitarnych np. w Google Maps. Cały ośrodek składa się nie tylko z albergue, o którym piszemy tak dużo i które znają głównie pielgrzymi piesi, ale także z innych budynków:

Monte do Gozo z lotu ptaka

Jak możecie się domyślić, nie wszystkie miejsca i pomieszczenia udało nam się zmieścić w wirtualnej wycieczce. Byliśmy tez ograniczeni czasowo i sprzętowo (do Santiago lecieliśmy na tydzień tylko z bagażem podręcznym w którym musieliśmy zmieścić nie tylko sprzęt fotograficzny, ale także wielki statyw, laptopa, kable i ładowarki oraz parę majtek na zmianę). Następnym razem uzupełnimy wycieczkę o kolejne lokacje.

Swoją drogą, pakowanie się w bagaż podręczny z taką furą sprzętu to ciekawe doświadczenie. Nie wiem jak to się stało, ale w podróż powrotną zmieściliśmy do naszych toreb dodatkowe zakupy i pamiątki. Napisze o tym w osobnym wpisie.

W albergue czeka na Was hospitalera

Bardzo zależało mi na poprawnym wykonaniu tej części wycieczki, jednak w pośpiechu zawaliłem tę panoramę. Mimo błędów w fotografiach, które złożyły się na widok naszego albergue od środka, znajdziecie w nim naszą pierwszą w 2014 roku hospitalerę- Berenikę. Berenika przyjmowała pielgrzymów, sprzątała i kosiła trawę, podczas gdy my bawiliśmy się w fotografów lub po prostu marnowaliśmy cenny czas na wycieczkach po Santiago 😉 Oto dowód:

Berenika Seryczyńska kosi trawę na Monte do Gozo

W tym samym czasie pod kuchnią dla pielgrzymów swoje stanowisko rozłożyli…

pod-kuchnią-albergue

A tak poważnie, powyższe zdjęcia były pozowane 😉

Pogoda zmienna jest (szczególnie w Galicji)

Podczas poruszania się po ośrodku zwrócicie pewnie uwagę na zmieniające się warunki pogodowe. Cóż, zdjęcia wykonywaliśmy o różnych porach dnia, przy różnej pogodzie itd. Poszczególne zdjęcia były nawet wykonywane w różne dni podczas naszego pobytu. Dopiero po powrocie do domu zostały złożone w całość. Taki tryb pracy spowodował, że raz popełnione błędy były trudne (lub niemożliwe) do naprawienia.

Tylko parter

Postanowiliśmy nie wchodzić na pierwsze piętro w żadnym (oprócz albergue) budynku. Uzgodniliśmy we wspólnym gronie, że pozostawimy nutkę tajemniczości i nie pokarzemy kilku ciekawych miejsc jak np. prywatna kaplica w domu O.Romana, biblioteka pielgrzymów nad restauracją, sala konferencyjna czy sypialnie w budynku przy kaplicy.

Może w późniejszym czasie na blogu zamieszczę zwykłą galerię zdjęć w której zobaczycie kilka z tych miejsc na tradycyjnych zdjęciach.

Pędzę do Ciebieee światłowodeeem.

W razie problemów z wyświetlaniem, proszę o wyrozumiałość dla moich serwerów. Wirtualna wycieczka ma aż 35 lokacji. Jeśli mój serwer dostanie zadyszki, spróbujcie wrócić za parę minut i wczytać wycieczkę raz jeszcze. Nie zapomnijcie też podzielić się wycieczką ze znajomymi.

Otwórz wirtualną wycieczkę po albergue na Monte do Gozo


2 odpowiedzi na “Spacer po albergue na Monte do Gozo bez wychodzenia z domu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.