szybki kontakt

Nowe biuro pielgrzyma w Santiago de Compostela

Nowe biuro pielgrzyma w Santiago de Compostela

Biuro pielgrzyma w Santiago de Compostela ma nową siedzibę, której powstanie zapowiadano jeszcze przed rokiem 2010. Miała ona nie tylko być wygodniejsza dla pielgrzymów, ale także zapewnić płynniejszy ruch i mniejsze kolejki w dniach, gdy do grobu św. Jakuba dociera znacznie więcej pielgrzymów.

Nie, nie będziecie musieli wędrować ani kroku dalej niż do tej pory, aby odebrać swój certyfikat potwierdzający odbycie wędrówki. Wręcz przeciwnie. Nowe biuro pielgrzyma będzie mieści się w…

dom dziekana santiago- casa do dean

… dokładnie tym samym budynku w którym mieściło się do tej pory, czyli tzw. „Domu Dziekana”- budynku wybudowanym w latach 1747- 1753, który pierwotnie gościł biskupów odwiedzających Santiago de Compostela i był mieszkaniem dziekanów katedry.

Pielgrzymi od teraz mają do pokonania znacznie mniej schodów, bo zamiast wchodzić na pierwsze piętro jak do tej pory, wystarczy że po przekroczeniu progu skręcą w lewo.

Ułatwienie to z pewnością docenią osoby, które mają za sobą kilkadziesiąt kilometrów marszu. Wielu pielgrzymów zamiast odpoczywać przed dotarciem do katedry (np. na Monte do Gozo), woli jak najszybciej zobaczyć cel swojej wędrówki i spędzić popołudnie i wieczór w Santiago.

Nowe biuro będzie wykonywało dokładnie takie same zadania jak do tej pory, czyli:

Ciężkie wakacje dla odwiedzających biuro w tym roku

kolejki w biurze pielgrzyma

Pielgrzymi, którzy mieli okazję odwiedzić biuro pielgrzyma w tym roku mogli trafić na naprawdę długie kolejki w dosyć męczącym upale. Były one głównie spowodowane trwającym remontem w tej części budynku, która dzisiaj służy wszystkim wędrującym.

Kolejki zresztą nie były niczym nowym w biurze pielgrzyma (no, może poza okresem zimowym). W 2008 roku też mieliśmy okazję odstać swoje w oczekiwaniu na wydanie naszych certyfikatów.

nowe biuro pielgrzyma compostela

Nowe biuro oprócz zmiany miejsca, ma więcej stanowisk obsługi niż do tej pory, co z pewnością ograniczy kolejki.

nowe biuro pielgrzyma santiago

Przypomnę, że biuro prowadzą wolontariusze z całego świata, a wydanie Composteli jest bezpłatne (choć oczywiście wszelkie datki są mile widziane). Ja osobiście nie mogę się doczekać, aż odbiorę swój certyfikat przy okazji następnego Camino. A Wy kiedy macie zamiar odwiedzić to miejsce?

zdjęcia: Oficina de Acogida al Peregrino


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.