szybki kontakt

Finanse na Camino w Hiszpanii

Finanse na Camino w Hiszpanii

Wiem, że od dłuższego czasu (praktycznie od początku mojego zainteresowania Camino) jednym z głównych tematów na forach caminowych (choćby tym u Pawła Buczkowskiego) są pieniądze na Camino. I nie chodzi tu tylko o najczęściej zadawane pytanie, czyli „czy 10 Euro na dzień wystarczy„, ale też o rodzaje kart płatniczych, których powinniśmy używać, konta bankowe nie pobierające wysokich opłat i sposoby na zaoszczędzenie gotówki w czasie drogi.

Oczywiście od razu uprzedzam, że nie będę podpowiadał, by nocować za darmo i jeść ze śmietników, bo jestem bardzo daleki od tego typu porad. Jednak czasem warto zaoszczędzić kilka Euro i wydać je już na miejscu, kupując pamiątki lub choćby spędzając kilka dni nad oceanem po ciężkiej wędrówce.

Postanowiłem więc dodać do działu porady nową zakładkę „pieniądze„, gdzie już niedługo będę umieszczał wszystko, co wiąże się z finansami na Camino i przed Camino.

Gdzieś na forum ktoś kiedyś napisał, że dla niego Droga zaczęła się już 2 lata przed wyruszeniem do Hiszpanii, bo musiał najpierw na tę podróż zaoszczędzić pieniądze. Myślę więc, że finanse to ważna część każdego planu na wędrówkę i powinny one mieć swoje miejsce w poradniku.

Jeśli macie jakieś ciekawe rady dotyczące oszczędzania przed Camino, wydawania mniejszej ilości pieniędzy już na miejscu oraz np. polecacie jakieś konto bankowe lub kartę płatniczą– piszcie, a z pewnością umieszczę te informacje w poradniku.


2 odpowiedzi na “Finanse na Camino w Hiszpanii”

  1. Wybieram sie na Camino.Chętnie skorzystam z podpowiedzi!
    Pozdrawiam serdecznie!

    Krystyna

  2. jeśli chodzi o mnie to na camino założyłem darmowe konto walutowe w euro w mbanku a pieniądze wybierałem z bankomatów bez prowizji za pomocą karty do tego rachunku (płacę za nią 30 zł/rok) jednak w tych latach, kiedy nie chcemy z niej korzystac -jest ważna chyba z 4 lata – to najlepiej ją zastrzec i wtedy nie płacimy 😉 Niedawno założyłem konto w Multibanku, gdzie posiadam konto z kartą za 3 zł/mc ale mam wtedy wybieranie pieniędzy ze wszystkich bankomatów na swiecie za darmo 😉 w przyszłym roku wezmę ją sobie i nią się będę posługiwał, bo kurs przewalutowania jest dla mnie nawet dopuszczalny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.