szybki kontakt

Camino de Madrid, czyli szlak z Madrytu do Santiago. Aleksander Hryniuk. Chodź Pogadać #4

Camino de Madrid, czyli szlak z Madrytu do Santiago. Aleksander Hryniuk. Chodź Pogadać #4

Camino de Madrid to szlak prowadzący do Santiago de Compostela ze stolicy Hiszpanii. Łączy Madryt z leżącą na Camino Frances miejscowością Sahagun. Szlak między Madrytem a Sahagun to około 350 kilometrów, pięknej krajobrazowo i kulturowo wędrówki. Po dojściu do Sahagun, czeka nas kolejne 350 kilometrów marszu do Santiago.

Aleksander Hryniuk, który jest przewodnikiem po Madrycie naszych zorganizowanych wyjazdów na Camino de Santiago, przeszedł Camino de Madrid i udało mi się namówić go na rozmowę o wędrówce. Relację Alka z jego Camino znajdziecie na stronie https://www.cowmadrycie.pl/tematy/blog/szlak-sw-jakuba/page/4

Więcej naszych rozmów o Camino de Santiago i pielgrzymowaniu znajdziecie na youtube oraz na naszej stronie na facebook’u.


2 odpowiedzi na “Camino de Madrid, czyli szlak z Madrytu do Santiago. Aleksander Hryniuk. Chodź Pogadać #4”

  1. Witaj,

    dzięki za film. Camino de Madrid to jest wyzwanie; może podejmę. Tymczasem służę uprzejmie informacjami o Camino Sanabres. Startowałem z Zamora Via de la Plata a potem na Sanabres

  2. A ja szedłem Camino z Walencji i zahaczyłem tylko o wielki Madryt by iść w stronę Avilla. San Martin de Valdeiglesias było w granicach Madrytu /autobusy miejskie/, potem Arevalo z zamkiem związanym z królową Izabelą Kastylijską, Medina del Campo, gdzie zmarła Izabela Kastyliska, zamkiem La Mota…potem Tordesillas, gdzie królowie katoliccy Ferdynand Aragoński razem z Izabelą Kastylijską zawarli traktat z Portugalią o podziale świata w dobie wielkich odkryć. TORDESILLAS JEST CZOSNKOWĄ STOLICĄ ŚWIATA, tak mówią mieszkańcy tego miasta. Potem jest Benavente i zmiana kierunku marszu z północnego na zachodni w stronę Puebla de Sanabria – butikowego starego miasta z zamkiem na szczycie sporego wzniesienia i; wzdłuż drogi do krainy wilków czyli Lubian. Dalej to dość ciężkie kilometry w górach by przejść przełęcz do Galicji – Portela da Canda. Spanie w Gudina i następny etap w stronę Ourense; wpierw jednak Laza z podejściem na Albergerię i Vilar de Bario z pięknym aulberque. W Ourense ważne jest zobaczyć stary rzymski most, którym opuszcza się miasto. Po drodze w stronę SdC poszedłem od Mosteiro de Oseira; można tam spać ale w lecie było tam w budynkach z kamienia bardzo chłodno. Teraz dotarcie do SdC to tylko zejście do mostu by przekroczyć rzekę Ulla i znów pod górkę wzdłuż drogi o numerze 525…Oj jak chciałbym tam teraz być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.