szybki kontakt

Camino de Santiago w czasie pandemii. Przejdź wirtualnie (otrzymasz certyfikat i medal).

Camino de Santiago w czasie pandemii. Przejdź wirtualnie (otrzymasz certyfikat i medal).

Drodzy! Na wstępie przesyłamy wszystkim ogromniaste uściski i podziękowania za wszystkie telefony i słowa wsparcia w związku z sytuacją, jaką wywołuje pandemia. To rzeczywiście trudny dla nas czas. Nie pielgrzymujemy, nie podróżujemy, nie zarabiamy. Ale w dalszym ciągu żyjemy oddychając pełną piersią (oby jak najdłużej), modlimy się i wspieramy naszą caminową społeczność.

W okresie Wielkanocnym kilka znajomych osób, naszych kochanych pielgrzymów, zapytało wprost, czy nie potrzebujemy pomocy. Jako, że „inni mają gorzej”, czulibyśmy się źle, po prostu prosząc o wsparcie naszych działań. Ale wymyśliliśmy coś, co sprawi, że już wkrótce wszyscy możemy być na Camino de Santiago.

Wiemy, że nie tylko dla nas, ale dla wszystkich polskich caminowiczów, obecna sytuacja jest trudna. Postanowiliśmy jej zaradzić i (jak poznaliście po nagłówku) ruszamy na wirtualne Camino.

Uwaga! Wszystkie aktualne informacje o WIRTUALNYM CAMINO znajdziecie tutaj.

Jak to będzie działać?

Wymyśliliśmy, że każdy z nas może przejść Camino gdziekolwiek: na podwórku, w drodze do pracy, w pracy a nawet w mieszkaniu. Bo Camino jest w nas, pamiętacie?

Będziemy wydawać certyfikaty! I rozdawać medale! Wszystko będzie ładne i z pewnością pięknie zaprezentuje się na Waszej caminowej ściance.

Wy musicie wykonać wszystkie kroki (poniżej) i do końca maja przejść w sumie 100 kilometrów gdziekolwiek.

Jakie kroki wykonać po kolei?

 1. Aby zacząć, należy zakupić „Pakiet Wirtualnego Camino” za 39 złotych, w którego skład wchodzi piękny, metalowy medal oraz certyfikat wydany imiennie, zapakowany w tubę (tak jak w Santiago).
 2. Przejść w terminie od 18 kwietnia 2020 do 31 maja 2020 zsumowany dystans 100 kilometrów w dowolnej intencji związanej ze szlakiem św. Jakuba (np. prosząc o szybki powrót na Camino de Santiago lub zdrowie dla ulubionego gospodarza schroniska na Camino)
 3. Po zakończeniu lub w trakcie wydarzenia udostępnić publicznie post na facebook’u lub instagramie z hasztagami #WirtualneCamino i #MyPielgrzymi (jeśli nie masz konta w tych mediach, nic nie szkodzi).
 4. Przesłać na adres kuba@mypielgrzymi.com zrzut ekranu, logi, zdjęcia z Twojego programu do mierzenia dystansu (np. Endomondo, Garmin, Polar) lub zdjęcia czy jakąkolwiek inną dokumentację, pozwalającą stwierdzić, że pokonałeś dystans 100km. W mailu podaj koniecznie Imię, Nazwisko i numer zamówienia (otrzymasz go po zakupieniu „Pakietu Wirtualne Camino”.
 5. Czekaj na przesyłkę (możliwe to paczkomat lub kurier) albo (o ile kwarantanna mienie) możesz go odebrać bezpośrednio od nas w Sobótce, na Ślężańskiej Drodze Św. Jakuba (odbiór ustal wcześniej mailowo lub telefonicznie)

To wszystko!. Nie czekaj, kupuj pakiet, odpalaj Endomondo i nie zapomnij dołączyć do wydarzenia na facebook’u i polubienia naszej strony fb.com/CaminoPolska

Certyfikat imienny, jaki otrzymasz po pokonaniu „Wirtualnego Camino de Santiago”

Certyfikat prześlemy na wskazany przez Ciebie adres lub będzie czekał do odbioru osobistego. Aby nie zniszczył się podczas transportu, zapakujemy go w kartonową tubę (jak w biurze pielgrzyma w Santiago ;).

Buen Camino!

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące Wirtualnego Camino.


25 odpowiedzi na “Camino de Santiago w czasie pandemii. Przejdź wirtualnie (otrzymasz certyfikat i medal).”

  • Serdecznie Witam
   Jestem na ukuńczeniu 100 km. Pieszej pielgrzymki.
   Czy równierz mogę rozpocząć pielgrzymować na rowerze?
   Czy będzie inny certyfikat i medal rowerowy?
   Serdecznie pozdrawiam organizatorów .
   Buen Camino

 1. Camino de Santiago – Szlak Świętego Jakuba
  Bardzo Wam Dziękuje że jesteści.
  Pomogliście mi podjąć ważną decyzję.
  Mam 92 letnią Mamę od kilku miesięcy jest bardzo słaba.
  W dniu jutrzejszym wyruszam na pielgrzymkę szlakiem Św .Jakuba. Z Kalisza do Tłokini Kościelnej gdzie jest Kościół pod wezwaniem Św.Jkuba i z powrotem do Kalisz.Pielgrzymkę tą poświecam ozdrowieniu mojej Mamy.
  Jeszcze raz bardzo dziękuje Pozdrawiam serdecznie Buen Camino.

 2. Jestem „za“! Czy dotrze do mnie do Wiednia (zakladajac, ze uda mi sie 100km zaliczyc). Byloby milo Nawet niedaleko mnie przebiega wiedenska Camino. Pozdrawiam i ide po pakiet ( niewazne czy dotrze, wazne, ze ruszylam )
  Iwona

 3. Chętnie skorzystam, ale jadąc rowerem – czy dopuszczalne jest rowerowe „wirtualne Camino”, przejechanie 200 km?

 4. W chwili obecnej ze względu na konieczność noszenia maseczek na twarzy utrudnione jest wykonanie wyzwania Wirtualne Camino. Ponadto zaleca się nie wychodzić z domu. Mam małe mieszkanie i też nie mam jak chodzić po mieszkaniu. Czy będzie kolejna edycja Wirtualne Camino po zakończeniu pandemii koronawirusa ?

  • Teresa, do maseczki trzeba przywyknąć na dłużej. A czy po epidemii będzie możliwość przejścia wirtualnego Camino? Nie wiem. Raczej wolałbym spakować się nas prawdziwe Camino do Hiszpanii…

 5. Zaczęłam dzisiaj, pakiet wykupiłam i bardzo się cieszę. Wybrałam nawet trasę :Camino Frances.
  Pozdrawiam wszystkich caminowiczów.

 6. Witam
  Mam jescze jedno pytanko.
  Czy jak wykupię pakiet rowerowy ,to czy beeędzie mógł być wysłany z pakietem za pieszą rzesyłkę.
  Czy muszę opłacić jeszcze raz rzesyłkę.
  Pozdrawiam serdecznie Buen Camino

   • Bardzo dziękuję.
    Wykupuję Pakiet rowerowy i rozpoczynam Pilgrzymowanie.
    Bardzo dziękuję za bardzo miłą odpowiedź.
    Jestem Wam bardzo wdzięczny za organizację tych Pilgrzymek. Bardzo mnie motywują duchowo
    Serdecznie Pozdrawiam
    Buen Camino

 7. Melduje!!
  Zakończyłm 100 km Wirtualnej pieszej Pielgrzymki Szlakiem Świętego Jakuba.
  Zaczynam 200 km Rower
  Serdecznie pozdrawiam organizatorów.
  Buen Camino

 8. Napisałam na Endomondo, piszę też tutaj 🙂 Nie wiem, czy dobrze zostały zrobione ustawienia Camino rowerem, bo zaliczyło mi trening pieszy, czyli jeden trening został zaliczony i w pieszym i rowerowym.

 9. Serdecznie Witam
  Zakończyłem pielgrzymowanie .
  Potwierdzenie endomondo:
  Piesze pozycja 63.
  Rowerowe pozycja 2
  Proszę o przesłanie potwirdzenia Certyfikatów i Medali.
  Pozdrawiam serdecznie Bogusław

 10. Witam na wirtualnym szlaku pielgrzymkowym. Miałam kolejny etap do Camino przejść w maju, ale został odwołany. Nie poddając się, wysłałam zgłoszenie na wirtualne Camino. Koleżanki zainstalowały mi Endomondo i powolutku przemierzam drogę między Policami a Szczecinem. Nie wiem czy dobrze wszystko zrobiłam. Wysłałam maila na adres kuba@mypielgrzymi.com Proszę dajcie znać, czy wszystko jest OK

 11. Już się zapisałam , dzisiaj pokonałam 10 km. zaczynam moje Camino. Jestem mega szczęśliwa. Moje marzenie to to prawdziwe Camino. Może uda się w tym roku latem. Pozdrawiam Renata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.