Drodzy! Na wstępie przesyłamy wszystkim ogromniaste uściski i podziękowania za wszystkie telefony i słowa wsparcia w związku z sytuacją, jaką wywołuje pandemia. To rzeczywiście trudny dla nas czas. Nie pielgrzymujemy, nie podróżujemy, nie zarabiamy. Ale w dalszym ciągu żyjemy oddychając pełną piersią (oby jak najdłużej), modlimy się i wspieramy naszą caminową społeczność.

W okresie Wielkanocnym kilka znajomych osób, naszych kochanych pielgrzymów, zapytało wprost, czy nie potrzebujemy pomocy. Jako, że „inni mają gorzej”, czulibyśmy się źle, po prostu prosząc o wsparcie naszych działań. Ale wymyśliliśmy coś, co sprawi, że już wkrótce wszyscy możemy być na Camino de Santiago.

Wiemy, że nie tylko dla nas, ale dla wszystkich polskich caminowiczów, obecna sytuacja jest trudna. Postanowiliśmy jej zaradzić i (jak poznaliście po nagłówku) ruszamy na wirtualne Camino.

Uwaga! Wszystkie aktualne informacje o WIRTUALNYM CAMINO znajdziecie tutaj.

Jak to będzie działać?

Wymyśliliśmy, że każdy z nas może przejść Camino gdziekolwiek: na podwórku, w drodze do pracy, w pracy a nawet w mieszkaniu. Bo Camino jest w nas, pamiętacie?

Będziemy wydawać certyfikaty! I rozdawać medale! Wszystko będzie ładne i z pewnością pięknie zaprezentuje się na Waszej caminowej ściance.

Wy musicie wykonać wszystkie kroki (poniżej) i do końca maja przejść w sumie 100 kilometrów gdziekolwiek.

Jakie kroki wykonać po kolei?

  1. Aby zacząć, należy zakupić „Pakiet Wirtualnego Camino” za 39 złotych, w którego skład wchodzi piękny, metalowy medal oraz certyfikat wydany imiennie, zapakowany w tubę (tak jak w Santiago).
  2. Przejść w terminie od 18 kwietnia 2020 do 31 maja 2020 zsumowany dystans 100 kilometrów w dowolnej intencji związanej ze szlakiem św. Jakuba (np. prosząc o szybki powrót na Camino de Santiago lub zdrowie dla ulubionego gospodarza schroniska na Camino)
  3. Po zakończeniu lub w trakcie wydarzenia udostępnić publicznie post na facebook’u lub instagramie z hasztagami #WirtualneCamino i #MyPielgrzymi (jeśli nie masz konta w tych mediach, nic nie szkodzi).
  4. Przesłać na adres kuba@mypielgrzymi.com zrzut ekranu, logi, zdjęcia z Twojego programu do mierzenia dystansu (np. Endomondo, Garmin, Polar) lub zdjęcia czy jakąkolwiek inną dokumentację, pozwalającą stwierdzić, że pokonałeś dystans 100km. W mailu podaj koniecznie Imię, Nazwisko i numer zamówienia (otrzymasz go po zakupieniu „Pakietu Wirtualne Camino”.
  5. Czekaj na przesyłkę (możliwe to paczkomat lub kurier) albo (o ile kwarantanna mienie) możesz go odebrać bezpośrednio od nas w Sobótce, na Ślężańskiej Drodze Św. Jakuba (odbiór ustal wcześniej mailowo lub telefonicznie)

To wszystko!. Nie czekaj, kupuj pakiet, odpalaj Endomondo i nie zapomnij dołączyć do wydarzenia na facebook’u i polubienia naszej strony fb.com/CaminoPolska

Certyfikat imienny, jaki otrzymasz po pokonaniu „Wirtualnego Camino de Santiago”

Certyfikat prześlemy na wskazany przez Ciebie adres lub będzie czekał do odbioru osobistego. Aby nie zniszczył się podczas transportu, zapakujemy go w kartonową tubę (jak w biurze pielgrzyma w Santiago ;).

Buen Camino!

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące Wirtualnego Camino.