szybki kontakt

Przewodnik merytoryczny po Camino – Jan Gać, Bernardinum

Przewodnik merytoryczny po Camino – Jan Gać, Bernardinum

Witajcie po świętach. Mam nadzieję, że nie musicie od razu przechodzić na dietę, ale jeśli tak jest, to najlepszym sposobem na spalenie zbędnych kalorii może być właśnie Camino 😉

Dziś rano nagrałem szybciutko krótką recenzję nowego przewodnika merytorycznego po Camino Francees, wydanego przez Wydawnictwo Bernardinum. Autorem książki jest Jan Gać- podróżnik, fotograf i przewodnik grup pielgrzymkowych i turystycznych. Jego pełną biografię znajdziecie na stronie internetowej autora. Dzisiejsza książka to nie pierwszy już romans wydawnictwa Bernardinum z Drogą św. Jakuba (po „Wakacjach z cudami” Jana Armatorskiego i „Drodze do Santiago de Compostela” Lucynki Szomburg), ale z pewnością jeden z bardziej owocnych.

Przewodnik Camino Jan Gać

Porównując nowy przewodnik do innych polskich przewodników po Camino de Santiago, szybko doszedłem do wniosku, że przewodnik merytoryczny nie jest przeznaczony dla pielgrzyma na okres jego wędrówki, ale dla osób, które wróciły ze swojego Camino i chcą dowiedzieć się więcej o szlaku, którym wędrowali. Ewentualnie osoby planujące swoją pierwszą pielgrzymkę szlakiem św. Jakuba mogą z owego przewodnika zaczerpnąć sporą dawkę wiedzy.

Przewodniki po Camino de Santiago

Sam żałuję, że wybierając się na pierwsze swoje Camino w 2008 nie miałem okazji przeczytać podobnego przewodnika.

Przewodniki po Camino (polskie)

Przewodnik wydany przez Bernardinum wygląda po prostu pięknie, co niezwykle mnie cieszy. Ilość informacji zawartych w książce jest po prostu ogromna. Co zwróciło moją uwagę, to niezwykle świeże i konkretne opisy miejsc i zabytków. Autor nie zanudza nas kolejnymi opowieściami ze średniowiecza. Zamiast tego otrzymujemy konkretne, ciekawe i skompresowane informacje historyczne oraz praktyczne na temat wszystkich miejsc na szlaku, których nie powinniśmy przegapić podczas naszej wędrówki.

przewodnik informacje praktyczne

Trochę żałuję, że przewodnik jest tak ciężki i absolutnie nie polecam go zabierać w drogę ze sobą. Gdyby przewodnik został dodatkowo wydany w postaci pliku mp3, który można by zabrać ze sobą i odsłuchać na iPodzie w trakcie mijania poszczególnych miejsc, miałby dla mnie równie dużą wartość.

Oprócz samej treści otrzymujemy też przepiękne fotografie (nie jestem pewien, czy są autorstwa samego autora) i listę miejsc noclegowych wraz z cenami. Jej aktualności zagwarantować nie mogę.

Etapy podróży- przewodnik

Cena książki w księgarni wydawnictwa to 37 złotych, do kupienia tutaj.


Jedna odpowiedź do “Przewodnik merytoryczny po Camino – Jan Gać, Bernardinum”

  1. Nie miałam jeszcze czasu zapoznać się bliżej z „Przewodnikiem merytorycznym”, jednak ogromnie żałuję, że nie ma w nim indeksu osób i miejsc. Bardzo podniosłoby to jego wartość i ułatwiło korzystanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.