szybki kontakt

Szlak Sobótka- Środa Śląska.

Szlak Sobótka- Środa Śląska.

Ruszamy do przodu z tworzeniem szlaku św.Jakuba z Sobótki do Środy Śląskiej. Szlak ten dołączymy do Via Regia, który dzięki Emilowi Mendykowi, Fundacji Wioski Franciszkańskiej i wielu ludziom 'dobrej woli’ jest już doskonale oznakowany i opisany (więcej informacji tutaj).

Urząd Gminy w Sobótce podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i zaangażował się błyskawicznie w naszą inicjatywę. Dziś udało mi się uzyskać podkład kartograficzny z Wydawnictwa PLAN z Wrocławia (a właściwie Jeleniej Góry), zatem cały wieczór spędziłem ślęcząc nad mapami i planując przebieg szlaku. Nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nie dość, że staramy się uwzględnić dawny przebieg traktów handlowych, to trzeba brać pod uwagę dzisiejszą sytuację w terenie. Ścieżki często giną w środku pola, bądź prowadzą nad strumyk na którym nie ma kładki dla pieszych. Na mapie wygląda to dosyć skomplikowanie, dlatego pora ruszać w teren. Jutro chyba nie będę miał jeszcze na to czasu, ale w piątek i sobotę liczę na przejście pierwszych kilometrów i skorygowanie ich na mapach.

Postanowiliśmy też, że będziemy używać znaku uproszczonej muszli- takiej, jaką widzimy na szlaku w Hiszpanii. Znak jest rozpoznawalny i łatwy do zapamiętania lub narysowania od ręki (np. w wypadku, gdyby trzeba było ręcznie wykonać znak na trasie).

Oznaczenie szlaku

Podczas szkicowania trasy natrafiłem też na kościół św.Jakuba w Ujowie, z czego się bardzo cieszę, bo im więcej akcentów Jakubowych na naszej drodze- tym lepiej. Pozostaje więc trzymać kciuki za naszych urzędników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.