kliknij, by kupić poradnik

Witajcie po długiej przerwie. W ciągu minionych miesięcy działo się naprawdę bardzo wiele na polskich szlakach jakubowych, o tym jednak możecie poczytać w dziale aktualności na www.camino.net.pl.

Dziś bardzo miła informacja. Ukazał się właśnie poradnik napisany przez Andrzeja Kołaczkowskiego, który możecie już zamawiać poprzez serwis internetowy Wydawnictwa WAM. Ja sam czekam dopiero na swój egzemplarz poradnika, więc recenzja ukarze się nieco później. Oto słowa wydawcy:

Doświadczeniem duchowym Autor podzielił się w trzykrotnie już wznawianej książce Nie idź tam człowieku! Obecnie proponuje szereg rad praktycznych, informacji o noclegach, zakupach i sprawach przyziemnych. Wie, że opowieści o Camino fascynują i pociągają do wyjścia na ten szlak. Podpowiada, że może to zrobić każdy. Wyznaje: Wysiłek fizyczny, to najmniejsze. Prawdziwym wyzwaniem jest to, że Camino redukuje nas do podstawowych potrzeb – jedzenia, wypoczynku, braku bólu. Droga odziera z ról, jakie pełnimy w swoim świecie. Nieważne stają się osiągnięcia i zasługi. Ważne jest, czy potrafimy zobaczyć brata w zmęczonym, brudnym i pełnym bólu człowieku. To właśnie podnosi znowu do godności człowieka.

Poradnik z pewnością Wam się spodoba, zatem zachęcam do zakupu i wrzucenia go do plecaka na tegoroczne Camino. Andrzej przyzwyczaił nas do wydawnictw najwyższej jakości przy okazji swojej pierwszej 'caminowej’ książki, którą możecie znaleźć tutaj. Fragment książki 'Nie idź tam człowieku znajdziecie tez na naszej stronie tutaj.