szybki kontakt

Spotkanie Caminowiczów w Miłosławiu (Mikuszewie)- 19, 20, 21 listopad 2010

Spotkanie Caminowiczów w Miłosławiu (Mikuszewie)- 19, 20, 21 listopad 2010

W dniach 19, 20, 21 listopada odbędzie się kolejne ogólnopolskie spotkanie Caminowiczów. Tym razem gościć nas będą Jola i Zbyszek Janczakowie, którzy od dłuższego czasu pracują nad Nadwarciańską Drogą św. Jakuba.

Gdzie odbędzie się spotkanie?

Miejscem, gdzie zaplanowany jest nocleg będzie Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Mikuszewie ok.6 km od Miłosławia w kierunku na Pyzdry. Szczegółową mapkę dojazdu podamy Wam bliżej daty spotkania.

Kto może przyjechać?

Absolutnie każdy.
Choć podczas spotkania odbędzie się pierwsze Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”, to na spotkanie zaproszeni są wszyscy zainteresowani ideą Camino de Santiago.
Nie musisz być zatem członkiem jakiejkolwiek organizacji caminowej. Nie musisz też być byłym pielgrzymem. Jeśli dopiero planujesz swoje wyjście do Santiago de Compostela, tym lepiej. Na spotkaniu poznasz wiele ciekawych osób, które opowiedzą wiele historii związanych ze szlakiem.
Ze swojej strony serdecznie zapraszam wszystkich uczestników zeszłorocznego spotkania w Sobótce (więcej o nim TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Wiemy jak wiele osób zdecydowało się na wędrówkę do Santiago właśnie po naszym spotkaniu i liczymy, że w Miłosławiu będzie jeszcze lepiej.

Ile kosztuje nocleg w Mikuszewie?

Identycznie jak w Sobótce, czyli 30 złotych za jeden nocleg lub 50 złotych za oba noclegi. Różnica jest taka, że standard pokojów w Mikuszewie jest znacznie wyższy od tego u nas (pokoje są w trakcie intensywnego remontu). Do naszej dyspozycji będą pokoje 2-3 osobowe. Miejsc jest około 60, więc jeśli ich braknie, będziemy się układać na dostawkach lub na karimatach. Jeśli zatem wybieracie się na spotkanie samochodem, spakujcie do bagażnika karimatę i śpiwór. Jeśli nie przyda się Wam, to może skorzysta z niego jakiś zbłąkany peregrino.

A co z jedzeniem (i piciem)?

Jeśli uda się zebrać grupę minimum 60 osób, będziemy mieli obiad za 10 złotych! Skąd my to pamiętamy? 😉 Jak zawsze podczas caminowych spotkań, zabierzmy coś od siebie, aby podzielić się z innymi (największym zainteresowaniem cieszą się: smalec, ogórki kiszone, sery, dobra kiełbasa ;). Jak wiecie, pielgrzym nie wielbłąd i pić musi, dlatego butelka hiszpańskiego wina powinna się znaleźć w każdym plecaku.

Kto przyjeżdża?

Wy, my i cała reszta. Wiemy, że od dawna wielu z Was przygotowuje się na to spotkanie, zatem możecie już zgłaszać swój przyjazd u organizatorów. Mail do Joli i Zbyszka:

jjkawka@op.pl lub tel.696-887-713

Nie masz samochodu a chcesz dojechać?

Jeśli poinformujecie nas o tym, poszukamy drugiej osoby, która jedzie z tej samej części kraju na spotkanie i może znajdzie dla Ciebie miejsce w samochodzie. Tylko daj o tym znać (Joli, bądź w komentarzu do tego wpisu).

Jaki jest plan spotkania?

W piątkowe popołudnie tradycyjne opowieści i slajdowisko dla wszystkich peregrinos. Pewnie część z Was będzie mogła dojechać dopiero w sobotę rano, więc żadne oficjalne przemówienia nie są w piątek planowane (z wyjątkiem tych po nadużyciu hiszpańskiego vino tinto). W sobotę lub niedzielę odbędzie się wspomniane Walne Stowarzyszenia, dlatego prosimy o obecność wszystkich członków, a nowych członków oczywiście zapraszamy do pomocy (jak zostać członkiem Stowarzyszenia?). Dokładniejszy plan spotkania będzie przygotowany do końca sierpnia i wtedy poinformujemy Was o tym.

Zatem do zobaczenia w Wielkopolsce!


3 odpowiedzi na “Spotkanie Caminowiczów w Miłosławiu (Mikuszewie)- 19, 20, 21 listopad 2010”

  1. na 90% wybieramy się z moją przyjaciółką na spotkanie z Lublina. może ktoś też planuje jechać?

  2. Na początek gorąco witam wszystkich…

    Będziemy i czekamy na spotkanie, być może przyjedzie z nami figura Św. Jakuba Ap. (opiekuna pielgrzymów i turystów) która w tym roku była w pielgrzymce do Santiago De… (gdzie zostaliśmy przyjęci na specjalnej mszy, z patafumerią), Byliśmy w Santiago na zaproszenie samego Arcybiskupa (Bario Bario) który wcześniej poświęcił figurę na Jasnej Górze podczas pobytu w Polsce w dniach 1-3 maja 2010. Dni były to szczególnie symboliczne ponieważ w tym czasie odbywało się na Jasnej Górze pierwsze od 40 lat ogólnopolskie spotkanie Biskupów i osób duchownych.

    Rok św. Jakuba Ap. w Simoradzu to szczególny był rok…
    Do zobaczenia..

    Team JAKUBA z Simoradza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.