szybki kontakt

„Pielgrzymim krokiem” – Józef Bremer SJ

„Pielgrzymim krokiem” – Józef Bremer SJ

Pielgrzymim krokiem okładka

Wydawnictwo WAM wznowiło w tym roku kolejny tytuł związany z pielgrzymowaniem do św.Jakuba.

Santiago de Compostela. Pielgrzymim krokiem.
Józef Bremer SJ

data wydania: lipiec 2007,  wznowiona 2009
ISBN:978-83-7318-888-4
format:136×210 mm
stron: 208
cena 23,50 – kupuj tutaj

„Przez całe stulecia hiszpańskie sanktuarium Santiago de Compostela stanowiło najważniejsze centrum pielgrzymkowe świata chrześcijańskiego (ważniejsze nawet od Jerozolimy). Później wraz z osłabieniem ducha w Europie wygasł zapał pielgrzymi. Ale oto znów stopy pątników wzbijają kurz na hiszpańskim szlaku, znów Camino de Santiago tętni życiem, znów jednoczy Europę. Autor osobiście przemierzył wielosetkilometrową drogę skrzętnie notując wszystkie obserwacje i przeżycia. Znajdziemy tu wszystko: od opisu drogi wzbogaconego zarysem historycznym mijanych miejsc, poprzez osobiste przeżycie trudów podróży i refleksję duchową, po żywe portrety ludzi tworzących Camino (zarówno zmarłych przed wiekami, jak i towarzyszących w drodze autorowi) i urocze scenki rodzajowe. Dziś Santiago de Compostela przychodzi do nas!”

Bardzo trafnie książkę opisał Gość NIedzielny: „Są dwa rodzaje przewodników po najstarszym w Europie pielgrzymim szlaku do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Jeden to typowo turystyczne informatory o zabytkach i innych atrakcjach północnej Hiszpanii. Drugi – to pobożne refleksje uczestników pielgrzymek. Ks. Józef Bremer SJ połączył jedno z drugim. Sam przeszedł pieszo cały szlak. Jego książka jest zapisem tej wędrówki, w którym znalazło się miejsce i na refleksje o sensie pielgrzymowania, i na obserwacje przemian kulturowych we współczesnej Europie, widoczne w rozmowach z innymi pielgrzymami, i na wrażenia wywołane pięknem krajobrazu (…)”.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=vzM9A3QKBL8]


Jedna odpowiedź do “„Pielgrzymim krokiem” – Józef Bremer SJ”

  1. Wreszcie zabrałem się za czytanie książki ,jak wszystko o camino wciąga był u mnie autor , ale mnie nie zastał poszukuję z nim kontaktu,czy ktoś może pomóc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.