szybki kontakt

Nowa tablica Ślężańskiego Szlaku św. Jakuba na rynku w Sobótce

Nowa tablica Ślężańskiego Szlaku św. Jakuba na rynku w Sobótce

Osoby, które śledzą nasz fanpage na Facebook’u wiedzą, że zawieszona w 2009 roku  tablica informacyjna Ślężańskiego Szlaku św. Jakuba została zniszczona.

zniszczona tablica informacyjna pod kościołem sobótka

zniszczona tablica szlak św jakuba w sobótce

O ile nie warto komentować samego zdarzenia, to warto wspomnieć o tym, że nowa tablica została uaktualniona. Może jej tylna strona nie jest tak atrakcyjna graficznie jak poprzednia, jednak w miejscu jakim jest sobócki rynek powinna prezentować się znacznie lepiej.

Tablicę w 100% sfinansowało Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” i tylko dzięki ich pomocy tablica została odnowiona w tym roku, gdyż chętnych do pokrycia kosztów na terenie gminy Sobótka nie zauważono.

zniszczona tablica szlak św jakuba w sobótce

 

kościół świętego jakuba w sobótce

Tablica ma uaktualnioną mapkę szlaków w Polsce (tu podziękowania za udostępnienie dla Franciszka Mroza), która tak się rozwinęła, że z tablicy musiałem usunąć kilka innych rzeczy (w tym zdjęcia mojej małżonki, nad czym strasznie ubolewa :)).

Poza tym nowością jest kod QR, który po zeskanowaniu komórką wyświetli stronę z najbliższymi noclegami, sklepami i odległościami na szlaku. Myślę, że to jedno z ciekawszych rozwiązań o których kiedyś już mieliśmy okazję rozmawiać z kolegami ze Stowarzyszenia, o tyle wygodne, że informacje pod kodem można zmieniać bez konieczności wieszania nowej tablicy czy elementu oznakowania.

Kod QR rzecz do dopracowania. W chwili obecnej kod wyświetla podstronę naszego bloga, dotyczącą szlaku. W najbliższych tygodniach powinno wszystko działać na 100%.

kod qr na tablicy informacyjnej w sobótce

Trudności sprawiło dostarczenie tablicy do Sobotki z drukarni, która wykonywała dla nas już którąś z kolei tablicę. Chcieliśmy oczywiście zaoszczędzić na przesyłce kurierskiej, więc z pomocą przyszedł dach naszego auta. Tablica sprawiła, że podczas podróży mało nie oderwaliśmy się od ziemi, ale dotarła na miejsce w sam raz w Patrona (i moje) imieniny. Za pomoc dziękuję tacie, który już nie raz (także w mrozie) pomagał mi z tablicami na naszym szlaku.

tablica na dachu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.