szybki kontakt

Droga Aragońska – nowy przewodnik.

Droga Aragońska – nowy przewodnik.


Droga Aragońska. Szlaki do Santiago de Compostela.

Przewodnik. Oficyna Wydawnicza ?Rewasz?
Autorzy: Danuta Holata-Loetz, Gunther Lötz.
Wydanie I. Pruszków 2010. ISBN: 978-83-89188-86-1
cena: 45zł

240 stron formatu B6, całość w kolorze, 88 fotografii, 37 mapek i planików, okładka miękka ze skrzydełkami, wewnątrz przedniego skrzydełka przeglądowa mapka pogranicza Francji i Hiszpanii przez, który prowadzi Droga.

Ukazał się właśnie nowy przewodnik po Drodze Aragońskiej w języku polskim. Nie udało mi się go jeszcze przeczytać, jednak jest to wydawnictwo wyjątkowe z choćby jednego względu: polskich przewodników po hiszpańskim Camino po prostu nie ma (ale będą :). Dobrze, że trafiają się wydawcy, którzy zauważają niszowy temat, jakim wciąż w Polsce jest Camino de Santiago. Wydawcy życzymy wysokiej sprzedaży.

Historia pielgrzymowania do Composteli ma swoje wzloty i upadki; wielotysięczne rzesze z całej średniowiecznej Christianitas, czas zapomnienia w okresie Odrodzenia, Reformacji, Oświecenia i Rewolucji, pierwiastki odrodzenia religijnego w dobie obecnej, wszystko to odzwierciedla historię Europy. Dotyczy jej dziejów politycznych, religijnych i społecznych w równym stopniu, co historii sztuki. Wędrówka Szlakiem Jakubowym do Composteli jest zatem także wędrówką przez historię naszego kontynentu.

Pielgrzymi wędrujący do grobu św. Jakuba w Composteli przekraczają Pireneje dwoma historycznymi szlakami. Bardziej znany wiedzie przez przełęcz Ibaneta i zwany jest Camino Frances. Drugi, prowadzący przez przełęcz Somport, nosi nazwę Camino Aragones. Oba szlaki spotykają się koło miejscowości Obanos, by wspólnie już skierować się ku Santiago. Trasa przez Aragonię mierząca od przełęczy do Obanos 160 km, uchodzi za drogę dla doświadczonych piechurów. Przez to spotyka się na niej mniej ludzi, co pozwala cieszyć się spokojem na szlaku i w schroniskach. Camino Aragones jest też szlakiem koneserów, którzy doceniają jego wyjątkowy charakter ? skarby romańskiej architektury i wielką różnorodność krajobrazów na względnie niewielkiej przestrzeni.

sprzedaż wysyłkowa: www.rewasz.com.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.