szybki kontakt

Pierwsze Camino de Santiago

Pierwsze Camino de Santiago
[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

2021 wydawał się idealną datą na zaplanowanie pierwszego w życiu Camino de Santiago. Głównie dlatego, że 2021 jest tzw. Rokiem Świętym.

Dla przypomnienia, Rok Święty Compostelański (lub Jakubowy) obchodzimy wtedy, gdy 25 lipca (odpust św. Jakuba) wypada w niedzielę. Przed 2021, mieliśmy okazję go świętować w 2010 roku, a kolejne będziemy obchodzili w latach 2027, 2032, 2038, 2049 i tak dalej…

Rzeczywistość okazała się inna, niż planowaliśmy i, o ile dziś wciąż nie wiadomo kiedy będziemy mogli wrócić na Camino, to nie powinniśmy absolutnie tracić czasu, tylko planować nasze wędrówki.

Jak zaplanować pierwsze Camino de Santiago?

Jesteś w lepszej sytuacji, niż pielgrzymi 15 czy 20 lat temu! Dlaczego?

Pierwszym krokiem, który wykonasz, powinno być spędzenie kilku dni na wyszukaniu aktualnych informacji w internecie. Znajdź taką formę edukacji, która pozwoli Ci wchłonąć wiedzę o Camino jak najszybciej.

Planowanie Camino w 5 etapach

Dobrze jest podzielić cały proces planowania na etapy.  Ja robię to tak:

Do zobaczenia i dobrej drogi.

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.