szybki kontakt

Droga Życia („The Way”)- nowy film o Camino. Emilio Estevez i Martin Sheen.

Droga Życia („The Way”)- nowy film o Camino. Emilio Estevez i Martin Sheen.

Jak pisałem niedawno na naszej stronie na Facebook’u, obejrzałem nowy (wcale już nie taki nowy) film Emilio Esteveza pt. „Droga Życia”. Pod spodem znajdziecie kilka słów w formie video, więc nie będę się specjalnie rozpisywał.

Mam jednak jedną ważną rzecz do napisania, o której w video nie wspomniałem. Tłumaczenie tytułu z języka angielskiego nie mogło być gorsze. „Droga Życia” to tytuł, który jakoś nie pasuje mi do tego filmu. Dlaczego dystrybutor nie przetłumaczył go bezpośrednio i nie nazwał po prostu „Droga”? To wielka tajemnica dla mnie i powód do niemałych nerwów. W filmie aktorzy też używają określenia „droga życia”, zamiast „camino”, czy po prostu „droga”. Wiem, że film pewnie nie był celowany w publikę w postaci byłych caminowiczów (o ich istnieniu dystrybutor pewnie nawet nie wie), ale ktoś tu mógł się bardziej przyłożyć. Poza tym, jak wspominam niżej- film spełnia wszelkie wymagania jeśli chodzi o film caminowy na niedzielne popołudnie. Zachęcam Was do obejrzenia!

Strona internetowa filmu to theway-themovie.com .


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.