szybki kontakt

Camino de Santiago z Wojtkiem Czekalskim

Camino de Santiago z Wojtkiem Czekalskim

Już 19 maja 2024 możesz wyruszyć na Camino de Santiago z Wojtkiem Czekalskim, autorem książki „Pieszo przez Hiszpanię” oraz popularnego serwisu Klub Miłośników Przygód dla Mieszczuchów „Ciasto marchewkowe i kawa”. Zapraszamy Cię na wyjątkową wędrówkę szlakiem do Santiago de Compostela!

W 2022 roku przeszedłem swoje pierwsze Camino drogą francuską – prawie 960 km pieszej wędrówki!

Byłem zupełnym żółtodziobem, a wszystko zorganizowałem sobie sam. Udało mi się, a na podstawie moich wspomnień powstała książka „PIESZO PRZEZ HISZPANIĘ„. 

pieszo przez Hiszpanię Książka Wojciech Czekalski

Obfotografowałem szlak na wszelkie możliwe sposoby. Szczerze mówiąc przywiozłem tych zdjęć ponad 3 tysiące. Część z nich zamieściłem w książce.

Masz ochotę powędrować ze mną? Chcesz pogadać albo pomilczeć na szlaku? Chcesz skorzystać z mojego doświadczenia? Chcesz poznać moje sekrety i patenty na dobre zdjęcie- pomogę zarówno w fotografowaniu telefonem jak i zaawansowanym aparatem.

Wszystko jest możliwe. Wraz z grupą MY PIELGRZYMI i biurem turystycznym MISJA TRAVEL, mamy dla Ciebie propozycję 7-dniowej pieszej wyprawy w kierunku katedry w SANTIAGO DE COMPOSTELA!

Ja zawsze marzyłem o takiej wyprawie z grupą! A Ty?

Podoba Ci się ten pomysł – zapisz się do mojej grupy już dziś! Wyruszamy 19.05.2024. Wszystkie szczegóły oraz FORMULARZ ZAPISU NA WYPRAWĘ znajdziesz poniżej.

Termin: 19.05 – 26.05.2024 | Cena wyjazdu 3799zł + 200E (na dole strony szczegóły ceny)

Rezerwuję

Program naszego Camino de Santiago:

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko, odprawy, wylot do Porto i rozpoczęcie trasy portugalskiej Camino. Po wylądowaniu, przejazd na miejsce startu pielgrzymki
(Uwaga! Osoby zaintersowane dolotem z lotniska w Europie – np. Berlina czy Londynu – prosimy o kontakt z nami (biuro@misjatravel.pl). Sprawdzimy, czy istnieje możliwość dolotu z Twojego lotniska w takich godzinach, w jakich dolatuje grupa z Polski).

Dzień 2
Marsz wybrzeżem Atlantyku z nadmorskiego miasteczka Baiona do Vigo, jednego z najważniejszych miast portowych północnej Hiszpanii. Tego dnia do pokonania około 25 kilometrów. Możliwość wędrówki główną nitką szlaku Camino de Santiago lub nowym szlakiem alternatywnym, bezpośrednio wzdłuż plaż oceanu.

Dzień 3
Wędrówka wzdłuż zatoki do miasteczka Redondela. U celu naszej dzisiejszej wędrówki krzyżują się dwie najważniejsze odnogi szlaku portugalskiego – Camino da Costa (ten, którym wędrujemy) oraz szlak centralny, który od Porto biegł aż do teraz w głębi lądu. Z Vigo do Redondeli mamy do pokonania około 20 kilometrów. W Redondeli mamy mozliwość odwiedzenia ważnego na tym szlaku kościoła pod wezwaniem św. Jakuba Starszego.

Dzień 4
Dziś z Redondeli ruszamy do miasta Pontevedra. Do pokonania mamy około 23 kilometrów. Na trasie dzisiejszej wędrówki czeka nas kilka niewielkich wzniesień, ale wysiłek wynagrodzą nam widoki na zatokę, którą zostawiamy za nami oraz urokliwe ścieżki wśród pól. W Pontevedra mamy możliwość podziwiania pięknej starówki tego miasta z licznymi kościołami: Bazyliką Matki Bożej, kościołem Matki Bożej Pielgrzymów (zbudowanym na planie muszli) czy przepięknym kościołem przy klasztorze franciszkanów.

Dzień 5
Z Pontevedra idziemy do Caldas de Reis – miasta zbudowanego na gorących źródłach termalnych. Do pokonania mamy około 25 kilometrów. Po drodze, jeśli masz ochotę, możesz odpocząć przy wodospadach na rzece Barosa, a nawet zanurzyć się w lodowatej, galicyjskiej wodzie.

Dzień 6
Dziś dotrzemy do Padrón – miasta zbudowanego wokół głazu, do którego zacumowano łódź ze szczątkami Apostoła Jakuba, gdy sprowadzono je z Jerozolimy. Do Padrón wędrujemy około 20-kilometrowym odcinkiem szlaku, który możemy sobie wydłużyć, wybierając jego alternatywny przebieg przez Herbon. Właśnie z Herbon pochodzą słynne na całym świecie zielone papryczki Padrón (piemientos de Padrón). 

Dzień 7
Z Padrón idziemy do Santiago de Compostela. Dziś sugerujemy wyjście na szlak wcześnie rano, by w Santiago de Compostela zdążyć na Mszę wieczorną dla pielgrzymów (zależnie od pory sezony najczęściej około godziny 19:00). Możliwość poznania starówki miasta, nawiedzenia grobu Apostoła i spędzenia czasu na placu Obradoiro, przed główną fasadą katedry.

Dzień 8
Wczesno-poranny wyjazd z Santiago de Compostela, bezpośrednio na lotnisko w Porto. Odprawy paszportowe i bagażowa, następnie przelot do Polski. Zakończenie Camino de Santiago.

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Uwagi:

Rezerwuję

Wyżywienie na Camino: każdy z uczestników ma możliwość poruszania się własnym tempem i organizowania czasu we własnym zakresie. Taki sposób wędrówki daje ogromną swobodę, którą nasi uczestnicy bardzo sobie cenią. Takie rozwiązanie jednak powoduje, że w cenie naszych wyjazdów nie ma wyżywienia. 

Większość schronisk, z których korzystamy ma ogólnodostępną kuchnię, z której wszyscy mogą korzystać w celu przygotowania sobie posiłku. Dodatkowo: przewodnik, który wyjeżdża z grupą, każdego dnia stara się informować o miejscach, gdzie najlepiej zrobić zakupy, zjeść śniadanie czy obiad. Czasem organizujemy też wspólne gotowanie lub dzielimy się posiłkami w gronie znajomych.

W pobliżu większości miejsc w których nocujemy, jest też kawiarnia lub bar, które nastawione są na obsługę pielgrzymów. Dzięki temu, nawet bez znajomości języka, każdy z uczestników będzie mógł zamówić sobie dobre, hiszpańskie śniadanie lub obiad po długim dniu wędrówki.
W 2023 roku dzienny koszt wyżywienia na szlakach do Santiago de Compostela szacujemy na 15-25€/os./dzień.

Rezerwuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.