szybki kontakt

50-lecie miesięcznika „W drodze”

50-lecie miesięcznika „W drodze”

Drodzy Czytelnicy, Prenumeratorzy i Przyjaciele miesięcznika „W drodze”.

To niewiarygodne, ale we wrześniu tego roku minie pół wieku od czasu ukazania się pierwszego numeru naszego dominikańskiego magazynu traktującego, jak mówi jego podtytuł, o życiu chrześcijańskim. Czyli takim, które nie dzieje się tylko w kościele i na modlitwie, ale także w naszych relacjach, rodzinach i przeżywaniu nas samych. Sześćset numerów miesięcznika, które za nami, to również tworzenie środowiska ludzi świadomie zaangażowanych i odpowiedzialnych za mądrą twarz Kościoła.

To oczywiste, że nasz jubileusz uczcimy oficjalnymi spotkaniami i przemówieniami „pod krawatem”, ale czym byłoby świętowanie bez Was – naszych czytelników. W końcu tytuł „W drodze” zobowiązuje! Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu, czyli dominikańskiej pielgrzymce do Santiago de Compostela. Cztery trasy, różni dominikańscy duszpasterze, różne trudności, ale ta sama wrześniowa i ciepła Hiszpania, ośmiornice i owoce morza, droga za muszlami, wspólna modlitwa i jeden cel – spotkanie przy grobie Świętego Jakuba, ważnego od wieków punktu pielgrzymek na mapie chrześcijańskiego życia.

Spieszcie się więc, by wybrać którąś z naszych propozycji.

Tym, którzy nie obawiają się trudnej, wymagającej drogi, polecamy mistykę trasy Camino Primitivo z niewiarygodnymi widokami – raz w chmurach, a raz nad nimi. Towarzyszyć Wam będzie ojciec Dominik Jarczewski, niebanalny kaznodzieja i świetny towarzysz podróży.

A może wolicie wybrać klasykę, czyli fragment Camino Frances, jak mówią niektórzy – najpiękniejszej drogi świata, tętniącej życiem i wszystkim możliwymi językami, gdzie duszpasterzować będą obecny przełożony polskich dominikanów ojciec Łukasz Wiśniewski, a także zapalony miłośnik górskich wędrówek ojciec Grzegorz Kuraś.

Dla tych, którzy się obawiają o swoją kondycję, idealną propozycją jest najkrótsza trasa Camino Portugués z łykiem porto na dobry początek i drogą między winnicami i pozostałościami średniowiecznej Hiszpanii. Razem z Wami pielgrzymować będą przenikliwy obserwator świata ojciec Paweł Kozacki.

Przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy chcieliby posłuchać szumu Oceanu Atlantyckiego – szlak Camino Portugués wzdłuż wybrzeża, gdzie towarzyszem będzie ojciec Roman Bielecki, redaktor naczelny miesięcznika „W drodze” od lat popularyzujący ideę camino.

Szczegóły, terminy, koszty i przebiegi tras znajdziecie, klikając w odpowiednie zakładki. Każdy z Was będzie mógł iść w swoim tempie, codziennie sprawowana będzie eucharystia, nad całością będą czuwać doświadczeni przewodnicy, a wszyscy uczestnicy spotkają się na wspólnej mszy świętej 30 września w katedrze w Santiago de Compostela.

Już cieszymy się na spotkanie z Wami w drodze. Buen camino!Rezerwacje zamknięte. Brak miejsc.

W kwestiach związanych z rezerwacjami, prosimy o kontakt z infolinią biura podróży Misja Travel pod numerem 0-61 333 22 38 lub poprzez skrzynkę mailową biuro@misjatravel.pl .

Osobą odpowiedzialną za logistykę wyjazdów i kwestie organizacyjne na miejscu jest Jakub Pigóra. Kontakt telefoniczny +48 514 777 556 lub poprzez skrzynkę mailową kuba@mypielgrzymi.com .


Możliwość komentowania została wyłączona.


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.