Osoby, które miały okazję wędrować Ślężańskim Szlakiem św. Jakuba, wiedzą, że nie jest to łatwa wędrówka. Dzieje się tak głównie z powodu znikomej ilości ścieżek śródpolnych i braku jakichkolwiek dróg dla pieszych i rowerzystów. Do pracy wziął się przychylny szlakowi św. Jakuba Powiat Średzki, który za niecały miesiąc odda do użytku prawie 3 kilometry szlaku między Ciechowem a Środą Śląską. Będzie to nagroda dla wszystkich tych, którzy pokonają trudne 52 kilometry szlaku od szczytu Ślęży do Ciechowa.
Ze strony Powiatu Średzkiego:
Projekt Powiatu Średzkiego obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 2075 D na odcinku Środa Śląska-Ciechów, o długości 2693 m oraz budowę kładki rzecznej. Ważnym elementem projektu jest oznakowanie komunikacyjne i turystyczne ciągu, które powstanie we współpracy z Fundacją Wioski Franciszkańskiej i Fundacją Partnerstwa Doliny Środkowej.
– Planowana inwestycja w sposób znaczący zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszych i rowerzystów na tym odcinku drogi. A liczba tych użytkowników jest naprawdę znaczna. Liczymy również, że mieszkańców naszego powiatu zaczną uprawiać aktywną turystykę typu biegi, nordic walking ? podkreśla starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy.
Powiatowa ścieżka będzie mieć również duże znaczenie turystyczne. Dzięki zawartym porozumieniom będzie ona wchodzić w skład Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba będącej dojściem do międzynarodowego szlaku kulturowego Droga Św. Jakuba – Via Regia. Będzie także elementem szlaku rowerowego Odra – Barycz oraz szlaku pieszo-rowerowego Wrocław -Miękinia.
Warto przypomnieć, że całkowita wartość projektu wynosi 1 834 196,40 zł, z czego 70 % finansowanych jest ze środków Unii Europejskiej, a 30 % z budżetu Powiatu – Średzkiego.
Zakończenie inwestycji, zgodnie z umową z wykonawcą, powinno nastąpić 15 lipca br.
PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.
Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.
Ale debilny pomysł. Forma przerosła treśc na ponad 1,5 mln. zł. Szkoda że nikt nie zainteresował się na czym polega i jak powinna być zorganizowana droga pielgrzymkowa czy walkingowa.To wygląda jak trakt dla wózków dziecięcych, lecz jest chyba trochę zbyt daleko od miasta i w związku z powyższym za kilka lat zarośnie zielskiem i trzeba jej będzie szukać z lupą jak muru Hadriana w UK. Taką ilość pieniędzy można by było dużo mądrzej wydać.