szybki kontakt

Szlak Ślężański wygodniejszy na odcinku 3 km.

Szlak Ślężański wygodniejszy na odcinku 3 km.

Osoby, które miały okazję wędrować Ślężańskim Szlakiem św. Jakuba, wiedzą, że nie jest to łatwa wędrówka. Dzieje się tak głównie z powodu znikomej ilości ścieżek śródpolnych i braku jakichkolwiek dróg dla pieszych i rowerzystów. Do pracy wziął się przychylny szlakowi św. Jakuba Powiat Średzki, który za niecały miesiąc odda do użytku prawie 3 kilometry szlaku między Ciechowem a Środą Śląską. Będzie to nagroda dla wszystkich tych, którzy pokonają trudne 52 kilometry szlaku od szczytu Ślęży do Ciechowa.

Ślężański Szlak św. Jakuba Ciechów- Środa Śląska
Ślężański Szlak św. Jakuba Ciechów- Środa Śląska

Ze strony Powiatu Średzkiego:

Projekt Powiatu Średzkiego obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 2075 D na odcinku Środa Śląska-Ciechów, o długości 2693 m oraz budowę kładki rzecznej. Ważnym elementem projektu jest oznakowanie komunikacyjne i turystyczne ciągu, które powstanie we współpracy z Fundacją Wioski Franciszkańskiej i Fundacją Partnerstwa Doliny Środkowej.

– Planowana inwestycja w sposób znaczący zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszych i rowerzystów na tym odcinku drogi. A liczba tych użytkowników jest naprawdę znaczna. Liczymy również, że mieszkańców naszego powiatu zaczną uprawiać aktywną turystykę typu biegi, nordic walking ? podkreśla starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy.

Powiatowa ścieżka będzie mieć również duże znaczenie turystyczne. Dzięki zawartym porozumieniom będzie ona wchodzić w skład Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba będącej dojściem do międzynarodowego szlaku kulturowego Droga Św. Jakuba – Via Regia. Będzie także elementem szlaku rowerowego Odra – Barycz oraz szlaku pieszo-rowerowego Wrocław -Miękinia.

Warto przypomnieć, że całkowita wartość projektu wynosi 1 834 196,40 zł, z czego 70 % finansowanych jest ze środków Unii Europejskiej, a 30 % z budżetu Powiatu – Średzkiego.

Zakończenie inwestycji, zgodnie z umową z wykonawcą, powinno nastąpić 15 lipca br.


Jedna odpowiedź do “Szlak Ślężański wygodniejszy na odcinku 3 km.”

  1. Ale debilny pomysł. Forma przerosła treśc na ponad 1,5 mln. zł. Szkoda że nikt nie zainteresował się na czym polega i jak powinna być zorganizowana droga pielgrzymkowa czy walkingowa.To wygląda jak trakt dla wózków dziecięcych, lecz jest chyba trochę zbyt daleko od miasta i w związku z powyższym za kilka lat zarośnie zielskiem i trzeba jej będzie szukać z lupą jak muru Hadriana w UK. Taką ilość pieniędzy można by było dużo mądrzej wydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.