Rekolekcje w duchu

Camino de Santiago

REKOLEKCJE ODBĘDĄ SIĘ W ROKU 2021!

Aktualne informacje zawsze na stronie facebookowej rekolekcji.

CO TO ZA WYDARZENIE?

Rekolekcje w duchu pielgrzymowania do Santiago de Compostela 2021

Konferencje, wykłady i spotkania z pielgrzymami z całej Polski.

Od piątku do niedzieli w ośrodku rekolekcyjnym bezpośrednio na polskim odcinku Camino de Santiago. Czas na modlitwę, wyciszenie, rozmowy o Camino i dużo, dużo radości.

kalendarz

Co mamy w planie?

Przede wszystkim planujemy radosny i wartościowy czas dla nas wszystkich. Weekend w klimacie Camino de Santiago.

Podczas spotkania wygospodarujemy czas zarówno na luźne rozmowy o naszych pielgrzymkach do Santiago, spotkania z pielgrzymami z całej Polski, ale przede wszystkim czas na Eucharystię i modlitwę. Odpowiemy sobie na wiele pytań związanych z duchowością na Camino, ale też pytań praktycznych, które pomogą ruszyć na Camino osobom, które dopiero planują swoją wędrówkę.

Z uwagi na dwukrotną już zmianę terminu rekolekcji, poniższy program może ulec zmianie. Prosimy, byście wzięli ewentualne zmiany pod uwagę. Dokładny termin rekolekcji w Roku Świętym 2021 zostanie podany wiosną 2021.

Harmonogram spotkań (może ulec drobnym zmianom):

PIĄTEK

16:30 - 17:15

Rejestracja uczestników [aula]

Pamiętaj, aby przed przyjazdem wypełnić formularz rejestracyjny i opłacić udział w rekolekcjach

17:15-18:00

Jakub Pigóra – powitanie uczestników [aula]

Kwestie organizacyjne + odpowiedź na pytanie „co my tu robimy”?

 

18:15-18:45

Próba śpiewu ze scholą [sanktuarium]

Jeśli śpiewasz- podejdź do scholi i ujawnij się! Jeśli nie śpiewasz, wsłuchaj się i zacznij śpiewać 😉

 

18:45 - 19:45

Msza Święta [sanktuarium]

Msza w Sanktuarium.  Przed Mszą od godziny 18:15 możliwość spowiedzi.

20:00 - 20:30

Kolacja [stołówka]

Kolacja w stołówce na poziomie -1.

20:45 - 22:00

Roman Bielecki OP [aula]

„Rusz dusze!” – konferencja o ciszy i milczeniu

22:00 - ?

Koniec programu / Integracja

SOBOTA

7:15 - 8:15

Jutrznia [aula]

Przed modlitwą odbędzie się próba śpiewu i instrukcja odmawiania liturgii godzin.

 

08:30 - 9:30

Śniadanie i kawa [stołówka]

Śniadanie w stołówce na poziomie -1. Kawę przygotujemy w miejscu serwisu kawowego (miejsce podamy w trakcie rekolekcji).

09:30 - 10:45

Łukasz Miśko OP [aula]

„Dar sakramentów na Drodze Jakubowej”. Wykład o tym, jak doświadczenie pielgrzymki otwiera na sakramentalne działanie Boga w Eucharystii i spowiedzi oraz o tym, jak dla moich grup caminowych wspólne sprawowanie liturgii stało się miejscem budowania wspólnoty, odkrywania powołania, oraz ewangelizacji.

10:50 - 12:00

Roman Bielecki OP [aula]

„Jeden krok z tysiąca” – konferencja o prostocie

12:15 - 14:10

Spacer

Można na własną rękę zwiedzić okolice Bazyliki, skorzystać z licznych ścieżek spacerowych lub przejść fragmentem szlaku św. Jakuba Via Regia, biegnącego przez Górę św. Anny

14:15 - 15:00

Obiad [stołówka]

Obiad w stołówce na poziomie -1

15:00 - 15:40

Kawa / krótka siesta

Krótka hiszpańska siesta 😉

15:40 - 16:40

Darwina i Jacek Matuszczak [aula]

„Modlitwa nogami, czyli o dawaniu świadectwa w pielgrzymowaniu „

16:45 - 17:45

Kris Jaxa Kwiatkowski

Cel życia i praktyka duchowa w katolicyzmie. Dobro i korzenie zła.” Wykład o tym dlaczego praktykować i co dzieje się pod wpływem długiej i intensywnej modlitwy.

18:00 - 19:00

Kolacja

Kolacja w stołówce na poziomie -1.

19:00 - 21:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta [sanktuarium]

Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji Msza Święta.

21:00 - ?

Koniec programu / Integracja

NIEDZIELA

7:15 - 8:00

Jutrznia [aula]

Poranna modlitwa w auli.

8:15 - 9:30

Śniadanie i kawa [stołówka]

Śniadanie w stołówce na poziomie -1. Kawę przygotujemy w miejscu serwisu kawowego (nie na stołówce).

9:40 - 11:40

Świadectwa i zakończenie rekolekcji [aula]

Więcej informacji wkrótce

11:30-12:30

Msza Święta [sanktuarium]

Przed Mszą możliwość spowiedzi.

13:00 - 14:00

Obiad [stołówka]

Obiad w stołówce

14:00 - 14:30

Pakowanie i wyjazd do domów

Koniec rekolekcji

Kogo usłyszymy?

Roman Bielecki (ur.1977)

Dominikanin, absolwent prawa KUL i teologii PAT. Od 2010 roku redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”. Współautor z Katarzyną Kolską książek: „Smaki życia” – rozmowy z polskimi ludźmi kultury i wywiadu rzeki z jedynym polskim trapistą Michałem Zioło „Po co światu mnich?”. Siedemnaście razy pielgrzymował do Santiago de Compostela. Mieszka w Poznaniu.

Kris Jaxa Kwiatkowski (ur.1969)

Publicysta, dziennikarz, podróżnik, kierownik wypraw wysokogórskich, dyplomowany przewodnik w afrykańskim buszu. Absolwent wydziału turystyki AWF Kraków, dziennikarstwa przy UJ, collageu przewodnickiego w RPA. Studiował również filozofię i metafizykę w Indiach. Mieszkał i pracował w krajach Afryki i Am. Południowej przez ponad 20 lat. W 2019 roku odbył pieszą pielgrzymką od drzwi do drzwi z Krakowa do Santiago de Compostela i dalej do Finisterre pokonując 3490 km w 121 dni.

Darwina i Jacek Matuszczak

Małżeństwo mieszkające w Chrzanowie. Wielokrotnie pielgrzymowali do miejsc świętych m.in. do Santiago de Compostela, Rzymu, przez Kubę, przez Gruzję, do Kibeho w Rwandzie, do Częstochowy, Wilna i wielu innych. Jacek regularnie pielgrzymuje szlakiem św. Jakuba z więźniami, w ramach resocjalizacyjnego programu „Nowa Droga”. Swoje pielgrzymki relacjonują na stronie internetowej i facebook’u.

Łukasz Miśko (ur. 1982)

Od lipca 2019 prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie, siedmiokrotny pielgrzym do Santiago. Lata 2009-2019 spędził jako duszpasterz akademicki w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, posługując w Nowym Jorku, Anchorage na Alasce, Seattle i Salt Lake City. Z każdej z tych placówek zorganizował przynajmniej jedną pielgrzymkę do grobu św. Jakuba, prowadząc grupy od 12 do 36 osób. Na lato 2020 Fundacja DOL planuje otwarcie na Camino międzynarodowej wspólnoty ewangelizacji poprzez liturgię.

Jakub Pigóra (ur. 1982)

Mieszkaniec Sobótki na Dolnym Śląsku. Przewodnik zorganizowanych grup na szlakach do Santiago, Ziemi Świętej i Rzymu. Od 2008 roku nieustannie w drodze do najważniejszych miejsc świętych. Mąż Ewy, dzięki której ruszył na pierwsze swoje Camino. W 2018 roku pielgrzymował z progu swojego domu do Santiago de Compostela na rowerze. 

Gdzie?

Dom pielgrzyma przy sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny

Idealnie skomunikowany ośrodek rekolekcyjny na górze św. Anny. Dom prowadzony przez ojców franciszkanów znajduje się bezpośrednio na szlaku św. Jakuba Via Regia, biegnącym od granicy ukraińsko-polskiej w Korczowej do granicy polsko-niemieckiej w Zgorzelcu.

Ośrodek posiada pełne zaplecze konferencyjne, a bliskość bazyliki św. Anny i piękne tereny wokół klasztoru, sprzyjają zadumie i modlitwie.

Na terenie ośrodka do dyspozycji gości są sale konferencyjne, stołówka oferująca pełne wyżywienie, kaplica i pokoje z łazienkami.

Dojazd na rekolekcje

Dom pielgrzyma na górze św. Anny znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, zatem dojazd własnym samochodem nie stanowi żadnego problemu. 4 kilometry od ośrodka znajduje się też stacja kolejowa. Dokładne instrukcje dojazdu pociągniem znaleźć można w linku poniżej. 

Dom Pielgrzyma
al. Jana Pawła II 7
47-154 Góra Św. Anny

Instrukcje dojazdu

Całkowity koszt pobytu na rekolekcjach to 299 złotych za osobę. W cenie zawarte są:

 • 2 noclegi w pokojach 2-4 osobowych (jeśli rezerwujesz ze znajomymi- poinformuj nas, spróbujemy przydzielić Wam wspólny pokój)
 • pełne wyżywienie od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę
 • kawa, herbata podczas przerw
 • pakiet powitalny

Liczba miejsc w rekolekcjach jest ograniczona, dlatego o rezerwacji miejsc decydować będzie kolejność wpłat.

Jeśli wiesz, że udział w rekolekcjach będzie dla Ciebie wartościowy, ale nie możesz sobie pozwolić na udział ze względu na trudną sytuację finansową- skontaktuj się z nami, spróbujemy Ci pomóc.

Masz pytania dotyczące rekolekcji? Napisz na adres: rekolekcje@mypielgrzymi.com lub zadzwoń: 514-777-556.

AKTUALIZACJE I UWAGI OD ORGANIZATORÓW

[29-11-2019] Zgłoszenia dla 2 lub więcej osób. Prosimy o wypełnianie formularza zgłoszeniowego dla każdej osoby oddzielnie. Nawet, jeśli przyjeżdżacie jako małżeństwo, prosimy o wypełnienie zgłoszenia osobno! Tylko w ten sposób możemy zapewnić Wam odpowiednią ilość miejsc w pokojach i dokonać prawidłowej rezerwacji w Domu Pielgrzyma. Dzięki!

[30-11-2019] Kochani! Informacja dotycząca zapisów: Maile z potwierdzeniem otrzymania Waszych danych i danymi do wpłaty za rekolekcje wysyłamy maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jeśli po tym czasie nie otrzymaliście maila od nas, prosimy o kontakt (mailowo na rekolekcje@mypielgrzymi.com lub telefonicznie/sms-em na 514-777-556).

[16-12-2019] Drodzy uczestnicy rekolekcji!

Dziś (poniedziałek 16.12.2019) wysłaliśmy wszystkim osobom, które w ub. tygodniu zapisały się na rekolekcje, potwierdzenia zapisu z prośbą o wpłatę.

Dodatkowo, do wszystkich osób, które dokonały wpłaty w minionych dniach, wysłaliśmy sms-y z potwierdzeniami uczestnictwa w rekolekcjach. Jeśli ktoś z Was wysłał zgłoszenie, ale nie dostał maila- prosimy o kontakt na rekolekcje@mypielgrzymi.com .

Dodatkowe info dla osób proszących o pokoje 2-osobowe: przydzielamy je w pierwszej kolejności małżeństwom. Jeśli jakiekolwiek „dwójki” zostaną nam po zakończeniu zapisów, będziemy je przydzielali zgodnie z prośbami i kolejnością wpłat. W innych wypadkach umieszczamy Was w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami.

[22-01-2020] Kochani! Informujemy po raz kolejny, że OD DAWNA nie mamy już dostępnych pokoi 2-osobowych. Wszystkie osoby zapisujące się i dokonujące opłaty w roku 2020 są umieszczane w pokojach 3 i 4-osobowych. Pokoje są wygodne i dosyć przestronne, więc jeśli spaliście kiedyś w albergue, komfort noclegów nie będzie stanowił żadnego problemu 😉

[30-01-2020] Dziś zamykamy zapisy na rekolekcje! Zgłoszeń, które otrzymaliśmy, mamy znacznie więcej niż miejsc w ośrodku rekolekcyjnym. Czekamy na wpłaty. Niestety niektórym z osób, które już się zapisały, ale nie dokonały płatności, będziemy musieli rezerwacje anulować. Do zobaczenia! (w razie pytań, piszcie na rekolekcje@mypielgrzymi.com lub telefonicznie/sms-em na 514-777-556).

[05-03-2020] Zachęcamy uczestników (i nie tylko) do polubienia strony rekolekcji na facebook’u: https://www.facebook.com/rekolekcjecaminodesantiago

[05-03-2020] Rekolekcje zostają przełożone na termin 4-6 grudnia 2020 roku

[16-10-2020] Rekolekcje zostają przełożone na rok 2021.

Z wielu powodów, w dniu 16.10.2020r. zdecydowaliśmy się na ponowne przełożenie terminu rekolekcji Camino de Santiago. Tym razem na rok 2021. Na naszą decyzję wpływ miało kilka czynników, a wśród nich m.in.: planowane objęcie powiatu strzeleckiego tzw. czerwoną strefą, liczne rezygnacje uczestników z udziału w rekolekcjach oraz nasze obawy o zdrowie uczestników.

Dokładny termin rekolekcji podamy wiosną 2021. Prosimy Was o śledzenie strony rekolekcji na facebook’u.

10 komentarzy

 1. Kuba Pigóra

  Hej! Jeśli chcecie dogadać się w sprawie dojazdu na rekolekcje, to ten formularz może być dobrym miejsce, żeby to zrobić 😉

  Odpowiedz
  • Małgorzata Gądek

   Ja potrzebowałabym dojazdu bądź z Krakowa, bądź ze stacji kolejowej. Będę wdzięczna za kontakt 🙂

   Odpowiedz
  • Sylwia

   Chętnie się zabiorę z kimś kto jedzie z Krakowa:)

   Odpowiedz
 2. Ania Sz

  Cześć 🙂
  Czy ktoś będzie jechał z Łodzi albo przejeżdżał w jej okolicach ? Ewentualnie Warszawa 🙂
  Chętnie się zabiorę i potowarzysze w podróży 🙂

  Odpowiedz
 3. Jolka Wełdzińska

  Witam!
  Może ktoś będzie jechał przez Kępno, lub będzie przejeżdżał w pobliżu i zechce mnie zabrać?

  Odpowiedz
 4. Weronika R

  Czy ktoś jedzie z Poznania i nie miałby nic przeciwko temu żeby mnie zabrać? 🙂

  Odpowiedz
  • Dobrochna

   Też jadę z Poznania i poszukuję towarzyszy podróży bo nie jestem zbyt wprawnym kierowcą

   Odpowiedz
   • Weronika R

    Dobrochna czyli będziesz jechać autem? Jeśli tak to chętnie Tobie potowarzyszę 🙂

    Odpowiedz
    • Joanna

     Cześć!
     Jak jedziecie z Warszawy i czy ew. macie miejsce w aucie dla 1 os?

     Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *