Rekolekcje w duchu

Camino de Santiago

Co? Rekolekcje w duchu Camino de Santiago

Gdzie? Góra św. Anny

Kiedy? 20-22 marca 2020

Dla mnie? Tak, jeśli byłeś lub planujesz pójść na Camino

Koszt: 299zł / nocleg, pełne wyżywienie, pakiet powitalny

CO ORGANIZUJEMY?

Rekolekcje w duchu pielgrzymowania do Santiago de Compostela #DniCamino 2020

Konferencje, wykłady i spotkania z pielgrzymami z całej Polski.

Od piątku do niedzieli w ośrodku rekolekcyjnym bezpośrednio na polskim odcinku Camino de Santiago. Czas na modlitwę, wyciszenie, rozmowy o Camino i dużo, dużo radości.

kalendarz

Co mamy w planie?

Przede wszystkim planujemy radosny i wartościowy czas dla nas wszystkich. Weekend w klimacie Camino de Santiago.

Podczas spotkania wygospodarujemy czas zarówno na luźne rozmowy o naszych pielgrzymkach do Santiago, spotkania z pielgrzymami z całej Polski, ale przede wszystkim czas na Eucharystię i modlitwę. Odpowiemy sobie na wiele pytań związanych z duchowością na Camino, ale też pytań praktycznych, które pomogą ruszyć na Camino osobom, które dopiero planują swoją wędrówkę.

Harmonogram spotkań (może ulec drobnym zmianom):

PIĄTEK 20 MARCA

16:30 - 17:30

Rejestracja uczestników w sali konferencyjnej.

Pamiętaj, aby przed przyjazdem wypełnić formularz rejestracyjny i opłacić udział w rekolekcjach

17:30-18:00

Jakub Pigóra – powitanie uczestników

Kwestie organizacyjne + odpowiedź na pytanie “co my tu robimy”?

 

18:15-18:45

Próba śpiewu ze scholą

Jeśli śpiewasz- podejdź do scholi i ujawnij się! Jeśli nie śpiewasz, wsłuchaj się i zacznij śpiewać 😉

 

18:45 - 19:45

Msza Święta

Msza w sali konferencyjnej.  Przed Mszą od godziny 18:15 możliwość spowiedzi.

20:00 - 20:30

Kolacja

Kolacja w stołówce na poziomie -1.

20:45 - 22:00

Roman Bielecki OP

“Rusz dusze!” – konferencja o ciszy i milczeniu

22:00 - ?

Koniec programu / Integracja

SOBOTA 21 MARCA

7:30 - 8:15

Jutrznia

Miejsce porannej modlitwy podamy podczas rekolekcji.

08:30 - 9:30

Śniadanie i kawa

Śniadanie w stołówce na poziomie -1. Kawę przygotujemy w miejscu serwisu kawowego (nie na stołówce).

09:30 - 10:45

Łukasz Miśko OP

“Dar sakramentów na Drodze Jakubowej”. Wykład o tym, jak doświadczenie pielgrzymki otwiera na sakramentalne działanie Boga w Eucharystii i spowiedzi oraz o tym, jak dla moich grup caminowych wspólne sprawowanie liturgii stało się miejscem budowania wspólnoty, odkrywania powołania, oraz ewangelizacji.

10:50 - 12:00

Roman Bielecki OP

„Jeden krok z tysiąca” – konferencja o prostocie

12:15 - 14:10

Spacer

Można na własną rękę zwiedzić okolice Bazyliki, skorzystać z licznych ścieżek spacerowych lub przejść fragmentem szlaku św. Jakuba Via Regia, biegnącego przez Górę św. Anny

14:15 - 15:00

Obiad

Obiad w stołówce na poziomie -1

15:00 - 16:00

Kawa / krótka siesta

Krótka hiszpańska siesta 😉

16:00 - 17:00

Darwina i Jacek Matuszczak

“Modlitwa nogami, czyli o dawaniu świadectwa w pielgrzymowaniu “

17:00 - 18:00

Kris Jaxa Kwiatkowski

Cel życia i praktyka duchowa w katolicyzmie. Dobro i korzenie zła.” Wykład o tym dlaczego praktykować i co dzieje się pod wpływem długiej i intensywnej modlitwy.

18:00 - 19:00

Kolacja

Kolacja w stołówce na poziomie -1.

19:00 - 21:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta

Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji Msza Święta.

21:00 - ?

Koniec programu / Integracja

NIEDZIELA 22 MARCA

7:15 - 8:00

Jutrznia

Miejsce porannej modlitwy podamy podczas rekolekcji.

8:15 - 9:30

Śniadanie i kawa

Śniadanie w stołówce na poziomie -1. Kawę przygotujemy w miejscu serwisu kawowego (nie na stołówce).

9:30 - 10:30

ks. Konrad Góral

Temat wystąpienia w tym bloku podamy wkrótce.

10:40 - 11:40

Konferencja

Prelegenta i temat wystąpienia w tym bloku podamy wkrótce.

12:00 - 13:00

Msza Święta

Przed Mszą możliwość spowiedzi.

13:00

Obiad i zakończenie rekolekcji

Obiad w stołówce na poziomie -1 i wyjazd do domów.

Kogo usłyszymy?

Roman Bielecki (ur.1977)

Dominikanin, absolwent prawa KUL i teologii PAT. Od 2010 roku redaktor naczelny miesięcznika “W drodze”. Współautor z Katarzyną Kolską książek: „Smaki życia” – rozmowy z polskimi ludźmi kultury i wywiadu rzeki z jedynym polskim trapistą Michałem Zioło „Po co światu mnich?”. Siedemnaście razy pielgrzymował do Santiago de Compostela. Mieszka w Poznaniu.

ks. Konrad Góral (ur.1979)

Ksiądz diecezjalny. Absolwent historii na Uniwersytecie Wrocławskim i teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Wieloletni nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Obecnie wikariusz parafialny. Posługuje polskim pielgrzymom podczas wędrówek szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii.

Kris Jaxa Kwiatkowski (ur.1969)

Publicysta, dziennikarz, podróżnik, kierownik wypraw wysokogórskich, dyplomowany przewodnik w afrykańskim buszu. Absolwent wydziału turystyki AWF Kraków, dziennikarstwa przy UJ, collageu przewodnickiego w RPA. Studiował również filozofię i metafizykę w Indiach. Mieszkał i pracował w krajach Afryki i Am. Południowej przez ponad 20 lat. W 2019 roku odbył pieszą pielgrzymką od drzwi do drzwi z Krakowa do Santiago de Compostela i dalej do Finisterre pokonując 3490 km w 121 dni.

Darwina i Jacek Matuszczak

Małżeństwo mieszkające w Chrzanowie. Wielokrotnie pielgrzymowali do miejsc świętych m.in. do Santiago de Compostela, Rzymu, przez Kubę, przez Gruzję, do Kibeho w Rwandzie, do Częstochowy, Wilna i wielu innych. Jacek regularnie pielgrzymuje szlakiem św. Jakuba z więźniami, w ramach resocjalizacyjnego programu “Nowa Droga”. Swoje pielgrzymki relacjonują na stronie internetowej i facebook’u.

Łukasz Miśko (ur. 1982)

Od lipca 2019 prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie, siedmiokrotny pielgrzym do Santiago. Lata 2009-2019 spędził jako duszpasterz akademicki w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, posługując w Nowym Jorku, Anchorage na Alasce, Seattle i Salt Lake City. Z każdej z tych placówek zorganizował przynajmniej jedną pielgrzymkę do grobu św. Jakuba, prowadząc grupy od 12 do 36 osób. Na lato 2020 Fundacja DOL planuje otwarcie na Camino międzynarodowej wspólnoty ewangelizacji poprzez liturgię.

Jakub Pigóra (ur. 1982)

Mieszkaniec Sobótki na Dolnym Śląsku. Przewodnik zorganizowanych grup na szlakach do Santiago, Ziemi Świętej i Rzymu. Od 2008 roku nieustannie w drodze do najważniejszych miejsc świętych. Mąż Ewy, dzięki której ruszył na pierwsze swoje Camino. W 2018 roku pielgrzymował z progu swojego domu do Santiago de Compostela na rowerze. 

… i inni

Lista prelegentów nigdy nie jest na naszych spotkaniach zamknięta. Jeśli chcesz powiedzieć coś ważnego, skontaktuj się z nami. Postaramy się wygospodarować trochę czasu także dla Ciebie. Caminowe rekolekcje dają dużo okazji do rozmów i poznania się. Z pewnością będzie okazja do dzielenia się swoimi przeżyciami, także poza zaplanowanym harmonogramem wystąpień.

Gdzie?

Dom pielgrzyma przy sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny

Idealnie skomunikowany ośrodek rekolekcyjny na górze św. Anny. Dom prowadzony przez ojców franciszkanów znajduje się bezpośrednio na szlaku św. Jakuba Via Regia, biegnącym od granicy ukraińsko-polskiej w Korczowej do granicy polsko-niemieckiej w Zgorzelcu.

Ośrodek posiada pełne zaplecze konferencyjne, a bliskość bazyliki św. Anny i piękne tereny wokół klasztoru, sprzyjają zadumie i modlitwie.

Na terenie ośrodka do dyspozycji gości są sale konferencyjne, stołówka oferująca pełne wyżywienie, kaplica i pokoje z łazienkami.

Dojazd na rekolekcje

Dom pielgrzyma na górze św. Anny znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, zatem dojazd własnym samochodem nie stanowi żadnego problemu. 4 kilometry od ośrodka znajduje się też stacja kolejowa. Dokładne instrukcje dojazdu pociągniem znaleźć można w linku poniżej. 

Dom Pielgrzyma
al. Jana Pawła II 7
47-154 Góra Św. Anny

Instrukcje dojazdu

Rejestracja ZAMKNIĘTA! 

Całkowity koszt pobytu na rekolekcjach to 299 złotych za osobę. W cenie zawarte są:

  • 2 noclegi w pokojach 2-4 osobowych (jeśli rezerwujesz ze znajomymi- poinformuj nas, spróbujemy przydzielić Wam wspólny pokój)
  • pełne wyżywienie od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę
  • kawa, herbata podczas przerw
  • pakiet powitalny

Liczba miejsc w rekolekcjach jest ograniczona, dlatego o rezerwacji miejsc decydować będzie kolejność wpłat.

Jeśli wiesz, że udział w rekolekcjach będzie dla Ciebie wartościowy, ale nie możesz sobie pozwolić na udział ze względu na trudną sytuację finansową- skontaktuj się z nami, spróbujemy Ci pomóc.

Masz pytania dotyczące rekolekcji? Napisz na adres: rekolekcje@mypielgrzymi.com lub zadzwoń: 514-777-556.

AKTUALIZACJE I UWAGI OD ORGANIZATORÓW

[29-11-2019] Zgłoszenia dla 2 lub więcej osób. Prosimy o wypełnianie formularza zgłoszeniowego dla każdej osoby oddzielnie. Nawet, jeśli przyjeżdżacie jako małżeństwo, prosimy o wypełnienie zgłoszenia osobno! Tylko w ten sposób możemy zapewnić Wam odpowiednią ilość miejsc w pokojach i dokonać prawidłowej rezerwacji w Domu Pielgrzyma. Dzięki!

[30-11-2019] Kochani! Informacja dotycząca zapisów: Maile z potwierdzeniem otrzymania Waszych danych i danymi do wpłaty za rekolekcje wysyłamy maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jeśli po tym czasie nie otrzymaliście maila od nas, prosimy o kontakt (mailowo na rekolekcje@mypielgrzymi.com lub telefonicznie/sms-em na 514-777-556).

[16-12-2019] Drodzy uczestnicy rekolekcji!

Dziś (poniedziałek 16.12.2019) wysłaliśmy wszystkim osobom, które w ub. tygodniu zapisały się na rekolekcje, potwierdzenia zapisu z prośbą o wpłatę.

Dodatkowo, do wszystkich osób, które dokonały wpłaty w minionych dniach, wysłaliśmy sms-y z potwierdzeniami uczestnictwa w rekolekcjach. Jeśli ktoś z Was wysłał zgłoszenie, ale nie dostał maila- prosimy o kontakt na rekolekcje@mypielgrzymi.com .

Dodatkowe info dla osób proszących o pokoje 2-osobowe: przydzielamy je w pierwszej kolejności małżeństwom. Jeśli jakiekolwiek “dwójki” zostaną nam po zakończeniu zapisów, będziemy je przydzielali zgodnie z prośbami i kolejnością wpłat. W innych wypadkach umieszczamy Was w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami.

[22-01-2020] Kochani! Informujemy po raz kolejny, że OD DAWNA nie mamy już dostępnych pokoi 2-osobowych. Wszystkie osoby zapisujące się i dokonujące opłaty w roku 2020 są umieszczane w pokojach 3 i 4-osobowych. Pokoje są wygodne i dosyć przestronne, więc jeśli spaliście kiedyś w albergue, komfort noclegów nie będzie stanowił żadnego problemu 😉

[30-01-2020] Dziś zamykamy zapisy na rekolekcje! Zgłoszeń, które otrzymaliśmy, mamy znacznie więcej niż miejsc w ośrdoku rekolekcyjnym. Czekamy na wpłaty. Niestety niektórym z osób, które już się zapisały, ale nie dokonały płatności, będziemy musieli rezerwacje anulować. Do zobaczenia! (w razie pytań, piszcie na rekolekcje@mypielgrzymi.com lub telefonicznie/sms-em na 514-777-556).