Mazowiecka Droga św. Jakuba

 

Witajcie po najdłuższej do tej pory przerwie na mypielgrzymi.com. Może wkrótce uda mi się przyczyny tej przerwy wyjaśnić. Poniżej zaproszenie od Organizatorów Mazowieckiej Drogi św. Jakuba:

„Zapraszamy na otwarcie Mazowieckiej Drogi św. Jakuba w niedzielę 10 lutego br. o godz. 9.30 do Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w intencji pielgrzymów, którzy później przejdą pierwszym odcinkiem szlaku przez Stare i Nowe Miasto, Żoliborz, Bielany, mostem Marii Skłodowskiej-Curii do kościoła św. Jakuba na Tarchominie przy ul. Mehoffera 4. W sali Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zakończy się pierwsze przejście Drogą Mazowiecką.

Uroczystość jest objęta błogosławieństwem i patronatem honorowym JE Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, i JE Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawsko-Praskiego. Patronat medialny sprawuje Radio Warszawa.

Powstanie Mazowieckiej Drogi św. Jakuba zainicjowało  Stowarzyszenie ?Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce?  dzięki  wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego. „