Jeśli ktokolwiek z Was zaplanował sobie urlop we wrześniu i nie zdecydował jeszcze dokąd ma wyjechać, to ma szansę zostać hospitalero na Monte do Gozo. Wolny jest cały miesiąc wrzesień.

Polscy hospitaleros na Monte do Gozo

Polscy hospitaleros na Monte do Gozo

Warunki wolontariatu na Monte do Gozo

Głównym warunkiem jest posiadanie hiszpańskiej Composteli. Osoby, które nie przeszły Camino de Santiago nie mają niestety możliwości uczestnictwa w wolontariacie. Kolejnym warunkiem jest członkostwo w Stowarzyszeniu “Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”, jednak z uwagi na krótki czas do wyjazdu warunek ten nie jest konieczny. Hospitalero powinien też posługiwać się choć jednym obcym językiem (hiszpański i angielski są w cenie).

Co mnie czeka na Monte do Gozo?

Praca, praca, praca. Będziesz pomagał/a pielgrzymom w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc na szlaku św. Jakuba. Do Twoich obowiązków należeć będzie sprzątanie sali po pielgrzymach, kuchni i wszechstronna pomoc wszystkim wędrującym.

O tym, jak radzą sobie inni pielgrzymi już przebywający na Monte do Gozo przeczytasz na blogu Pawła Petera oraz na polskim blogu Centro Europeo de Peregrinacion.

Ile to kosztuje?

Ty pokrywasz koszty podróży w obie strony. Centrum na Monte do Gozo zapewnia Ci nocleg i pełne wyżywienie.

Kontakt

Jeśli chcesz się zdecydować na wyjazd, napisz szybko na adres mailowy albergue@camino.net.pl lub zadzwoń na 787-130-117.

Wydawanie zupki pielgrzymom

Wydawanie zupki pielgrzymom

pielgrzymi na Monte do Gozo

pielgrzymi na Monte do Gozo

pierwsi hospitaleros w 2010 roku

pierwsi hospitaleros w 2010 roku