szybki kontakt

Magiczne miejsca na Camino de Santiago. Konkurs z Wydawnictwem WAM.

Magiczne miejsca na Camino de Santiago. Konkurs z Wydawnictwem WAM.

Konkurs Camino

Oto kolejny konkurs w którym nagrodami są najlepsze polskie przewodniki po Camino de Santiago, ufundowane przez Wydawnictwo WAM (te o których pisałem tutaj). Przewodniki zostały w tym roku zaktualizowane, więc doskonale nadają się do zabrania w Drogę.

Tematem konkursu są magiczne miejsca na Camino.

Każdy z nas inaczej wspomina swoją Drogę i każdemu w pamięci zapadły zupełnie inne miejsca- schroniska, krajobrazy, restauracje. Waszym zadaniem jest opisać jedno miejsce, które szczególnie zapadło Wam w pamięci. Do opisu możecie dołączyć zdjęcie (lub zdjęcia). Opis powinien być jak najbardziej wyczerpujący.

Opiszcie gdzie znajduje się Wasze ulubione miejsce na Camino de Santiago, dlaczego uważacie, że jest warte odwiedzenia i jak minął Wasz czas w tym miejscu.

Osoby, które dopiero wybierają się na Camino powinny opisać miejsce (lub miejsca) które najbardziej chciałyby odwiedzić i czego spodziewają się na Camino.

Opisy wraz ze zdjęciami zostaną opublikowane na stronie mypielgrzymi.com, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w niedzielę 21 lipca. 25 lipca, w święto patrona szlaku przewodniki powinny być u Was w domu.

Wydawnictwo WAM, oprócz wspomnianego przewodnika do nagród dołączy także niespodziankę. Powodzenia!


10 odpowiedzi na “Magiczne miejsca na Camino de Santiago. Konkurs z Wydawnictwem WAM.”

 1. szkoda,że nie dla tych co się kiedyś tam wybiorą 🙁 przewodniki by się przydały, dla tych co byli troche mniej

 2. Bardzo chcę się wybrać i taki przewodnik by mi się przydał, ale obawiam się, ze mogę takiej trasy nie pokonać 🙁

 3. Od 4 lat wybieram się na Camino…
  W 2009 roku byłam całkiem ,całkiem przygotowana…
  Wykonałam plan podróży(wg niemieckiego przewodnika,i wg książki Józefa Bremera „Santiago de Compostela Pielgrzymim krokiem”)
  Kupiłam super buty ,plecak itd.
  Miałam przygotowane finanse…
  I zaczęło się… Jeden upadek(runiecie!) i kolano poszło.
  Operacja.Leżę w szpitalu i czytam jak to Ignacy Loyola kazał połamać (!) sobie nogi ,aby złożyli mu ponownie tak jak powinni byli zrobić
  Przychodzi do mnie lekarz i mówi -Pani na tej nodze nie pochodzi ,trzeba jeszcze raz operować:) Dla mnie to sama radość!!! I oczywiście nadzieja,ze w końcu wyruszę.
  Czas spędzony z palcem po mapie,przy komputerze to moje Camino.:
  Nie ma drogi,
  Drogę się tworzy idąc
  Idąc tworzy się drogę
  ( Antonio Machado,tłum.Tomasz Oleniacz SJ)
  Camino stało się moim życiem.,sposobem na życie.
  Wszyscy goście,których przyjmowałam ,byli dla mnie pielgrzymami,
  I życie nabiera sensu.
  Można stracć wszystko ,ale Camino przywróci nadzieję….
  Buen Camino

  • Jakie poruszające słowa 🙂
   Ja także marzę o Camino i wierzę, że kiedyś się uda:)
   Póki co przemierzam ten szlak w marzeniach 🙂
   Pozdrawiam szczególnie tych, którzy marzą tak jak ja 😉
   Buen Camino!

 4. Poznaliśmy się z Mężem na pielgrzymim szlaku do Częstochowy. To bardzo ładna, kulinarno-przypadkowo-wypadkowa historia. Ale o tym może kiedy indziej. Oboje lubimy wyzwania i oboje lubimy pielgrzymować, chyba szczególnie dlatego, że to właśnie pielgrzymka nas połączyła. Dlatego też postanowiliśmy podjąć kolejne wyzwanie w intencji naszego małżeństwa. Świeżego, oj świeżego, bo od ślubu nie minęły nawet dwa miesiące! Postanowiliśmy w podróż poślubną nie wyjeżdżać, tylko wyjść- wyjść na pielgrzymi szlak prowadzący do grobu św, Jakuba. W życiu jak na szlaku- raz pod górkę, a raz z górki. Skoro postanowiliśmy przejść razem przez życie- postanowiliśmy także przejść razem szlakiem do Santiago. Szczerze powiedziawszy nie przygotowaliśmy się jeszcze dobrze do podróży, dlatego byśmy się cieszyli z tych przewodników, które bardzo by nam pomogły. Jakie miejsce najbardziej chcielibyśmy odwiedzić? Chyba najbardziej chcielibyśmy dotrzeć do celu- do Santiago. I poprosić św. Jakuba o opiekę nad nami na tym wspólnym małżeńskim szlaku. Na szlaku spodziewam się trudności zarówno tych fizycznych jak i duchowych. Przemoknięte rzeczy albo upał, obtarte stopy mogą okazać się niczym w porównaniu z zwątpieniem i zmęczeniem. Chciałabym odczuć wsparcie Tego, który będzie ze mną szedł i Tego, który będzie nad nami czuwał.
  Bardzo pomogłyby nam te przewodniki. Pozdrawiamy!

 5. Przewodnik niestety kiepski, bardzo mnie zawiódł na tamtego rocznym camino. Osobom planującym pielgrzymkę znacznie bardziej polecam któryś z przewodników anglojęzycznych – sama mam w domu bardzo dobry przewodnik pana Johna Brierleya i to on będzie mi towarzyszył w drodze w przyszłym roku.

  • Witaj Peregrina. Napisz jeśli możesz, co Ci w nim nie odpowiadało? Czy były to opisy trasy czy nieaktualne informacje? Autorzy z pewnością chętnie poprawią błędy w kolejnym wydaniu.

   Co do przewodnika Johna Brierleya, to też uważam go za najlepszy przewodnik jaki został wydany. Sam w 2008 roku z niego korzystałem i pomimo kilku błędów w opisach szlaku (dzięki którym nadrobiliśmy parę kilometrów), poleciłbym go z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.