szybki kontakt

Znakowanie Camino w XXI wieku.

Znakowanie Camino w XXI wieku.

Dzisiaj oficjalnie wprowadziłem swój system znakowania szlaku w XXI wiek. Kilka dni temu w porozumieniu z Emilem, zamówiłem tzw. markery leśne z intencją użycia ich do odnowienia oznakowania szlaku, który przebiega pod moim domem.

Jakiś czas temu miałem okazję trzymać taką farbę w dłoni i od razu pomyślałem, że powinna dobrze spisać się jako farba znakarska.

Markery to nic innego jak farby w sprayu o podwyższonej wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Leśnicy używają ich do znakowania drzew przeznaczonych do wycinki. Ich zaletą jest też to, że schną bardzo szybko i mają bardzo wyraziste kolory. Kolor żółty, którym natryskuję żółtą muszelkę ma także właściwości fluorescencyjne, więc osoby wędrujące po zmroku (lub wcześnie rano) powinny łatwiej je odnaleźć.

Dzisiaj rano wyszedłem kilkaset metrów w las i poprawiłem kilka znaków, które malowałem jeszcze ręcznie w 2009 roku (zanim wpadliśmy na pomysł zaprojektowania i użycia szablonów znakarskich). Okazało się, że wykonanie nowego lub poprawienie istniejącego znaku zajmuje dosłownie minutę. Może nie jest tak dokładne jak w przypadku malowania farbą akrylową lub olejną, ale oszczędność czasu ogromna!

Myślę, że wszystko w całości z innymi, istniejącymi już znakami powinno wyglądać bardzo dobrze. Jak tylko uda mi się przeznakować cały odcinek do Środy Śląskiej podrzucę więcej zdjęć. Wybaczcie jakość- zdjęcia z telefonu.

nowe oznakowanie camino1 znakowanie camino 2 znakowanie slezanskiego szlaku sw jakuba (Kopiowanie)

 


2 odpowiedzi na “Znakowanie Camino w XXI wieku.”

 1. Super akcja:)
  czekam tylko kiedy camino zawita do mojego miasta – doszło juz do Piotrkowa Trybunalskiego. Może połączy się z drogą do Wrocławia przez Grocholice/Bełchatów???

 2. Dzień dobry!

  Dwa tygodnie temu przeszłam ” fragmencik” camino ,z Leśnicy do….
  Szłam w kierunku Miękini….Trasa wspaniale oznakowana!!!
  We Wrocławiu, na kamieniczce Jaś lub Małgosia( zawsze mylę) był znak Camino.Niestety był…
  Serdecznie dziękuję Caminowiczom dbającym o oznakowania
  Buen Camino! ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.