Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia we Wrocławiu i poświęcony będzie tematyce Camino de Santiago. Wystąpi chór Canta Compana z A Coruny w Hiszpanii. Canta Compa?a w swojej działalności koncentruje się na poszukiwaniach i interpretacji muzyki chóralnej, w szczególności muzyki dawnej i średniowiecznej, takiej jak Cantigas de Santa María Alfonsa X Mądrego. Głównym tematem projektów chóru jest Droga do Santiago de Compostela, w jej różnych wymiarach. Swoim koncertem chór chciałby zachęcić do refleksji nad wędrówką pielgrzyma do Composteli oraz przenieść słuchaczy do atmosfery średniowiecza, poprzez podróż po muzyce Półwyspu Iberyjskiego, XII i XIV wieku.

Zespół działa od 2006 roku w A Coru?a w hiszpańskiej Galicji, liczy 17 śpiewaków. Jego cele to śpiew, ale także upowszechnianie muzyki chóralnej, zwłaszcza twórczości kompozytorów hiszpańskich i galicyjskich, ze szczególnym naciskiem na scenografię. Chór koncertuje w Galicji, jak i w całej Hiszpanii, na festiwalach i świętach średniowiecznych. Dyrektorem chóru i jednocześnie jego solistką jest Julia Cea.

Koncert poprzedzi prelekcja znanego przewodnika i gawędziarza Bronislawa Zatheya pt. „Dolnośląskie Drogi Świętego Jakuba”.

Niedziela, 23 sierpnia 2009r., godz. 19.00
Kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku
Wrocław, ul. Św. Jadwigi
wstęp wolny