szybki kontakt

Wrześniowe aktualności.

Wrześniowe aktualności.

Poniżej kilka bieżących informacji:

  1. Wrzesień, jak się okazało, to nie koniec naszego caminowego sezonu. Świadczy o tym chociażby zbliżające się wrześniowe (26-27.09) przejście szlakiem Via Regia. Świadczy o tym też (a raczej 'przede wszystkim’) historyczne przejście Kasi Bednarz z najbardziej wysuniętych na wschód kraju odcinków szlaku jakubowego (można już tak mówić, choć oznakowanie jakby wirtualne) do Krakowa. Kasia ruszyła na swoje kolejne Camino z Wielkich Oczu, wsi w powiecie lubaczowskim odległej o rzut kamieniem od granicy z Ukrainą i ma zamiar dotrzeć na Wawel w okolicach 24 września. Kasia opisuje swoje przeżycia na szlaku na stronie www.mimochodem.wordopress.com, na którą serdecznie zapraszam. Kasiu, BUEN CAMINO i do zobaczenia we Wrocławiu!
  2. Od jakiegoś czasu zauważamy też coraz większe ilości turystów i pielgrzymów na szlakach Camino w naszych okolicach. Cieszymy się, że szlaki są używane i nie jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy się na nich pojawiają. Mamy nadzieję, że nie macie problemów z odnalezieniem oznakowania. Staramy się je na bieżąco uzupełniać, choć oczywiście każda para rąk do pracy będzie przydatna.
  3. Przy okazji zapraszam do odsłuchania audycji 'GLOBTROTER’ w Radio Rodzina w czwartek o 21.30. Będziemy mówili o dolnośląskich szlakach jakubowych (i nie tylko).
  4. Zapraszam też do obejrzenia programu 'Minęła Dwudziesta’ w TVP INFO, gdzie Emilia Sokolik i Emil Mendyk (czy zostaliście sparowani naumyślnie) opowiadają o Camino de Santiago. Program można zobaczyć na stronach TVP (kliknij tutaj).
  5. W warszawskim Instytucie Cervantesa (ul. Nowogrodzka 22, V piętro) we wtorek, 8 września 2009 r. otwarto wystawę zatytułowaną „W drodze”, na którą składają się zdjęcia Silvii Steinbach. Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Kultury i Turystyki Autonomicznego Rządu Regionu Galicja oraz Instytut Cervantesa. Warszawska ekspozycja potrwa do 18 września, potem przeniesie się do Krakowa . PROGRAM WYSTAWY

Poniżej plik nadesłany niedawno przez Miro Villamora i jest to oczywiście 'Acogenos’. Pamiętajcie, by śpiewać ten hymn codziennie na Camino :). Osobiście bardziej podobają mi się wykonania Hymnu bez podkładu muzycznego 🙂 Zresztą, posłuchajcie…


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.