szybki kontakt

Wolontariat Monte do Gozo 2011 – zostań hospitalero

Wolontariat Monte do Gozo 2011 – zostań hospitalero

Podobnie jak w roku 2010, Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba w Polsce” organizuje wolontariat caminowiczów w tzw. polskim albergue na Monte do Gozo. Jest to miejsce znane pewnie wielu z Was.

Zostań hospitaleroAlbergue to wydzielony budynek w Centro Europeo de Peregrinación Juan Pablo II, który dzięki przychylności Ojca Romana Wcisło, dyrektora ośrodka, został przeznaczony na potrzeby pielgrzymów pieszych i rowerowych. Od roku 2010, w albergue pielgrzymami opiekują się wolontariusze z Polski.

W roku 2011 Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba  w Polsce” wraz z Centrum na Monte do Gozo organizuje wolontariat w okresie od 1 maja do 30 października w dwutygodniowych turach.

Kto może zostać hospitalero?

Opiekunem schroniska i pielgrzymów może zostać każdy, kto otrzymał compostelę, czyli odbył pielgrzymkę hiszpańskim odcinkiem szlaku św. Jakuba. Dodatkowo należy mieć ukończone 18 lat.

W wyjątkowych przypadkach, hospitalero może zostać osoba w wieku poniżej 18 lat, jednak w takim wypadku w wolontariacie musi wraz z nią uczestniczyć osoba dorosła.

Przejazd i pobyt na Monte do Gozo

mypielgrzymi - Recepcja Centro na Monte do Gozo
Recepcja Centro na Monte do Gozo

Koszty przejazdu do i z Monte do Gozo pokrywa w całości wolontariusz. Santiago ma obecnie siatkę dogodnych, tanich połączeń lotniczych z Polską, więc koszt podróży nie powinien być wielki.

Centrum na Monte do Gozo zapewnia wolontariuszowi nocleg i pełne wyżywienie przez cały okres trwania wolontariatu.

Kto tu rządzi i co mam robić?

Mimo, że będziesz opiekunem schroniska dla pielgrzymów, musisz pamietać o kilku rzeczach:

1. Albergue jest częścią Centro Europeo de Peregrinacion i w związku z tym, Twoim bezpośrednim przełożonym na miejscu będzie dyrektor ośrodka- Ojciec Roman Wcisło.

2. W albergue najważniejszy jest pielgrzym, nie Ty. To pielgrzym szedł w upale wiele kilometrów, by dotrzeć do albergue. Może być zmęczony, nie w humorze, głodny czy chory. Twoim zadaniem jest mu służyć.

3. Jeśli masz problem na miejscu, podziel się nim z pracownikami centrum. Ojciec Roman, czy pozostali pracownicy ośrodka z pewnością udzielą Ci pomocy.<

4. Zawsze jest coś do zrobienia. Jeśli skończyłeś poranne sprzątanie, pomogłeś pielgrzymom przygotować się do ostatnich kilometrów wędrówki zapytaj, czy nikt nie potrzebuje Twojej pomocy.

5. Bądź dobrym ambasadorem. W albergue bądź ambasadorem Polski i naszych szlaków jakubowych. Po powrocie do Polski, będziesz ambasadorem Galicji. Dowiedz się jak najwięcej o jednym i drugim.

Jak zostać hospitalero?

Wypełnij formularz wolontariatu i wyślij go na adres wolontariat@albergue.pl . Jeśli zostaniesz przyjęty, kup bilet lotniczy i prześlij nam dane podróży. Wpiszemy Cię do kalendarza i będziemy Cię oczekiwać na Monte do Gozo.

Masz wątpliwości? Zadzwoń: 784-992-939 lub odwiedź stronę www.albergue.pl

Instrukcja wypełniania formularza


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.