szybki kontakt

Via Regia z Dobrzenia do Brzegu

Via Regia z Dobrzenia do Brzegu

Wklejam tekst od Emila i serdecznie zapraszam do uczestnictwa. Myślę, że osoby jadące z 'naszych’ stron tradycyjnie spotkają się na 2 peronie wrocławskiego PKP przed 7.42. Pozostali musza jakoś dotrzeć do Dobrzenia lub Opola. Do zobaczenia!

Ani się obejrzeliśmy, a dochodzimy do półmetka tegorocznego weekendowego wędrowania Drogą św. Jakuba ?Via Regia?. Wędrówka rozpocznie się w sobotę, 18 lipca, o godzinie 10:00 przy kościele św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim koło Opola. Dla osób przyjezdnych podstawiony będzie specjalny autobus, który wyjedzie spod opolskiego dworca PKP i PKS o godz. 9:15. Będzie on czekał głównie na osoby jadące pociągiem z Wrocławia (odjazd z Wrocławia Głównego o 7:42, kierunek Racibórz ? możliwe opóźnienie przyjazdu do Opola z powodu niedawnego uszkodzenia trakcji między Brzegiem a Oławą). Trasa długości 22 km prowadzić będzie  głównie wzdłuż rzek ? Odry i Nysy Kłodzkiej. Celem pierwszego dnia jest Skorogoszcz, gdzie przygotowano miejsca noclegowe w stadninie koni: www.stajniaskorogoszcz.fc.pl , która dzielnie obroniła się przed niedawną falą powodziową na Nysie. Konieczne śpiwory, koszt noclegu to 15 zł).

Zarówno w sobotni wieczór (18:30), jak i w niedzielny poranek (7:00) możliwość uczestnictwa we mszy św. w kościele św. Jakuba w Skorogoszczy, skąd w niedzielę wyruszamy o 8:30 w kierunku Brzegu. Pierwsza część 24-kilometrowej trasy prowadzi wzdłuż Nysy Kłodzkiej, natomiast ostatnie kilometry pokonamy boczną, asfaltową drogą. W znanym już z majowego przejścia Brzegu będziemy ok. godz. 17

Więcej o weekendowych przejściach szlakiem Via Regia TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.