szybki kontakt

Stephen Wood- szczęściarz z Kanady, który dotarł do Santiago jako 200-tysięczna osoba w tym roku.

Stephen Wood- szczęściarz z Kanady, który dotarł do Santiago jako 200-tysięczna osoba w tym roku.

Pisałem niedawno o rosnącej z roku na rok liczbie pielgrzymów docierających do katedry w Santiago. Dziś, według informacji jakie podaje na swoim fanpage’u Turgalicia, do grobu św. Jakuba dotarł 200-tysięczny w tym roku pielgrzym. Należy zaznaczyć, że to 200-tysięczna wydana Compostela, więc nie są w tym zestawieniu liczeni pielgrzymi autokarowi, lotniczy i inni, którzy nie kwalifikują się do otrzymania certyfikatu.

Szczęściarzem, który wędrował Camino razem ze swoją partnerką jest Stephen Wood z Kanady. W swoją pieszą podróż wyruszył 9 września z Saint Jean Pied de Port po francuskiej stronie Pirenejów.

Stephen, odbierając swoją Compostelę w nowym biurze pielgrzyma przy Rua do Vilar został mile zaskoczony nie tylko gratulacjami ze strony wolontariuszy ale także miłym prezentem od Turgalicia i Bono Iacobus (programu promującego lokalne miejsca noclegowe i kuchnię).

200-tysięczny pielgrzym będzie mógł wraz ze swoją towarzyszką pójść na kolejne Camino na terenie Galicji raz jeszcze, korzystając z miejsc noclegowych należących do programu Bono Iacobus. Stephen oczywiście nie będzie musiał zapłacić ani grosza ani za noclegi w tych miejscach, ani za lokalne dania, które będą mu serwowane każdego dnia. Mniam.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.