Warszawski Klub Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce organizuje spotkanie z trzema pielgrzymami ? Dominikiem Włochem, Wojtkiem Jakowcem i Romanem Ziębą, którzy w październiku 2011 roku dotarli do Asyżu w pieszej pielgrzymce pokoju z Moskwy, Fatimy i Jerozolimy.

Celem samotnego pielgrzymowania każdego z nich było głoszenie prymatu cywilizacji miłości Jana Pawła II, zgodnie z którym człowiek powinien być ważniejszy niż przedmiot, wspólne wartości cenniejsze niż osiągnięcia techniki, a miłosierdzie ważniejsze od sprawiedliwości.
Po dotarciu do Asyżu pielgrzymi uczestniczyli w modlitwie o pokój z udziałem przedstawicieli innych religii z całego świata. Była to 25. rocznica pierwszego spotkania w Asyżu, które zainicjował papież Jan Paweł II.

Goście spotkania podzielą się swoimi wrażeniami z Drogi i opowiedzą o kolejnych planach pielgrzymowania związanych z pielgrzymką pokoju dookoła świata opisanych na stronie www.idzieczlowiek.pl.

Chętni będą mogli dowiedzieć się także w jaki sposób można włączyć się w działania na rzecz budowania szlaku Jakubowego na terenie Mazowsza. Szlak ten prowadzony dwoma trasami z warszawskiej Katedry św. Jana wyznaczany jest przez osoby ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, które działają już od ponad 2 lat na rzecz jego odtworzenia.

źródło: link, grafika: www.idzieczlowiek.pl