szybki kontakt

Spotkanie w Sandomierzu, 6-8 listopad 2009

Spotkanie w Sandomierzu, 6-8 listopad 2009

Poniżej treść zaproszenia od Kasi Bednarz. Na spotkanie zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką Camino de Santiago.

„Sandomierz i Santiago ? dwa miasta, które nam ? organizatorom Drogi Św. Jakuba zwanej czasem sandomierską lub małopolską, a jeszcze wcześniej nazwanej bardzo pięknie Szlakiem Muszli ? wyryły się głęboko w sercach.

Rozpoczynając nasze działania nad wytyczeniem, oznakowaniem i otwarciem tej Drogi bardzo chcieliśmy mieć możliwość pielgrzymowania do Grobu Św. Jakuba tu od nas, ale także marzyliśmy, by i w Sandomierzu pojawiali się pielgrzymi z muszelkami.

Pracowało nad tym wiele osób, w tym roku w lipcu udało się wspólnymi siłami otworzyć szlak, a zainteresowanie nim przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Chcieliśmy, by nasz stary, piękny Sandomierz, nota bene od wieków również bardzo pątnicze miejsce, stał się celem polskich (i nie tylko) pielgrzymów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich, dla których pielgrzymowanie Drogami Św. Jakuba jest cenne na spotkanie do nas, niech chociaż w tych dniach Sandomierz będzie ważniejszy niż Santiago! 🙂 Niech czas, który spędzimy razem będzie czasem caminowych rozmów, wspólnego śpiewania, zwiedzania czy po prostu wędrowania. Mile widziane opowieści o drogach, prezentacje zdjęć, a na wszelkie Wasze pomysły jesteśmy otwarci i już tu na Was czekamy.

w imieniu Stowarzyszenia ?Przyjaciele Dróg  Św. Jakuba w Polsce?:

Kasia Bednarz
kkkasiab@poczta.onet.pl
tel. 516 271 392

PROGRAM SPOTKANIA:
6 listopada, Piątek:

Przyjeżdżamy od razu do Dworu na Wichrowym Wzgórzu, czyli do Przybysławic koło Klimontowa (trasa Lipnik-Łoniów-Rzeszów).
Dla osób bez własnych samochodów transport na Wichrowe Wzgórze będzie czekał przy Klasztorze Dominikanów w Sandomierzu, prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby.
O godz. 16 – przejście ok. 3 km do Klimontowa,
O godz. 17 – Msza św. dla pielgrzymów
Zwiedzanie podominikańskiego klasztoru i kościoła Św. Jacka, powrót na Wichrowe Wzgórze.
Wieczorem wspólna kolacja, rozmowy, spotkanie przy kominku.

7 listopada, Sobota:
O godz. 8 – przejście Drogą Św. Jakuba do Sandomierza, 30 km.
Przystanek w Świątnikach przy Parafii p.w. Królowej Jadwigi w Świątnikach, w pobliskiej remizie OSP na pielgrzymów czekać będzie gorąca herbata oraz bus.
O godz. 18 – Msza św. dla pielgrzymów w Kościele p.w. Św. Jakuba
O godz. 19 – Spotkanie w sali konferencyjnej Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej (Rynek) – prelekcje, prezentacje, filmy o Camino.
– Emil Mendyk – Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg Św. Jakuba w Polsce”
– Paweł Plezia – „Via Regia” Korczowa-Kraków
– Jerzy Jasiczek – film o Camino de Santiago

8 listopada, Niedziela:
O godz. 9:15 Msza św. dla pielgrzymów w Kościele p.w. Św. Jakuba,
Po Mszy uroczyste otwarcie wystawy o Camino de Santiago przygotowanej przez Bractwo Św. Jakuba z Więcławic, zwiedzanie kościoła p.w. św. Jakuba, a zaraz potem zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem PTTK, jakieś 3-4 godziny, w tym Podziemna Trasa Turystyczna.”

Ze swojej strony szczególnie zachęcam do przyjazdu osoby, które pojawiły się na majowym spotkaniu w Sobótce. Tradycją naszych spotkań jest, że każdy przywozi ze sobą coś do jedzenia i picia, tak abyśmy mogli wspólnie przygotowywać posiłki. Do zobaczenia!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.