szybki kontakt

Spotkanie- Via Regia

Spotkanie- Via Regia

4 godziny 'obrad’, kilkudziesięciu uczestników i głowy pełne planów- to efekt spotkania osób związanych z utrzymaniem Drogi św. Jakuba „Via Regia” na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie. Spotkanie odbyło się we wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym, a przewodniczył mu Emil Mendyk. Każdy z przybyłych przedstawił swoje pomysły i plany na rok 2009, podjęte zostały decyzje dotyczące comiesięcznych spotkań powiązanych z przejściami odcinków szlaku Via Regia. Poruszono też kwestie sposobów propagowania szlaku przy pomocy publikacji takich jak ulotki czy foldery, jak również umieszczania tablic pamiątkowych w najbardziej 'charakterystycznych’ miejscowościach na szlaku.

Nawiązały się nowe znajomości i myślę, że zaowocują one w przyszłości szybszym rozwojem dróg w naszym regionie. Na koniec spotkania osoby odpowiedzialne za 'opiekę’ nad szlakiem otrzymały materiały niezbędne do corocznego odnawiania oznakowania szlaku. Ciekawym pomysłem wydało mi się 'zmodyfikowanie’ znaków z muszlą wskazujących drogę poprzez dodanie do nich adresu internetowego (najprawdopodobniej www.camino.net.pl). Myślę, że pozwoli to osobom napotykającym muszelki przez przypadek na dotarcie do niezbędnych informacji o szlaku.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować Emilowi za świetne przygotowanie spotkania i pomoc, jakiej nam udzielił. Wstępnie omówiliśmy plan działania dot. utworzenia szlaku z Sobótki do Środy Śląskiej, gdzie połączy się on z Via Regia. Mamy nadzieję na przychylność władz:)

Udało nam się też zaprosić kolejne osoby na spotkanie w Sobótce 1-3 maja i liczymy na ich obecność.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.