szybki kontakt

Spotkanie klubu Camino de Santiago- Sobótka

Spotkanie klubu Camino de Santiago- Sobótka

Dziś rozesłałem maila do członków Klubu Camino de Santiago o treści:

„Witam.
Chcę wszystkich serdecznie zaprosić na Spotkanie Klubu Camino de Santiago, które odbędzie się w dniach 1-3 maj 2009 w Sobótce pod Wrocławiem. Jeśli otrzymujesz ten e-mail- znaczy to, że jesteś członkiem Klubu, bądź osobą związaną z jego działalnością. Nie muszę zatem wyjaśniać Ci czym jest Camino de Santiago- zapewne jest częścią Twojego życia.

herb Sobótki
herb Sobótki

Miejsce, gdzie odbędzie się tegoroczne spotkanie to Sobótka- małe miasteczko na Dolnym Śląsku znajdujące się w granicach Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, leżące u stóp góry Ślęży (718m n.p.m.). Spotkanie wg obecnego planu- który może ulec zmianie- wygląda następująco:

Dzień pierwszy 01 maj 2009
Przybywają osoby chcące wygłosić prelekcję w dniu jutrzejszym (sobota) dla przybyłych gości i mieszkańców Sobótki i okolic. W godzinach popołudniowych trwa szczegółowe ustalenie planu sobotniego spotkania i kolejność wystąpień i slajdowisk. Przybyli mogą o dowolnej godzinie zakwaterować się w ośrodku ZHP, który zostanie zarezerwowany na cele spotkania (ceny noclegów- 25złotych za dobę w warunkach typowych dla Camino de Santiago 😉 Strona ośrodka http://sobotka.dolnoslaska.zhp.pl .
Wieczorem możliwe ognisko- zależnie od pogody.

Dzień drugi 02 maj 2009
Od godzin rannych przygotowania prelekcji w nowej hali gimnazjum lub sali Ślężańskiego Ośrodka Kultury. Dla pozostałych możliwość zdobycia pieszo Ślęży (ok.4 i pół godziny w obie strony)
Msza święta w kościele św. Jakuba w Sobótce dla wszystkich przybyłych i gości. Przejście (5 minut) do sali.
Prelekcje i slajdowiska zaproszonych gości w godzinach popołudniowych. Liczymy na możliwość ustawienia stoisk z literaturą nt. Camino.
W godznach wieczornych spotkanie członków Klubu Camino de Santiago i wszystkich zainteresowanych w Ośrodku ZHP. Tutaj czas na wymianę doświadczeń i degustację hiszpańskich win (we własnym zakresie:). Możliwość rozpalenia ogniska.

Dzień trzeci 03 maj 2009
Wykwaterowanie w godzinach porannych, pożegnanie i powrót do domu.

Zaproszenie zostaje wysłane do wszystkich członków klubu Camino de Santiago oraz opublikowane na polskich forach internetowych powiązanych z Camino. Proszę o odpowiedź osoby zainteresowane, jak i niezainteresowane spotkaniem.
Liczymy na obecność wielu osób związanych z Drogami Jakubowymi z całej Polski.
Zapraszam wszystkich do zabrania własnych zdjęć, filmów oraz notatek z drogi a także pamiątek, które moglibyśmy pokazać innym.
Wszelkich informacji można zaczerpnąć pod moim adresem kubapigora@gmail.com oraz pod numerem telefonu 787-130-117

Dla osób niezwiązanych z klubem, bądź w przypadku braku miejsc istnieje możliwość zakwaterowania w innych ośrodkach. Ich lista na stronie http://sobotka.pl/noclegi.html

Jeśli nie możesz pojawić się na spotkaniu- powiedz o nim znajomym- może oni będą chętni. Jeśli masz taką możliwość- umieść tą wiadomość na swojej stronie internetowej, blogu, forum lub wspomnij swojemu koledze dziennikarzowi.”

Oczywiście zachęcam wszystkich do rezerwacji miejsc w naszym 'albergue’ ZHP- „kto pierwszy- ten lepszy”. Miejsc w schronisku jest około 65, więc powinno starczyć dla wszystkich. Jeszcze raz zapraszam.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.