szybki kontakt

Sierpniowy weekend na Via Regia.

Sierpniowy weekend na Via Regia.

Poniżej komunikat od Emila:

Dla tych, którzy obawiają się samotnego wyruszenia jako pielgrzym…
Dla tych, którzy nie mają czasu i możliwości, by ruszyć w drogę na kilka tygodni…
Dla tych, którzy nie chcą zaczynać swojego Camino z dala od domu…
Dla tych, którzy chcieliby odkryć kulturowe i historyczne dziedzictwo Ziemi Śląskiej…
Dla tych, którzy chcą doświadczyć, że na Drodze św. Jakuba można być już w Polsce…
Dla tych, którzy są przekonani, że Śląsk to tylko huty i kopalnie…

…w siedem weekendów między kwietniem a październikiem 2009 odbywają się otwarte przejścia Drogą św. Jakuba ?Via Regia?, które pozwolą przebyć całą trasę z Góry św. Anny do Zgorzelca.

Sierpniowy weekend na Via Regia będzie miał miejsce 29 i 30.08.2009 r. Przy tej okazji zobaczymy, czemu Środa jest winna, jak średniowieczni monarchowie finansowali ?kampanię wyborczą?, przejdziemy Odrę, zwiedzimy największy europejski klasztor na północ od Alp i dokonamy tego, co nie udało się Tatarom.

Wszystko to na trasie ze Środy Śląskiej przez Lubiąż do Legnicy. Będzie to więc kontynuacja przejścia z 21 czerwca, które zakończyło się na stacji PKP Przedmoście-Święte. Pątników chcących zachować ciągłość trasy zapraszamy do tego miejsca na godz. 8:15. Pociąg z Wrocławia Głównego rusza o godz. 7:32 (przyjazd do Przedmościa-Świętego o 8:11). Dojazd z zachodniej części Dolnego Śląska: Legnica 7:40, Lubin 6:38 (w Przedmościu 8:07), Bolesławiec 6:10 (w Przedmościu 7:41).

Można oczywiście dołączyć później ? przy Muzeum Regionalnym (ratusz) w Środzie Śląskiej o godz. 11:00 (dojazd PKP lub PKS). Dojście do Lubiąża przewidziane jest na późne popołudnie. Tego dnia będzie miała miejsce impreza plenerowa ?Oblężenie Klasztoru? (więcej na stronie internetowej www.OblezenieKlasztoru.pl), więc atmosfera może nie być zbyt kameralna, ale lubiąskie opactwo na pewno zaprezentuje swoje nowe oblicze. Także w Lubiążu przygotowane są miejsca noclegowe ? ich liczba jest jednak ograniczona, stąd chętnych do skorzystania z noclegu prosimy o wcześniejszy kontakt!
Zapisy na nocleg (niestety aż 40zł) przyjmuje Paweł Peter (papeterr@o2.pl tel.727-240-032). Liczba noclegów drastycznie ograniczona!

W niedzielę wyjście spod lubiąskiego kościoła św. Walentego (a więc w centrum miejscowości, nie przy klasztorze!) o godz. 9:30, po mszy św. rozpoczynającej się o godz. 8:30. Można się także dołączyć o godz. 10:00 przy wejściu do klasztoru, który zwiedzimy w spokojniejszej, niż w sobotę atmosferze. Osoby, które chciałyby przyłączyć się dopiero w Prochowicach zapraszamy pod ratusz o godz. 13:00. Stąd dalsza wędrówka do Legnicy ? osoby planujące wcześniejszy powrót mogą po drodze ruszyć do domu ze stacji PKP Jaśkowice Legnickie lub Szczedrzykowice.

Uczestnicy pokrywają koszty dojazdów oraz posiłków. Ubezpieczenie we własnym zakresie. Zalecamy strój i wyposażenie właściwe do pieszej wędrówki i zmiennych warunków pogodowych.

Dalsze informacje: 665 711 412 lub info@camino.net.pl .

Projekt dofinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Powiat Średzki.

Medialnie wspierają nas: Gość Niedzielny, Gazeta Wyborcza ? Wrocław, Muzyczne Radio Jelenia Góra, Radio PLUS Opole, portal NaszeSudety.PL oraz dwumiesięcznik Karkonosze.

Zapraszamy! Buen Camino!

Fundacja Wioski Franciszkańskiej

relacje z minionych przejść znajdziecie TUTAJ!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.