szybki kontakt

Przejście Via Regia 9- 10 maj 2009

Przejście Via Regia 9- 10 maj 2009

Pozwolę sobie skopiować tekst ze strony Emila, nie mam nic do dodania. Do zobaczenia na szlaku.

„Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Fundacja Wioski Franciszkańskiej przygotowała otwarte, weekendowe przejścia Szlakiem wzdłuż Via Regia. Przeznaczone one będą głównie dla osób, które z różnych względów nie mogą wyruszyć na samotną, wielodniową pielgrzymkę po Drodze św. Jakuba. Dzięki wspólnym przejściom możliwe będzie pokonanie całej trasy od Góry św. Anny do Zgorzelca, w ciągu siedmiu dwudniowych wypraw z muszelką w tle.

Pierwsza z nich wyruszyła w sobotę, 18 kwietnia 2009 r. z Góry św. Anny. Tego dnia pielgrzymi dotarli do Opola, a następnego – oczarowani gościnnością mijanych miejscowości – do Dobrzenia Wielkiego. Kolejne weekendowe przejście będzie miało miejsce 9 i 10 maja 2009: w ten weekend wejdziemy już na teren Dolnego Śląska.

W sobotę o godz. 8:30 wyruszymy spod kościoła św. Mikołaja w Brzegu. Dojazd PKP z Wrocławia o 7:42, z Opola 7:21. Wspólnie zwiedzimy centrum miasta, gdzie najdłużej władali Piastowie; prowadzić będzie dr Tadeusz Jurek, prezes Dolnośląskiej Federacji Przewodników. Z Brzegu dotrzemy do Małujowic, gdzie zwiedzimy kościół św. Jakuba ze średniowiecznymi polichromiami; natomiast w Oleśnicy Małej będziemy szukać śladów templariuszy. Nocleg będzie miał miejsce w szkole w Drzemlikowicach – konieczne jest zabranie śpiworów.

W niedzielę, 10 maja, o godz. 9:00 wyjście z Drzemlikowic do Oławy, gdzie zaplanowany jest czas wolny – w tym czasie możliwość uczestnictwa w mszy św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia o godz. 11:30. O godz. 12:30 spod kościoła przy oławskim rynku ruszymy przez Sobocisko do Św. Katarzyny, skąd będzie możliwość powrotu w kierunku Brzegu i Opola (PKP Święta Katarzyna 17:59) lub Wrocławia (PKP Święta Katarzyna 18:08, autobus 900L oraz 900P). Kolejne pątnicze nadodrzańskim Szlakiem poprowadzi 20-21 czerwca z podwrocławskiej przez stolicę Dolnego Śląska do Środy Śl. Zaprasza Fundacja Wioski Franciszkańskiej, a informacje podawać będą także: „Gość Niedzielny”, „Gazeta Wyborcza – Wrocław”, „Muzyczne Radio Jelenia Góra”, Radio PLUS Opole i portal internetowy NaszeSudety.PL

źródło tekstu www.camino.net.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.