szybki kontakt

Otwarcie Ślężańskiego Szlaku Świętego Jakuba

Otwarcie Ślężańskiego Szlaku Świętego Jakuba

Już w sobotę ruszymy po raz pierwszy Ślężańskim Szlakiem Świętego Jakuba.
Spotykamy się o 7 rano na szczycie Ślęży. Osoby, które nie chcą wspinać się na szczyt, by za chwilę z niego schodzić, moga pojawić się na mszy o 9.30 w kościele św.Jakuba na sobóckim rynku. Po mszy ruszymy w drogę. Sobotnia trasa ma ponad 30 kilometrów, ale jest bardzo łagodna. Nie będzie wspinania, przepraw przez rzekę ani odcinków wpław. To oczywiście żarty. Trasa wiedzie głównie polnymi drogami. Mapa szlaku znajduje się poniżej. Po mszy porannej rozdamy wszystkim nowe foldery na których znajdziecie mapę trasy. Nie ma zatem potrzeby drukowania mapki.

slezanska_mapa_duza
Kliknij na mapkę, by ją powiększyć

Nocleg, jak wspominałem wcześniej odbędzie się w budynku Gimnazjum Gminnego w Kostomłotach. Należy zabrać ze sobą śpiwory i karimaty. Podobno na sali znajdują się jakieś materace, ale nie wiem w jakiej ilości. Myślę, że będą to podobne materace, jakie niektórzy z nas znają z Drzemlikowic. Przejście jest zupełnie darmowe. Jedyny koszt, jaki musicie ponieść to żywność i transport do Sobótki i powrotny ze Środy Śląskiej w niedzielę. Niedzielny odcinek szlaku będzie znacznie krótszy i powinniśmy być w Środzie Śląskiej w porze obiadowej. Zapraszam wszystkich serdecznie i Buen Camino!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.