szybki kontakt

Camino de Santiago na rowerze

Camino de Santiago na rowerze

Camino de Santiago na rowerze? Pewnie! To świetna alternatywa dla długich, pieszych pielgrzymek. Jeśli nie masz dużo czasu, albo po prostu uwielbiasz podróże rowerowe, zobacz jak zorganizować niezapomniane rowerowe Camino de Santiago.

Dlaczego Camino de Santiago na rowerze to zupełnie inna pielgrzymka niż piesze Camino?

W 2008 roku wraz z moją żoną Ewą przeszliśmy pieszo nasze pierwsze Camino z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago w 26 dni. 10 lat później- w 2018 roku- samotnie przejechałem Camino z Polski do Santiago de Compostela rowerem.

Po wielu pielgrzymkach szlakiem św. Jakuba w Polsce i za granicą wiem jedno: Camino na rowerze to z wielu powodów zupełnie inna pielgrzymka niż wędrówka piesza.

Nie zrozum mnie źle. Camino rowerowe nie jest ani gorsze, ani lepsze od pieszego. Jest po prostu zupełnie inne, ale tak samo warte podjęcia wysiłku jak wędrówka na własnych nogach.

Camino na rowerze pozwoli Ci pokonać podczas jednego „urlopu” znacznie większy dystans i poznać znacznie więcej miejsc. Mnie wybór roweru pozwolił wyruszyć z progu własnego domu, co w formie pieszej wędrówki nie byłoby możliwe jeszcze przez wiele lat.

Jeśli lubisz rower i marzysz o szlaku do św. Jakuba, polecam Ci tę formę wędrówki z czystym sumieniem.

Jeśli chcesz wyruszyć na Camino rowerem w Hiszpanii z jedną z naszych grup caminowych, zachęcam Cię do kontaktu mailowego: kuba@mypielgrzymi.com lub telefonicznie 514-777-556.


Możliwość komentowania została wyłączona.


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.