szybki kontakt

Konkurs Wydawnictwa WAM – zwycięzcy!

Konkurs Wydawnictwa WAM – zwycięzcy!

Konkurs zorganizowany przez Wydawnictwo WAM i nasz skromny serwis dobiegł końca. Nagrody są już w drodze, a wśród nich wymienię tylko:

Książka Jima Foresta
PIELGRZYMOWANIE
Jako droga przez życie

Dla Jima Foresta pielgrzymowanie to model życia. Dystans i szlak, który się przemierza nie ma znaczenia. Ważne, by przeżyć jedną z największych przygód – podróż z Chrystusem. Boga spotkać można nie tylko w miejscach wyjątkowych, do których udają się wierni, ale i w najbliższym otoczeniu, pośród rutynowo wykonywanych czynności. Liczne anegdoty, osobiste przeżycia Autora i opowieści o ludziach, którzy w czasach dawnych i obecnych podejmowali trud wędrowania, wzbudzą w czytelnikach Ducha pielgrzymowania, który ożywia i wprawia w ruch całe życie chrześcijańskie.


JAK PRZEŁAMAĆ PRAWO MURPHY`EGO
Jak pesymiści mogą osiągnąć to, co realizują optymiści
Segerstrom Suzanne
Książka należy do intensywnie rozwijającego się kierunku tzw. psychologii pozytywnej, skupiającej się na badaniu dobrobytu psychologicznego. Celem autorki jest przekonanie czytelnika, że to nie własne przekonania na temat przyszłości kształtują nasze szczęście bądź pesymizm, a więc także sukces bądź porażki, ale umiejętność wytrwania przy wyznaczonych sobie celach. Autorka prezentuje swoje tezy, odwołując się do licznych badań. Czyni to jednak w przystępny sposób, pokazując równocześnie, jak z nich korzystać w życiu codziennym. Publikacja napisana jest żywym i klarownym językiem i z pewnością należy do ważniejszych prac psychologicznych na temat szczęścia.

ŚCIEŻKAMI WIARY I MIŁOŚCI
Medytacje biblijne
Biel Stanisław
Książka jest propozycją przybliżenia słowa Bożego do codziennego życia. Wyrosła na gruncie Syntezy, ośmiodniowych rekolekcji udzielanych na bazie Ćwiczeń Duchownych św. Ignacego z Loyoli. Ścieżkami wiary i miłości nie jest w ścisłym sensie książką do czytania. Są to refleksje, które wymagają osobistych przemyśleń i modlitwy. Każdy rozdział rozpoczyna się propozycją łaski medytacji, po niej następują krótkie wprowadzenia biblijno-teologiczno-egzystencjalne oraz pytania do refleksji i modlitwy. Każda medytacja stanowi odrębną jednostkę i może być wykorzystana oddzielnie.

ks. Tadeusz Hajduk SJ
Życie modlitwy
Wielu ludzi stawia sobie dziś pewne pytania na temat własnego doświadczenia modlitwy. Zainteresowanie się modlitwą prowadzi do szukania metod jej rozwoju, przeżywania jej coraz głębiej i rozwiązywania pojawiających się w niej trudności.
Rozważania podjęte na sesji mają pomóc nie tylko wziąć na serio swoją modlitwę, ale i rozwijać się w niej coraz pełniej poznając podstawowe jej formy, jakimi jest modlitwa ustna, medytacja i kontemplacja. Ma też pomóc radzić sobie z trudnościami pojawiającymi się w trakcie modlitwy.

Nagranie na żywo w Domu Rekolekcyjnym „Górka” w Zakopanem.


Oprócz powyższych pozycji jest jeszcze kilkadziesiąt innych wspaniałych pozycji, które do zwycięzców dotrą jeszcze przed świętami. A teraz lista wylosowanych szczęśliwców:
1. Julian Ślusarczyk
2. Anna Paluch
3. Marcelin Wójcik
4. Mariusz Węglewski
5. Izabela Szymańska
6. Renata Zając
7. Katarzyna Samiec
8. Maciej Król-Muma
9. Elżbieta Matuszewska
10. Genowefa Rozmus
12. Ryszard Czerwik
13. Anna Saternus
14. Janusz Bojarski
15. Luiza Stosik
16. Ewa Borończyk
17. Dariusz Jurek
18. Barbara Błędowska
19. Anna Maj
20. Dorota Stankiewicz
21. Beata Madekszo
22. Małgorzata Piotrowicz
23. Ania Norberciak
24. Anna Górska
25. Maksymilian Marcinek
26. Ryszard Kazubski
27. Anna Kossowska
28. Iwona Grzeżułkowska
29. Wiesław Misiak
30. Anna Literacka
Nagrody pomiędzy zwycięzców rozdzieli Wydawnictwo WAM, któremu po raz kolejny dziękujemy za ufundowanie nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.