szybki kontakt

Kamienie milowe na Via Regia

Kamienie milowe na Via Regia

Logo Via RegiaJak napisał Paweł Plezia (o tutaj), przejście Kasi Bednarz z Wielkich Oczu do Krakowa było kamieniem milowym na Drodze Via Regia. Kasia tak pisała o swojej Drodze:

Via Regia. Porównując tę drogę do dróg hiszpańskich nie mamy czego się wstydzić: przepiękne widoki, stare zabytki, a największym plusem, którego nie doświadczyłam do tej pory nigdzie za granicą jest nasza polska gościnność. Czułam się wręcz rozpieszczana, ludzie zapraszając mnie do swoich domów naprawdę realizowali stare polskie przysłowie 'gość w dom, Bóg w dom’. Oddawali mi najlepsze pokoje, najlepsze łóżka, zwykle nie pozwalali spać w śpiworze. Dostawałam ręczniki, żeby oszczędzać ten, który niosłam w plecaku, lekarstwa, kosmetyki, karmiono mnie wręcz do przesady i wyposażano w kanapki, owoce i napoje na drogę.
Spędziłam mnóstwo wieczorów na rozmowach z wspaniałymi ludźmi, z takimi, co kochają swoje MAŁE OJCZYZNY i z tymi, którzy pragną, jak ja wyruszyć w DROGĘ NIEZNANĄ.

Via Regia. Bałam się jej zupełnie niepotrzebnie, była moim domem przez prawie 3 tygodnie i długo jeszcze będę do niej wracać myślami, wspomnieniami, które sprawiają, że ciągle się uśmiecham i nie przestaję marzyć o kolejnej wyprawie!

Wszystkim, którzy chcą wyruszyć na naszą polską Drogę Królewską serdecznie polecam i życzę Buen Camino!!!”

Katarzyna Bednarz
– pierwszy pątnik na Drodze św. Jakuba VIA REGIA
Wielkie Oczy – Korczowa – Kraków
wrzesień 2009
Więcej o tej podróży przeczytacie na stronie Kasi pod adresem www.mimochodem.wordpress.com .
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=tcqNZ0ex1mY&feature=player_embedded]
OPIS SZLAKU Z KORCZOWEJ DO KRAKOWA (kliknij)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Social Media

Sprawdź nasze #socialmedia

A działamy tak:

PON – PIĄ: 08:00 – 16:00
SOB: 10:00 – 14:00
NIEDZ: Odpoczywamy. Ty też odpocznij.

Nie wstydź się! Daj nam znać jeśli masz pytania.

Zapisz się do newslettera!

Zachowujemy prywatność Twoich danych i udostępniamy je tylko osobom trzecim, które umożliwiają korzystanie z tej usługi. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.